Bir pazarlama uzmani chronicles – bloglar, rss, ve podcast

Tamam, bir pazarlama uzmani oldugunu ancak henüz bloglar, RSS beslemeleri, ya da podcast gibi gelismekte olan teknolojileri benimsemis degil. Bu teknolojiler geçici bir heves oldugunu düsünüyorsaniz, tekrar düsünün. Bugün, büyük isletmeler ve pazarlama uzmanlari önemli sayida, etkileme ikna ve tüketiciler harekete geçmeye tesvik etmek için bu araçlari kullaniyor.

Her teknoloji tanimlanmasi ve pazarlama uzmanlari bunlari kullanarak nasil hakkinda bazi bilgiler vererek baslamak ilk edelim.

Bloglar – Bir web günlügü, genellikle blog kisaltilir degismez oldugu, (örnegin bir dergi ya da günlük gibi) yapilan bir ters kronolojik sirada görüntülenir web sitesi türüdür. Daha kisisel çevrimiçi günlükler gibi bazi fonksiyon; Bloglar genellikle gida, siyaset veya yerel haber olarak yorum veya belirli bir konu üzerinde haber, saglar. Tipik bir blog metin, resim ve diger bloglar, web sayfalari, ve konu ile ilgili diger medya baglantilari bir araya getirir. En bloglar öncelikle metinsel olan fotograf, video ya da ses üzerinde birçok odak ragmen. Kelime blog da bir blog bir giris ekleyerek, yani bir fiil olarak kullanilabilir.

Birçok pazarlama uzmanlari reklam online pazarlama için her seyi commnetary saglayan kendi bloglar korumak. Ayrica, bazi pazarlama uzmanlari özel ürünler ya da isletmeleri desteklemek için nüfuzlu bir blogcular ile ortaklik vardir. Bu bir ürün veya ürün yerlestirme girisiminin bir aktörün ciro çok benzer.

RSS – XML ??belirtilen ve Web sendikasyon için kullanilan web besleme biçimlerinin bir aile vardir. RSS (diger seyler arasinda) haber Web siteleri, web günlükleri ve podcasting tarafindan kullanilir. Kisaltma degisik asagidaki standartlara basvurmak için kullanilir:
• Gerçekten basit sendikasyon (rss 2.0)
• Rich Site Summary (RSS 0.91, RSS 1.0)
• RDF Site Summary (RSS 0.9 ve 1.0)

Web içeriginin tam sürümü için baglantilar, ve diger meta ile birlikte web içerigi web içerik veya özetleri saglar beslenir. RSS, özellikle, bir RSS beslemesi, WEBFEED, RSS akisi veya RSS kanali adli bir XML dosyasi olarak bu bilgileri sunar. Sendikasyon kolaylastiran ek olarak, web beslemelerini bir web sitesinin sik okuyuculari bir toplayici kullanarak sitede güncellemeleri takip etmek için izin verir.

RSS gücü ile, içerik ilgilenenler düzenli güncellemeler alabilirsiniz. Aslinda, RSS gerçek zamanli güncellemeler saglar. Toplayicilar ile birlikte, bireylerin çesitli kaynaklardan gerekli bilgileri toplayabilir. Umutlari, müsteriler, ya da degerli bilgiler paydaslari bilgilendirmek için kullanildiginda, RSS kalitesi ile kolaylik araya beslenir. En iyisi, bu kullanici proaktif olmak ve o / o ariyor belirli içerik seçmenizi saglar.

Podcasting, mobil cihazlarda ve kisisel bilgisayarlarda oynatimi için, RSS veya Atom sendikasyon formatlari kullanarak internet üzerinden bu tür ses programlari veya müzik video gibi multimedya dosyalarini, dagitma yöntemidir. Terim podcast, ‘radyo’ gibi, içerik ve dagitim yöntemi hem anlamina gelebilir. Bir podcast ev sahibi veya yazar genellikle podcaste denir. Podcast’çiler ‘web siteleri de dogrudan indirme veya dosya akisi sunabilir, bir podcast ancak RSS veya Atom beslemelerini okuma yetenegine sahip yazilimi kullanarak otomatik olarak indirilebilir kabiliyeti ile ayirt edilir.

Genellikle bir podcast ya sporadik veya günlük ya da haftalik olarak planlanan araliklarla piyasaya yeni bölüm ile, ‘show’ bir tür vardir. Buna ek olarak, ayni besleme birden fazla özellik gösterir podcast’i aglari vardir.

Bu kullanarak podcast basarili umutlari ve müsteriler için “sahip olunmasi gereken” içerik ses beslemeleri saglanmaktadir. Bu içerigin Bazi sektör uzmanlari bir soru-cevap formatinda sorulara cevap radyo tipi gösterir içerir. Bu podcast müsterilerine önemli deger saglamak ve isletmelerin sanayi için devam eden bir kaynak olarak hizmet için firsat verin.

Birlikte, Bloglar, RSS beslemeleri ve Podcast ulasmaya çalistiginiz bu üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Bu özellikle bugünkü nesil için de geçerlidir ve nesil Y. Bu teknoloji ile rahat ve haber, bilgi ve bilgi gelisimi için buna bagli bireyler bir parçasidir.

Eger bir pazarlama uzmani, pazarlama uzmani, ya da sadece kitleye iletisim kurmak için yeni yollar ilgilenen varsa, o zaman bu yeni teknolojilere dable baslar. Onlar dogrudan bir fayda sunacak, ama onlar da uzun vadede getiri elde degil sadece.