anlayisli satici ve alici ev açik artirma kontrol listesi

Anlayisli ev sahibi için, satis etkinligi her zaman heyecan verici ve ödüllendirici bir deneyimdir. Ancak, her sey bunlari olmasini bekliyoruz çikis yolu açilmiyor örnekleri olacaktir. Sizin kontrolünüz disinda olan degiskenler bir çok sadece vardir. Ev son olarak satilir kadar satis blok, piyasada kalacaginiz süreyi evinize koymak an da, ölçülecektir.

Dikkate almak zorunda oldugu konulardan biri ihaleleri ile satilik ev hareket yükselen bir deger. Çogu ev sahibi caydirmak egilimi bazi olumsuz yanlari da olsa Hizli seritte evleri satan bir mantikli seçenek olarak görülüyor. Ihale blok evleri koyarak daha iyi satis firsatlari için gitmek özellikleri bir hizli satis isteyenler için uygun bir strateji oldugu ortaya çeviriyor. Bu açik artirma yoluyla satilan ev nihai satis fiyati söz konusu oldugunda, sartlar daha fazla esneklik saglamak, bu özellikle uygun oldugunu. 4 hafta, tüm ev sahibi nihai satis fiyati çekici bulacaksiniz – o 3 kadar hizli bir satis yapma olasiligi yüksek olmasina ragmen dikkat etmek hala önemlidir, söyleniyor.

Eger açik artirma cazip bir teklif bulursaniz, o zaman durum tespiti gözlemlemek ve bu satis seçenegin en iyi saglamak için bu basit bir prosedür kabul önemlidir.

1. Kar marji belirleyin

Bir açik artirma yoluyla ev satis zaman birincil endise izin verilen yayilir. Ne kadar para evinizde satarken kabul ediyorsunuz? Bu size kadariyla satis fiyati söz konusu oldugunda nasil gidebiliriz düsük farkinda esastir. Miktari ipotek kapak ve yeni ev yerlesmis yardimci olmak için yeterli olmalidir. Açik artirma fiyati bu iki kritik maliyet kalemleri karsilamak için yeterli olmayacagini örnekleri olacaktir. Bu eksikligi karsilamak için köprü fon saglamak zorunda olacagi anlamina gelir. Yeterli sermaye varsa, ancak, bu gerçek bir endise degildir.

2. Ücret ve masraflari hesaplamak

Müzayede Salonunda mülkünüzün satis fiyati belirli bir yüzdesini alacak. Ücretleri normal olarak% 6 ve yukari da baslayacak. Böylece, size yazili olarak müzayede evi ile paylasimi düzenlemesi olsun ve gizli ücretleri tarafindan Blindsided alamadim bu yüzden tüm senaryolari düsünün emin olmak gerekir. Eger açik artirma yoluyla ev satarken ne istediginiz son sey en az marjinin belirlenmesi öncesinde dikkate alinmamistir gider kalemleri isabet oluyor.

3. Dogru müzayede evi seçin

En büyük sehirler satilik evler hitap iyi açik artirma blok var. Bu dogru müzayede evi ile baglayabilirsiniz böylece ilgili ve güncel bilgi toplamak en iyisidir. Ideal seçenek aktif olarak hizmetin reklamini ve özellikleri tutarli bir hizli satici olmanin bir üne sahip olan sirketlerdir.

4. Mutlak ihaleleri düsünün

Açik artirma için gitmeye karar ne zaman seçim için iki yol vardir. Mutlak açik artirma en yüksek teklif veren mülk satisi içerir. Bu açik artirma tür birincil endise size satis yapmak hangi hizidir zaman mal satan bir SureFire yoludur.

Ancak, açik bu tip baska bir basvuru ile yalniz birakacaktir ama kazanan teklif sahibi teslim tutarda kabul etmek. Bu riskli bir teklif yapar ve ciddi sansinizi degerlendirmek ve ihale bu tip tercih ne zaman yandi alamadim böylece riski yönetmek zorunda.