bir nis olusturmak bir çocuk oyuncagidir

Ister inanin ister inanmayin, birçok firmanin degil – küçük ve büyük her ikisi de – belirli bir hedef kitleye yönelik pazarlama programi olusturmak. Bu nis kitleye özenle seçilmis ve özellikle programin etkinligini maksimize etmek için pazar segmentleri için kesin olarak belirlemis oldugunu.

HP veya Hewlett Packard adli Örnegin bir sirket için alin. Faks, baski, vb tarama, her seyi yapmak mümkün Bu özel sirket pazarlar ve satan makineleri

Bu sirketin hedefi bu ev ofisleri yani sira çok daha büyük sirketler ve isletmeler. Bu pazar için, ürünlerini olan fiyat araligi biraz daha yüksek olanlardir.

Isin gerçegi belirli bir nis pazar için belirtilen bir pazarlama çok düsük maliyetli olmasidir. Belirli bir alanda insan seçilen bir gruba hizmet veya ürün sunan, bunu düsünmek neredeyse kesinlikle satin alinmadan onaylar.

Oranlari ana radyo programlarina göre daha düsük bir çok daha iyi belli bir etnik kitle için radyoda reklam. Pazarlama bütçenizi önemli ölçüde çok daha sik daha fazla reklam almak ya da ortamin kapsamli bir karisimi birlestirmek için mümkün hale kadar gidebiliriz.

Bir nis Bina aslinda isinizi büyütmek yapmak için izin verebilir bir risktir. Bu kurallar sadece elde etmenize yardimci.

Nis çok özel ve özgün ihtiyaçlarini karsilayan emin olun

Sundugunuz Faydalari özel nis ile özel bir itiraz olmasi gerekir. Bu avantajlar zorlayici ve yeni olmalidir. Hedef kitlenizi ihtiyaçlarina satmak olan hizmet veya ürün için daha sonra özel bu, sizin tarafinizdan tanimlanmalidir.

Hizmet veya ürün sunabilir tüm çesitlerini düsünün. Örnegin, pazarlama ve sabun satan önemli ölçüde degisti. Ama örnegin çok özel bir pazar yüzücülerin saç, hem de zorlayici bir birinden kimyasal klor kaldirmak için güçlü bir sabun satmak mümkün olsaydi.

Nis sizin kendi yüzme havuzu var komsulari ve hatta olimpik yüzme takimi olabilir.

Nis dili konusan

Bir sey söyleyerek uygun bir sey söyleyerek farkli bir sürü oldugunu. Bu nüfuz niyetinde nis tarafindan konusulan gibi belirli bir dil anlamak için her zaman en iyisidir. Onlarin sicak dügmeleri sizin için bilinen olmak ve bu dügmeleri basarak nis iletisim gerekir.

Bunu yapmak iletisim yolu bir yabanci olarak onlarla bir olmak degil, ile olmasini saglar.

Pazar test edin

Ilk olsa Ilk seyler, bu nüfuz istediginiz nis su anda rakipleri degerlendirmek için akillica bir is kararidir.

Aksi takdirde sonunda size onlarin ürün karsi kendinizi pozisyon olabilir ne kadar belirlemek için yardimci olur.

Rakiplerinizin web siteleri baktigimizda yani sira brosürler satis noktalari olarak kullandiklari ne bir fikrim yok iyi bir yoldur, teslimat, fiyatlandirma ve diger hizmet veya teklifler.

Ama mevcut bir rakip varsa, ne yapardiniz? Bu gerçekten çok iyi bir isaret degildir. Hiç kimse seni düsündüm ne düsünce anlamina gelebilir ragmen, ayni zamanda hiçbir sirket belirli nis nüfuz basardigini mümkün olabilir.

Bunu olusturmak için gerekli çaba haziriz gibi Sonuç olarak, bir nis olusturmak sürece kolaydir.