alti adimda bütünlesik pazarlama iletisim plani

Entegre pazarlama iletisimi plani müsteriler ve paydaslar ile tüm is iletisim tek bir tema ya da markasi altinda konsolide edildigi sistematik bir yaklasimdir. Her reklam, tanitim, basin açiklamasi ya da online mesaj daha büyük tutarli bir mesaj bir parçasi olmalidir. Bu bütünlügü müsterilerinize sirketinizin güvenilir oldugu hissi verecektir.

Pazarlama nihai amaci, gelir artirmak marka bilinirligini ve pazar payini artirmak olusturmak için oldugu gibi, bu etkili yapmaniz gerekir. Entegre pazarlama iletisimi plani olusturma yapmaniz gereken ilk sey. Bu alti adimlari izleyerek yapabilirsiniz.

hedefler belirlemek

Net hedefler iletisim plani odaklanmak. Kendinize çok yumusak olmayin – “her yil% 10 oraninda gelir artisi” gibi ölçülebilir hedefler belirlemek. Bu sizi motive edecek ve size alt satirinda için en ekleyin bu faaliyetlerine agirlik emin olun.

kimliginizi güçlendirmek

Isinizin kimligi bu logosu, slogani ve renklerin kullanimi ile ifade edilir. Bütün bunlar gerçekten is uygun ve el ilanlari, kartvizit, web sitesi ve diger pazarlama malzemeleri üzerinde sürekli kullanilir emin olun. Tek bir slogan kullanmak ve logosu kullandiginiz renk semalari uygun oldugundan emin olmak için en iyisidir.

araciligiyla mesaj düsünüyorum

Eger müsteriler ve paydaslar için iletisim kurmak istediginiz seyleri iyi düsünmek gerekir. Ne tür yararlar özellikle ilgi ne, onlar için önemli olan, bunlari nasil is algiladiklari istersiniz? Sonra bu brosürde bilgi, web sitenizin veya baska bir içerik tabanli pazarlama araci dahil. Insanlarin is hakkinda bilgi edinmek için bir firsat vererek, size çözüm olan güvenlerini gelistirecek ve bu satis elde etmek için çok önemlidir.

zihin üst olabilir

Farkindalik ve görünürlük yeni müsteri çekme sürecinin özünde vardir. Ücretsiz tanitim, reklam, dogrudan posta kampanyalari ve web sitesi sayesinde, güçlü pazarda konumunu olun. Hizmet ve ürünleri satin alacak bu insanlar – Bu iletisim çabalari dogru hedef kitleye hedef oldugunu, ancak, önemlidir. Bu mesajinizi ve yaklasim tutarli ve alt satira eklerseniz görünür olmasini sadece yararlidir.

baglanti olusturmak

Yeni müsteriler çekmek daha, çok daha önemlisi, mevcut olanlari tutmak emin yapiyor. Geçmis müsteri Orada hala bildirmek için bir online haber bülteni baslatin ve onlara özel teklifler ve is hakkinda haberler hakkinda bilgi vermek. Düzenli, iyi haber bülteni sirket, ciddi güvenilir ve tutarli oldugu izlenimini pekistiriyor düsünülmüs.

bir bütçe ve zaman çizelgesi hazirlamak

Zaman ilerledikçe, her sey is için degisecek, ancak hedefleri, araç ve bir bütçe ile bir plan varsa bu odakli kalmak ve halletmek yardimci olacaktir.

Pazarlama iletisimi karmasi için dogru unsurlari düsünün. Tüm iletisim, görünür tutarli, örgütlü ve güçlü emin olmalisiniz. Yukarida belirtilen adimlari izleyerek bütünlesik pazarlama iletisimi plani gelistirmek ise, basarili olabilir.