artik geri çekilme. Biz reklam en failure_ itiraf etmeliyim

“Canli” televizyon reklam para £ 500,000 Honda atik, belki de tüketiciler ile “iletisim” bir araci olarak reklam kabulü bardagi tasiran son damla oldugunu.

Reklam büyük basarisizliklari kabul etmek bizim isteksizlik bir milli, manevi funk için bir reklam toplam travesti haline geldigini kabul etmek sinir kaybi ve miktari muzdarip is kurumlarinda yansitilir. Biz reklam standartlari hemen hemen her seyi ve özellikle kelime iletisimin gerçek anlamini anlamakta düsürdüm var.

“Reklam çalisir” bizim iddia reklam (ve medya) kisisel çikar temsil eden çesitli kuruluslar tarafindan lanse “delil” de çok daha yakindan bakmak için bir isteksizlik yansitacak!

Bazen Medya / Ajans / Müsteri tarafindan alinan bir karar bu yüzden sadece uygun reaksiyon bir tugla duvara kisinin kafa patlama oldugunu sagduyu içinde eksik oldugunu görünür. Ancak bu Hondas ‘gibi bir at gözlügü takmis reklam kampanyasi,, sonuç gerçekten toksik olabilir o kadar kötü. Reklamverenler yigilmayi kesmek için çalisirken ortaya çikan bu kararlarin daha grotesk örnekler, iletisim sürecinin herhangi bir bilgi eksik kararlar vardir, tüketicilerin dikkatini çekmek vs

Ben £ 500,000 toplam hesap ile çok daha etkin bir sekilde geçirmis olabilirdi garanti. Tüm kitabimda ortaya end September disari “Televizyon reklam öldürdü”.

Reklam kisi gerçek dünyada anlamiyorum, onlar kelime “iletisim” anlamini anlamiyorum, ve yaratici rolü ve medya rol bölme karari ile, hala don “uzmanlar” bir artis olmustur ‘t iletisim anliyorum. Onlari asla bir kez böyle bir sey yoktur fark için “iyi” reklam, neyin olusturdugu konusunda ileri görüsler bir sasirtici miktarda verir arasinda. Reklam kisi iletisim “yaraticilik” ve sözde sofistike okuyucu / izleme aliskanliklari ile kontrol edilebilir okumak için müsteri talimat hangi bir fantezi dünyasinda insanlik disi yasiyoruz. / Onlarin reklamlari izlemek … onlar tabii ki yok! Içinde yasadigimiz dünya da yasadigimiz düsünüyorum dünyadan çok farkli

Belki de gerçege degisikligi zaten basliyor! “ABD perakendeci magaza promosyonlar için TV çikiyor”! Sadece safsataci gibi seyrek verilerden sert ve hizli sonuçlar çikarmak olsa da, bu Gap gibi büyük bir perakendeci birkaç çeyrektir için magaza sergileme lehine orta birakma sonra alt satirinda artirdigini ABD TV endüstrisi için iyi bir haber degil .

Anahtar kar% 40 yillik bazda siçrama katkida, en son çeyrekte firmanin pazarlama harcamalari kapali% 18 kesilmis.

Yani … artik geri çekilme, bize iletisim gerçek anlamini yeniden kesfetmek ve daha sonra 21. Yüzyilda hak pazarlama iletisimi tür ile müsterilerimize sunmak için baslayalim.

Reklam sadece acimasiz merak toplam eksikligi ile eslesen ürün / hizmet etkin, hesap verebilir pazarlama iletisimi için bir standart belirledi! Reklam tarihi sunulan alternatif kendisini reklam çok daha daha etkili ve daha az pahali olmasina ragmen, ayni zamanda reklam üstünlügünü sorguladi sey dogru sürekli ret biridir.

1. Özetle: bunu son yüzyilda ya da öylesine bir yapi oldugunu biliyorum pazarlama gibi. Piyasalar, diger taraftan, binlerce yildir var olmustur.
2. Interaktif iletisim hatti / dijital gibi ayni degildir. Gerçekten interaktif “is kalbine müsterilerine izin” dir
3. Pazarlarda (gibi pazarlama aksine) satisi sadece cümlenin sonunda ünlem isareti oldu. Geri kalan konusma ve iliski oldu.
4. “Dinlemek. Ölçü. Cevap.”
5. “Neden” “nasil” daha önemlidir.
6. Çiftçinin pazarda, çiftçilerin size meyve tattiracagiz. Nasil müsteri “da meyve tadi” olabilir?

Yani bize Interaktif Pazarlama iletisimi tanimlayalim. Etkilesim iki taraf arasinda dogrudan iletisim olarak sadece tanimlanabilir. Halen biz yeni teknolojiler üzerinde tartismalar odaklanmak ve iletisim süreci kendisini ihmal egilimi olarak, etkilesim gerçek anlamini kaybetme tehlikesiyle karsi karsiya.

Interaktif Iletisim gerçek anlamini bir anlayisla, mevcut medya interaktif yapti ve daha sonra çok daha maliyetli olabilir.
Interaktif Pazarlama Iletisimi aktif reklam içine pasif reklam döner ve aslinda iletisim ve ögrenme sürecinde davranisini degistirir.

Kitabimda end September 2008 yilinda yayimlanacaktir için “Televizyon reklam öldürdü”, geleneksel reklam ve ayrintilari £ 5 m asan bir arastirma yatirim sonuçlarina göre Interaktif iletisim ne kadar çok daha etkili Ben ayrintili.