bagli online pazarlama

Ortaklik online pazarlama bir is bagli çabalari getirdigi müsteri her ziyaretçi için daha fazla bagli biri senin bu sayede internet tabanli bir pazarlama yöntemidir. Arama motorlari, e-posta ve web sitesi sendikasyon en online perakendeciler tarafindan tercih yöntemlerden bazilari olmakla birlikte, bagli kurulus pazarlama e-perakendecilerin pazarlama stratejileri önemli bir rol oynamaya devam etmektedir.

Burada birincil itme gibi reklamverenler ve ortaklik aglari göre kategorize bagli web siteleri türlerine genel bir bakis olacaktir. Su anda bagli bir web sitesi, asagidaki türde yaygin ortagidir pazarlamacilari tarafindan kullanilan tanimlar ne gibi endüstri tarafindan kullanilan genel olarak kabul edilen siniflandirma bulunmamakla birlikte:

islem aglari basina maliyet

Bunlar bagli kendi agina bagli oldugu reklamverenin gelen teklifleri maruz üst seviye bagli bulunmaktadir.

karsilastirmali alisveris

Bir fiyat karsilastirma hizmeti (ayni zamanda alisveris karsilastirma veya fiyat motoru olarak da bilinir) bireylerin belirli ürünler için fiyat farkli listeler görmenizi saglar. Fiyat karsilastirmasi bireyler belirli ürünler için fiyat farkli listeler görmenizi saglar. Fiyat karsilastirma hizmetleri genellikle aslinda ürünler kendilerini satmiyoruz, bunun yerine kullanicilar satin alabilirsiniz aldiginiz saticilardan fiyatlari bir listesini saglar. Siteler bunlari kullanmak için kullanicilarin herhangi bir ücret almiyoruz, ancak bunun yerine sitesinde listelenen saticilardan ödemeleri ile finanse edilmektedir. Karsilastirmali alisveris sitenin is modeline bagli olarak, perakendeciler ya sitede dahil edilecek sabit bir ücret ödemek ya da bir ücret her zaman ödemek bir kullanici tiklama perakendeci web sitesine veya bir kullanici belirli bir eylem tamamlar her zaman ödeyecek – Örnegin, bir sey satin almak veya e-posta adresi ile kayit zaman.

tiklama basina ödeme

Reklamverenin teklifi tesvik etmek (ya da PPC) tiklama basina ödeme kullanmak bagli. PPC içerik siteleri (örnegin bloglar gibi) yani sira arama motorlari ve reklam aglari kullanilan internet reklam seklidir. Çesitli tür web barindirma ve ev sahibi ile Reklamverenler yazilan reklam içerigi reklam tiklandiginda sadece ve ne zaman ödenir. Dönem “tiklama basina ödeme” kelimenin tam anlamiyla ne sekilde ifade eder; reklamverenin her reklami bir ziyaretçi tiklama öder.

nis pazarlama

Nis pazarlama büyük pazarlarindan ekimi daha küçük parçalara içerir. Bir online baglamda, bir web sitesi gelistirildi ve benzersiz bagli küçük ama düzenli bir gelir akisi veren, bir hedef ve genellikle sadik bir müsteri tabanina hizmet yükseltilir. Istediginiz bir gelir düzeyi elde edilene kadar bu teknik daha sonra birçok nis web siteleri üzerinden tekrarlanir.

sadakat web siteleri

Sadakat web siteleri genellikle ödül puan, nakit geri (yani müsterilerin yaptiginiz çevrimiçi alisveriste nakit indirimler kazanabilirsiniz), ya da bagis ile ödeme için bir ödül sistemi saglayarak çalisir.

internet kupon ve indirim siteleri

Internet kupon genellikle düsük maliyetli veya ücretsiz nakliye, belirli bir dolar veya yüzde indirim, ya da tüketiciler belirli ürünleri satin almak için ya da belirli saticilardan satin almak için tesvik etmek için baska bir teklif için saglar.

alisveris dizinleri
Bir alisveris dizin ürün veya hizmet satmak sitelerinde odaklanan bir web dizini tarzi web sitesidir. Ortagidir pazarlamacilari tarafindan kullanilan alisveris dizinleri bu oldugunu genellikle bu kuponlari ve fiyat karsilastirmalari (genellikle düzenli olarak degistirin ve böylece sürekli güncelleme gerektiren) gibi seyler olmadan kategoriye göre liste tüccar.

e-posta listesi bagli

Bu büyük opt-in (yani insanlarin gönüllü bir ücret için bazen onlari bir parçasi olmak için kayit) e-posta listesi sahipleridir. Bu tür siteler genellikle bir sirketin e-posta pazarlama yazilimi kullanarak bir tarifeli olarak abonelerine e-posta iletileri gönderir e-posta pazarlama seklidir E-posta damla pazarlama olarak bilinen bir teknik kullanir.