Bir pazarlama danismani yasal pazarlama dersleri

Bireysel avukatlar ve firmalar hem de çalisma 15 yil sonra, tüm pazarlama stratejileri herkes için yapilmistir gerçeklestirmek için geldim. Temel odaklanarak zaman digerleri daha iyi bir ücret Bazilari için, yaratici, takip etmek yoldur. Hesap zaman, deneyim ve pazarlama hedefleri dikkate alindiginda, ben çalismak her pazarlama plani kisisellestirmek, ama bazen isler beklendigi gibi gitmez. Burada yasal pazarlama söz konusu oldugunda ben ögrendim bes dersleri mevcut …

Bu destek-in satin almak için var.
Bu ayrintili pazarlama stratejisi olusturmak için genellikle cazip olsa da, ise yarar saglamanin anahtaridir baglilik ve buy-in. Yillar önce ekibim ve ben müsteri-onlar sevdi onun çesitli sanayi karsilamak için Orta büyüklükte bir firma için inanilmaz bir strateji kavramsallastirma. Ancak, bastan kavrami anlatmadik ve organizasyon tasinan ve biz brosür, web sitesi ve malzeme yaratmak için derin ve daha derin delved gibi, kavrami daha karmasik oldu ve iletisim yikmak basladi. Ilk basta, neydi, yenilikçi bir konsept kendimi hem de istemci için bir kabusa döndü. Ders: ne kadar heyecan verici bir fikir, bu basarisizliga mahkum oluyor tüm firmanin destegi olmadan.

Geri adim zaman bilin.
Bu benim günlük olarak ögrenmeye devam bir derstir. Bu yarim pazarlama stratejisi toplanti avukatlar için bir firma adi (Ben birçok kez yaptik bir sey) ödün olsun, bu savaslar toplama asirlik bilgelik var. Gerçek su ki ne kadar ben masaya getirmek pazarlama, markalasma ve konumlandirma deneyim, sonuçta kendilerini avukat veya firmadan gelmek zorunda olursa olsun, bir. Onlar ne istediklerini müsterilerine biliyor ve nasil halka kendilerini istediginiz bizleriz. Benim deneyim ve uzmanlik vermek ve savunmak, onlarin gelecegi için gördükleri içine yalvariyorum ve açmak, benim tavsiyem verebilir … ama gerçek karari gelmek zorunda.

Herkes bir baslik gerekiyor.
Ben firmanin sloganli büyük bir savunucusu degilim. Aslinda, sik sik firma vizyonu ve kisilik özetleyebilirim güçlü, güçlü bir açiklama gelistirmek ve mükemmellestirmek için müsterilerle çalisma zaman önemli miktarda harcama. Ama gerçek su ki … herkes bir baslik ihtiyaci var. Benim müsteri biri çok özel bir uygulama alanina sahiptir, ve mesaj seçenekleri mermi ve tur sonra nihayet açik bir sonuca vardik: yerine bir pazarlama açiklama daha, onun firmasi potansiyel müsteriler ve tavsiyeleri açikça ifade, tanimlayici bir bildirim daha fazla yararlanacak o üzerinde yogunlasmaktadir sadece ne. Bir kere biz bu katilasmis … her sey yerine oturdu.

Kutunun disinda düsünmek.
Bazen yaratici pazarlama stratejisi ile el-ele gidebilir. Birkaç yil önce ortaklar, çok farkli müsteri ve uygulama sanayi-kurumsal ve ceza savunma odakli olsa da, müsterilerle karsi karsiya geldi. Yaratici bir kaç tur sonra biz onlar (ama olamazdi) gerekli iki ayri internet sitesi oldugunu fark etti. Bu yüzden bir genel firma marka içinde bu yaratti. Tüm renkleri, yazi tiplerini ve markalasma ayni kaldi da, biz müsteri iki çok ayri grup hitap bilgilerin iki çok ayri bölümler olusturmak basardik. Istemciler ilk giris sayfasindan hakkinda daha fazla bilgi istedim hangi alanda seçim yaparak, firmanin marka birlesik tutmak ama her avukatlik hedef kitleye dogrudan konusmak mümkün.

Her avukat her seyi yapmak zorunda degil.
Burada ders: Güçlü için oynayin! Çöpçatanlar tanimak ve sanayi kuruluslari hedef yardim, ve üretken hoparlör içine büyük kisilikleri yetistirmek erken yetenekli yazarlar belirlemek ve onlari blogcular olarak ayarlamak için ögrendim. Bu anlama ile ilgili tüm nerede yeteneklerini-ve konfor bölgeleri-yalan.

Genel olarak, ben ögrendim dersleri hemen hemen her meslek için geçerli, ancak kendi yasal pazarlama yaklasirken kati fikirleri dikkate konum. Onun SIZIN konfor bölgesi içine pazarlama ve is gelistirme düsme hale getirmek için müsterilerine konusma yeni bir yol açik olmak, önemli dikkat ve odaklanma … ve sinirli asla olsun. Bir çözüm her zaman vardir.