büyük medya hiçbir maliyetli reklam binlerce almak için bir yol

Gökkusaginin sonunda altin pot daha zor olan tek sey ücretsiz reklamlardir. Orada ücretsiz TV reklamlari alabilirsiniz bir söylenti var – ama onlari bulamadilar. Bu anlasma çalisma disari ama iyi sanslar – Bir reklamlari almak ve satis yapmak yoksa onlar için ödeme yapamiyorum söylenti var. Ve “ülke çapinda gazetelerde ücretsiz reklamlar” genellikle hiç kimsenin okudugu çok küçük yayinlarda oldugu ortaya çikiyor.

Bir BÜYÜK medya ücretsiz tanitim çok ve bir iyi yazilmis ve düzgün dagitilmis basin açiklamasi ile var almak için TEK yolu yoktur. Bilgilerinizi iyi ise, kapsama alirsiniz. Gazeteler onlar yaziyoruz hikayeleri adinizi içerecektir. Radyo DJ size bahsedecegiz. TV istasyonlari bile aksam haberlerinde bir hikaye size içerebilir.

Ama otomatik degil. Gazeteler, istasyonlari ve büyük web siteleri posta, faks, e-posta ve hatta uydu indir tarafindan her gün basin bültenleri binlerce olsun. Yayinlarin çogunu ilanlari biraz daha fazla. Bu editörler istediklerini degil. Onlar kendi kitlelere ilgi için kullanabileceginiz malzeme istiyorum. Bilgilerinizi zamaninda ve ilginç sürece, serbest silinecektir.

Bir süre önce ben George McKenzie, get-free-tanitim sahibi ile uzun bir ziyaret zevk oldu. Birçok insan PR tavsiyelerde, ancak birkaç George gibi gerçek anlasma biliyorum. Online gitmeden önce o televizyon haber çalisan uzun yillar geçirdi.

George baslik medyada haber odasinda insanlar demek yaptiginda bir basin açiklamasi iyi çalisir diyor “Hey, bu da ne!”

George tam olarak dogru. Ben bu durumu ben radyo ve TV çalisti yillarda birçok kez meydana gördüm. Bir basin açiklamasi ya da haber hizla habercilik yayilmis olan bir özellikle heyecan verici ya da sulu baslik ve kelime ile gelirdi.

Sasmaz, bu hikayeyi kapsama sadece olsun, ama hevesli kapsama olacaktir. Makalenin bir bölümünün ön sayfasinda çalisan, çapa kisi bir saat içinde kursun-in biraz daha fazla çaba, sizin hakkinizda radyo sabah gösterisi takim konusmalari iki veya üç kez verir. Bu satis kolunda bir dev atis verir ücretsiz tanitim türüdür.

“Hey, bu da ne!” Alin medya ONLAR hissediyorum bir hikaye vererek yanit gerçekten seyirci ilgi olacaktir. Bir süper sicak ulusal baslik ile bilgi baglayin. Bir ünlü, yüksek profilli yerel bir sorun, ya da skandal ile hikaye baglayin. Özellikle, yararli garip, komik, korkunç, ya da seksi hikayeler özel tedavi olsun.

“Daha neseli” pazarlama çok sey için de geçerlidir, ama bültenleri basin degil. 11.000 veya daha fazla medya için serbest göndermek için hizmetler sunan karsi dikkatli olun. Sadece 5000 radyo, TV ve dinlenme özel sanayi kapsayan çok özel yayinlar olan ABD’de bültenleri kabul gazete vardir.

Elbette, yerel medya ve tür is kapsayan ticaret yayin için basin açiklamasi gönderin. Onlar tanitim vermek için ilk olacak. Ayrica sizin için en sonuçlar üretecektir.