davranissal pazarlama kavrami online reklam devrim yaratti

Daha fazla insan online sirketlerin yapiyorlar günümüzün modern dünyasinda, pazarlama stratejileri online reklam rekabet dünyasinda bir kenar için çok önemli hale gelmistir. Birçok benzer web sitelerini sinirli tüketicilerin dikkatini çekmek için yarisiyor bir senaryoda, bu gerçekten onun ürün ve hizmetleri ile ilgilenen tüketicilerin çekirdek grup tanimlamak için bir pazarlamaci ya da reklamveren için is mantikli olur. Bu rastgele ne olursa olsun ihtiyaç ve reklamverenin web sitesi tarafindan sunulan ürün veya hizmetin ilgi çevrimiçi ziyaretçi hedef alirken normalde uygulanan çaba ve kaynaklarin büyük israfini önlemek için reklamverenin saglar. Davranis Pazarlama Kavrami akilli reklamverenin kavramak içinde gerçek potansiyel tüketici belirlenmesi bu avantaji getirmeyi basarmistir.

Davranis Pazarlama Kavrami kesinlikle kendi internet sitelerinde davranislar yerine, sayfa içerigi ile temelinde tüketiciler üzerinde duruluyor. Kategoriler veya önceden tanimlanmis kesimlerine reklam hedefleyerek Davranis Pazarlama Kavrami hedef diger müsterilerine abone olan istemciler. Reklam ve iletisim mesajlari IP ayrintilari ve tiklama akisi verileri derlenen bilgilerle olusturulur. Bir Internet kullanicisi, belirli bir web sitesinde bir kategoride çesitli ilgi sayfalari ziyaret etti. Kullanici daha sonra bir ROS (Run-of-site) yerlestirme ile özel olarak olusturulan reklam tarafindan hedeflenmektedir. Davranis Pazarlama Kavrami altinda, yerlestirme degil anahtar, ancak Internet kullanicinin davranistir.

Reklamverenler ve online yayincilar çesitli kampanyalar yararliligini artirmak için Davranis Pazarlama Kavrami kullanin. Kavrami bir tüketicinin Internet davranis gözlenmemis incelemek ve daha sonra davranis dayali en önemli reklam saglamaktir. Teorik olarak, Davranis Pazarlama Kavrami muhtemelen etkilemis ve sunulan ürün ve hizmet ile ilgilenen özellikle online kullanicilara reklam tasima farkli reklamverenler yardimci olur. Tacoda ve Gelir Bilim kesinlikle Davranis Pazarlama Kavrami uygulamak için reklamverenler ve yayincilar yardimci odaklanmak Amerika Devletleri, Birlesik Devletleri’ndeki en pazarlarda iki lider.

Ayrica, büyük bir reklam aglari (Microsoft, ValueClick, Advertising.com ve BlueLithium) aslinda onlarin hizmetlerine davranissal pazarlama kavraminin uygulanmasi eklenir ve demografik ve cografi hedefleme ile dahil edebiliyoruz var. Google kesinlikle reklam görüntülenen belirli sayfanin detaylara dayali reklam pazarlama hedef alacaktir iddia ediyor. Davranissal pazarlama kavraminin bu özel yönü Içerik Pazarlama olarak adlandirilir.

2002 yilinin ikinci yarisinda, davranissal pazarlama kavrami uygulamak, Yahoo Davranis Pazarlama, ilk sürümünü baslatti. Ayrica ziyaretçiler için Avrupa ve Asya puanlama desteklenen ürün “Fusion” olarak biliniyordu. 2003 yilinda, Yahoo Davranissal Hedefleme 2.0 olarak bilinen davranissal pazarlama profil teknolojisi, için yeniden girisim baslatti. Ziyaretçi puanlama, otomatik siniflandirma, stok tahminleri ve gelismis raporlama çesitli iyilestirmeler tüm son birkaç yil içinde haddelenmis edildi. Bu gizlilik sorunlari söz konusu oldugunda, savunma gruplari ve çevrimiçi kullanicilarin bir dizi güçlü davranissal pazarlama bu tür etrafinda endise duyuyorlar. Ancak reklamverenler ve kullanicilara sunulan avantajlar kavramina gelmek için uzun bir süre için yaklasik olmasini saglayacaktir.