anlamli, uygun fiyatli çalisan tanima ödülleri seçimi

Çalisanlarin soruldugunda, bu GoalManager.com raporlarindan yeni bir anket “sirketinizin yardimci olmak için ne yapabilirim isinizi daha anlamli hale?”% 14 “tanima ve ödüller gelistirin.”, Cevap sadece bir cevap daha yüksek (daha fazla para ve tesvikler sirada .)% 18 ortalama ile Burada ilginç bir nokta: GoalManager.com çalisanlarin rutin olarak bu nakit tercih ettikleri ödül yorum yapabilir iken, onlar da nakit aksine bir tür mal alma hakkinda daha iyi hissediyorum demek, bu duruma devam ediyor.

Nakit vermezsen, ne zaman bunu veriyorsunuz ve ne kadar harcama yapmak, ne veriyorsunuz? Birkaç soru sorma anlamli bir, uygun fiyatli çalisan tanima ödül seçim yardimci olabilir.

kim ödül alir?

Herkes ayni ödül alacak? Eger degilse, esnek bir tesvik aramak gerekir ve gerektigi gibi tasarimlari degistirmek veya ifade saglar edecegiz.

Olay ve Basari anmak için Ödül mi?

Eger öyleyse, uzun ömürlü ve somut bir sey isteyeceksiniz. Herkes restoran hediye çekleri, seyahat çekleri ve diger ödülleri seviyor olsa da, kupa faktör eksikligi. Aksam yemegi ya da gezi tüketilen sonra basari göstermek için bir sey yok. Senin bu tür basari uyarlarsa elbette, onlara. Ama örnegin çalisan onun / onun basari anmak için gururla giyebilir güzel bir yaka ignesi gibi bir sey sunan da düsünün.

sizin ödül bütçe nedir?

Bu binlerce dolar için birkaç kurus bu maliyet ödülleri vazgeçmek mümkündür. Bir bütçe üzerinde çalisirken, bu tavada sadece bir flash olanlar yerine zaman test standi hediyeler için gitmek için tavsiye var.

senin ne tür verilecek?

Spontan, Planlanan / Program ve Progressive: Genel olarak, çalisan ödülleri üç kategoriye ayrilir.

Spontan senin böyle bir tutam yukarida ve ötesinde gibi beklenmedik nedenlerle verilen olanlardir. Genellikle tanima ve takdir göstermek için “aferin” ödülleri olarak kabul edilir.

/ Planlanan Program ödülleri, bu öngörülen satis, müsteri sikayetleri azaltilmasi gibi hedeflere toplanti veya asan dahil üretim hatalari azalmis ve benzeri. Bu ödüller genellikle zaman belirli bir süre için bir hedefe dogru çalisma gerektirir.

Progressive senin bir dizi takip olanlardir. Örnegin, yönetici onun / yolunu kadar çalismak için umut bir çalisan yol boyunca her promosyon için bir ödül alabilirsiniz. Sertifika elde etmek için egitim Biri ilerici ödülleri alabilirsiniz. Bir çalisan bazi uzun vadeli hedefe dogru bir yol izler gibi bu basarilari tanimak ve sunmak içindir tebrikler.

unutulmaz ve uygun ödülleri türleri

Daha önce belirtildigi gibi, bir çalisan giymek ya da her yerde s / o gider / onunla onu almak bir sey her zaman diger, daha pahali ödüller verilir bile takdir edilmektedir. Bazi unutulmaz, uygun fikirler ödül sertifikalari, plaklar, kupa ve yaka ignesi içerir. Sorulara hatti bu seçenekleri daha önce soruldugunda, sizi plaklar ve ödüller kolayca farkli çalisanlar için degisti ve onlar yerine ofiste kalmasini olmadigini bulmak. Sadece is yerinde çalisan ziyaret insanlar aldik tanima göreceksiniz. Sertifikalar çok esnek ve kolayca degistirilebilir, ancak algilanan deger Ceketi yakasiz isaretçilerine eksikligi ve diger ödülleri var.

Yaka ignesi, kendi tasarimlari özellestirilebilir kolay ve ödenebilir ödüllendirmek için ödül degismis ise, giyilir, çok taki gibi yüksek bir algilanan degere sahip ve sirket için uygun bulunmaktadir. Bu onlara kendileri tarafindan veya baska bir hediye ek olarak senin için üstün bir seçenek haline getiriyor.

Acele etmeyin ve çesitli seçenekleri degerlendirmek. Yukaridaki tüm sorulara cevap sonra, senin en iyi özel ihtiyaçlari için uygun olan açik bir fikir olacak.