davranissal hedefleme üzerinden potansiyel tüketici belirlemek

Online bulunabilirlik tüketici ürünleri ve hizmetleri rekabetçi dünyasinda, bu hedef kitleye mesaji ile ilgili ve gerçek tüketici dönüstürülebilir umuduyla, artik sadece teklifleri tanitimi için yeterlidir. Bu potansiyel bir tüketici olmak ve bu segmentin dikkatini çekmeye reklam ve iletisim tasarim istiyorsunuz belirli bir hedef kitleye tanimlamak için giderek daha gerekli hale gelmistir. Ayrintili bir arastirma ve strateji belirlemek ve ürün ilgilenen belirli bir grup üzerinde yakinlastirmak için formüle edilmesi gerekmektedir. Arastirma hedef gruplar gibi islemler bazinda olusan davranis reklamverenler böylece dönüsüm orani yapmak ilk etapta ürün ilginizi olmayabilir kitlelere çekmek çalistiginizda gerçeklesir kaynaklarin israfini ortadan kaldirmak için bir is yardimci hedef çok düsük gerçek tüketici içine seyirci.

Davranissal pazarlama ve davranissal hedefleme gibi süreçleri ilgili hedef kitle çok daha kolay islem bulma görevi yaptik. Davranis Pazarlama Internet pazarlama bir sonraki evrimdir. Davranis Pazarlama bir web sitesinde bir piksel yerlestirerek ve takip etmek ve hedef internet kullanicilari daha uygun ve tarama deneyimi ile bunlari saglamak için çerezleri kullanarak çalisir. Davranis hedefleme böylece marka bilinirligi ve yatirim performansi getirisini artirmak dogru iletisim mesaji ile ilgili hedef kitleye kullanilan en son çevrimiçi bir araçtir. Davranissal Hedefleme reklamverenler reklamverenler için dönüsüm oranlarini artirmak için güç sahip oldugu, web sörfçü daha uygun reklamlar kadar hizmet saglar. Gerçek güç burada yatmaktadir.

Özellikleri bu davranissal hedefleme parça sunlardir:
• Bölümler ziyaret ve sayfa görüntüleme sayisi
• Konular ve makaleleri okumak
Yapilan • Arastirma
• Demografik Bilgiler
Gösteren • IP adresi
o Cografi konumu
o Alan
o Sanayi izleme kodlari
bilgiler adina kisisel degil o

Davranissal hedefleme Birkaç ilgili terimler:

Pazarlamacilar istedikleri demografik ile aboneler için çevrimiçi reklam odaklanmasini saglar • Demografik Hedefleme (yani meslek, sanayi, cinsiyet, gelir, vb)

Reklam olusur • Konu Hedefleme sitede arastirilir belirli konulara göre bireylere görev yapti.

Izleme uygun davranissal hedefleme için çok önemlidir. Internet kullanicilari hedef ve onlarin zaman harcamak hakkinda bilgi toplamak için yetenegi reklamverenler için büyük bir deger tasimaktadir. Kendi metni okuyun takip ederek davranis ve büyük portallari ziyaret kesimleri Ögrenme kendi çikarlarini belirlemek için bir anahtardir. Davranis hedefleme online bir is hedef tüketicilerin ihtiyaçlarini ve çikarlarini anlamak saglar. Hedef tüketicinin ilgi ve ihtiyaçlarini bilgi bu gereksinimleri geri harita ve web sitelerinde kendi ürün sunan onlari entegre etmek online is saglar. Tüketicilerin tüm ihtiyaçlari için sagladigi özel web sitesini ziyaret deneyimi ile mutluyuz.

Bir strateji her asamasi için gelistikçe – davranissal hedefleme mevcut çesitli ürün ve son olarak satin alma karari arasinda bilgi, degerlendirme ve karsilastirma için arama, bir ihtiyaç kabul içerir tüketici satin alma süreci çevrimiçi farkli asamalarinda uygulandiginda. Dolayisiyla biz stratejik her online is tarafindan uygulandigi takdirde davranissal hedefleme çok boyutlu yararlari olabilir bulmak.