Bir is plani gerekiyor

Yeni is sahipleri arasinda büyük tartismalar biri, özellikle ev uzmanlari, ya da yatirimcilar çalismak, bir is plani olusturmaniz gerekir olup olmadigidir. Kendi is dinamiklerini anlamak önce bir is plani ihtiyacini anliyorum olanlar genellikle uzun yapmak. Bu planin neredeyse ise yaramaz oldugu anlamina gelir.

Insanlar bir is plani gerekmez hissediyorum birkaç nedeni vardir. Üst iki cehalet dayanmaktadir. Ilk olarak, isletme sahibi is bir kredi ödünç gerekiyorsa bir is plani sadece gerekli olduguna inanmaktadir. Ev uzmanlari, ya da yatirimcilar, Rövans, birçok is gerçek bir is çalisan degildir inaniyoruz.

Isletme sahiplerinin ikinci grup basarinin sirri anlamiyorum. Basarinin tek sirri, ne is girisim ya da yatirim isletme sahibi çikar türü olursa olsun, bir plan yapmaktir.

Basari bir aliskanliktir. Basarili insanlar tarafindan paylasilan ortak özellikleri vardir. Onlar planlar yapmak. Onlar saat ile çalismaz. Onlar ertelemek yok. Onlar isin tatsiz yönlerini kaçinin. Genellikle iyi bir tutum var.

Ayni tema, basarisiz insanlar tarafindan paylasilan ortak özellikleri vardir. Bunlar genellikle zengin hizli almaya çalisirken, ve bir is kendisi çalistirabilirsiniz düsünerek, para kazanmak için kolay bir yol ariyor içerir.

Son inanç en yikici. Insanlar 1500 $ bir gün kazanir bir plan, neden degil mi içine almak eger hepimiz bunu? ‘Hiç kimse’ ürünlerini içine aliyor, çünkü bu programlarin içine almak birkaç isletme sahipleri ‘neden böyle bir sirketten satin hiç.’ Gerçek su ki, bu sirketler nadiren basarili, düsünüyorum.

Bir is plani insanlar bakiyorsun program uygun olup olmadigini belirlemenize yardimci olur. Beklendigi gibi bunu gerçeklestirmek mi? Gerçekçi vaat ediyor musunuz? Program kisisel sinirlamalari altinda gerçeklestirebilirsiniz? Ne ders programi çalismasi ögrenmek için almak gerekiyor? Size hedeflerinize ulasmak için her hafta yatirim için ne kadar zaman gerekiyor? Her hafta bu kadar zaman var mi?

Bir is plani bu sorularin tüm cevap verecektir. Onlarin beceri, yetenek ve beklentileri için özel yapilmis olan is girisim bulmak önce birçok basarili is sahipleri çesitli is planlari ile çalisir.

Çok az yatirimci bir plan yapmak ve hatalari düzeltme ve mevcut pazarlarda uygun güncelleme, yillik güncelleme.

Basarili bir is sahibinin zihniyet çogu insan, görüntülüyebilmek olacagini farkli bir is görür. Onlar yasayan bir varlik olarak, bir is, hatta bir gelir pasif akisi görebilirsiniz. Bu beslenmesi gerekir, beslenen ve büyümeye izin. Dogru elemanlari ihtiyaci var. Degil günes, yagmur, besin, ancak piyasalar, sermaye yatirimi, reklam ve müsteri hizmetleri.
Bir is plani kolay is beslemek için yapar. Bu büyüme projeksiyonlari özetliyor ve düzgün büyüyen olmayan is yönlerine isletme sahibi uyarir.

Bir is planinin en önemli bacagina isletme sahibi yön degistirmek için en uygun zaman gelin veya proje terk yardimci kabiliyetini bulunur.

Hiçbir is sahibi basarisizlik için plan istiyor, ama yönünü degistirmek için karar verilmeden önce basarisizlik için planlama degil, bosa ay veya yil neden olabilir. Ya da, bir is plani olmadan, isletme sahibi para kaybetme ve kendilerini ay maliyet, ya da yillar, siki çalisma ve çaba, erken kendi girisim terk edebilir.

Bir is plani olustururken, is bir taslak olarak düsünmüyorum. Bunun yerine, bir eylem plani ve basari bir plan olarak düsünebilirsiniz.