Arama motoru optimizasyonu planinin bir parçasi olarak hedeflenen anahtar kelime öbekleri seçmek için bir yol ariyor

Birçok görüsler orada, ve arama motoru optimizasyonu planinin bir parçasi olarak anahtar kelime arastirma yapmak nasil sik sik çeliskili görüsler. Ancak, görüs dayanmaktadir anahtar kelime arastirma çok degmez, ben deneyim dayanan bir tercih.

Benim deneyim Google tek basina, aylik 40.000 tekil ziyaretçi gelen, almak seçerek hedeflenen anahtar kelime öbekleri içerir. Burada kesinlikle herhangi bir olaganüstü anahtar kelime arastirma stratejisinin bir parçasi olarak bilmeniz gereken alti seylerin bir listesi.

1 – kanat degil yap! Anahtar kelime öbekleri de tahmin olursa olsun kesinlikle hiçbir iyi yapacagiz. Eger iyi bir anahtar kelime ifade ne oldugunu biliyorum da, bu ve kaç anahtar kelime öbekleri tam olarak neden ne biliyor musunuz bir iyi bir strateji size isaret olurdu eksik.

2 – Google oyunda tek gerçek oyuncu. Evet! Diger arama motorlari, ancak kullanmak bu strateji ile en önemli arama motoru odakli olmalidir farkla Google’in vardir. Google’in arama motoru üst siralamasi üzerinde sadece odaklanan bir strateji kullanmak emin olun.

3 – Iki kelime kelime öbekleri strateji odagi olacaktir. Neden? Bu aramalarin en fazla miktarda alir ne oldugunu ve tek kelime anahtar kelime öbekleri daha siralamak için çok daha kolay oldugu için. Ancak, daha uzun üç sözcük öbekleri ve ayni zamanda arama motoru optimizasyonu stratejisinin önemli bir parçasi olabilir.

Yani, daha az arar olsun bile, anahtar kelime arastirma yapmak zaman, esas olarak iki-kelime kelime öbekleri odaklanmak, ancak daha uzun üç kelime ve ayni zamanda etkili oldugunu unutmayin.

4 – günde 50 arama az olsun anahtar sözcük bul, çok daha küçük bir kitleye anlamina gelir herhangi bir az oldugunu. Iyi bir anahtar kelime yogunlugu planina göre, web sitenize günde bu 50 kisi önemli bir bölümünü getirmek gerekir.

Neden 50 daha az alir bir anahtar kelime deyimi tercih degil mi? Sen ancak, bir kez daha az rekabet olacaktir ragmen trafik iner bir anahtar kelime deyimi ariyor az 50 kisi almak baslayabilirsiniz. Bu oldugunu anlamak için, bazi gerçek bir deneyim SEO anahtar kelime arastirma yapiyor olmasi gerekir.

5 – Google’da az 300.000 arama sonucu almak anahtar kelime öbekleri ile baslayin. Neden? Eger seçtiginiz anahtar kelimesi için çok fazla rekabet olmadigini emin olmak istiyorum çünkü. Bu süreçte en önemli adim olmasa da, bu çok fazla rekabet istemiyorum gerçeklestirmek için hala yeterli önemlidir.

6 – kendinizi tüm bu yapmak yardimci olmak için bazi yazilim alin. Ben deneyimlerinden söyleyebilirim ki sadece Google, ya da bir hedef kitleye çevrimiçi yapmaya en etkili yol degildir Google’in Adwords veritabani, kullanarak, bunu yapmak için çalisirsaniz.

Bir sonraki yazimda iyi bir anahtar kelime arastirma strateji ve optimal bir arama motoru optimizasyonu planinin bir parçasi olarak, daha çok da esit olarak önemli ve olan bir sonraki ve son bes adim bahsedecegiz.