basarili gayrimenkul satis yapmak için bir SureFire kilavuzu

Çogumuz için, gayrimenkul satis emlak piyasasi can çekisen olan zamanlarda akla gelen en son sey. Hatta kendi kartlari oynamak için nasil bilenler için dogru, ev satin almak isteyenler en iyi anlasma elde hüsnükuruntu olarak kabul edilir. Özellikle müstakil aile birimleri için gayrimenkul piyasasinda fiyat seviyeleri, hala düsük. Merrill Lynch tarafindan yayimlanan bir son piyasa raporunda, kinamak ve Hangi tek evlerin yaklasik 2,2 milyon adet simdi var. Bu emlak piyasasi normal sartlarda satilan yaklasik 1 milyon daha adettir.

Eger gayrimenkul mal satmak planliyorsaniz, bu dikkatli bir sekilde istedigi fiyat dikkate önemlidir. Emlak uzmanlari tüm satis sürecinde tek ve en önemli unsur olarak fiyat düsünün. Bu kadar fiyatlandirma söz konusu oldugunda çok agresif olmali ve alicilarin çok dikkatini elde edebilmek için tesvik vermek gerekir.

Genel olarak, bu uzmanlar geçerli bir nokta yükseltmek. Ancak, satis görevini yapmaktan daha söyledi kolaydir. Gayrimenkul piyasasinda mevcut kosullar altinda, kutunun disinda düsünmek ve ileriye tasimak edebilmek için diger maddi olmayan duran varliklar göz önünde bulundurmaniz gerekir. Asiri dolu pazarda gayrimenkul satis, söylemek yeterlidir mümkündür ve etkili bir gayrimenkul satis için en iyi uygulamalari bazi göz önüne alirsak iyi bir anlasma clinching sansinizi artirmak.

Dogru broker seçmek

Eger gayrimenkul piyasasinda mevcut durumu altinda iyi bir anlasma yapmak için alabilirsiniz tüm yardima ihtiyacim var. Lütfen önemli sorunlardan biri profesyonel ve yetkin emlak broker hizmetleri oluyor. Eger aktif yöredeki listesi ve satis katilan emlakçilar kursun bilgi elde edebilmek için önemlidir. Iyi ve güvenilir bir emlak komisyoncusu Eger gayrimenkul yani sira gayrimenkul pazarlama önerilen satis ve oyun plani hakkinda ilgili rakamlar degerini degerlendirmek için oldukça iyi bir sunum yapmak için gerekir.

piyasa kosullari bilmek ve anlamak

Bir gayrimenkul satici olarak en önemli sorumluluklarindan biri gayrimenkul piyasasinda mevcut egilimler ve göstergeler takip etmektir. Eger gayrimenkul satis dogru zamanlama almak için sirayla, önde gelen eszamanli ve gecikmeli göstergeler anlayis keskin bir duygusu olmasi gerekir. Ayrica agirlikli olarak depresif pazarda iyi bir anlasma yapiminda büyük etkisi ayi degiskenlerin fikir almak gerekir. Örnegin, alicinin bagli olarak özel yükseltmeleri veya onarim için tesvik ekleyerek anlasma tatlandirmak olabilir. Sizin emlak komisyoncusu da bölgenizdeki gayrimenkul mevcut satis güncellestirilmis bilgileri yani sira satmayi planliyoruz birine benzer diger özelliklerini vermek gerekir.

esnek ve kendi yarariniza rakamlari kullanin

Bu alicinin ilgi uyandirmak ve etkili anlasma imzalamaya bazi tesvikler ekleyebilirsiniz. Bu kapanis maliyetinin bir parçasi paylasmak sunarak gayrimenkul ve fiyat ile ilgili sorunlari çözebilirsiniz. Alici bir alici pazar altinda çok muhtemeldir fiyat indirimi israr, bu iyi bir öneri olabilir. En ipotek planlari satici katki olarak kapanis maliyeti 3 ile 6% saglar.

Bazen, sadece satis kucaklamak için sizin için ekstra mil gitmek zorunda. Ciddi mevduat miktarina basit bir konaklama alici satis kosullarinizi kabul yapiminda uzun bir yol olabilir. Bu tamamen bir karar çagri ve bir ön onayli kredi olan bir muhtemel alici ve gayrimenkul güçlü bir ilgi sergilemek gibi görünüyor eger getirmek amaciyla mevduat azaltmak için, o zaman akillica olabilir satis.