Deneyimsiz kullanicilar için web analytics

Web analiz araçlari, toplama ölçme ve web kullanimi ve egilimleri anlamak için verileri analiz içindir. Ancak, web analitigi geldikleri yere kaç kisi ya da sitenizi ziyaret söylüyorum ötesine geçer. Bu büyük tüketicilerin ilgili anlasma, web sitenizin yani sira ürün söyleyebilirim güçlü bir pazar arastirma araci olabilir. Nasil çalisir ve web analitik nedir? Biz baklayi agzindan.

Web analiz agirlikli olarak yerinde ve disina web analitik olarak kategorize edilebilir.

yerinde web analitigi:

Yerinde web analitik olarak, web sitesi üzerinden bir ziyaretçinin yolculuk map. Sag hangi sayfadan onlar daha sonra ziyaret ne kadar (açilis sayfasi) geldi. Her sayfa ve web sitenizde harcanan toplam miktari harcanan süreyi ögrenebilirsiniz. Eger ticari bir web sitesi çalistirirsaniz, web analitik sizin için daha fazla gelir elde hangi sayfalarin anlamaya yardimci olabilir.

off-site web analitigi:

Off-site web analitik, terim anlasilacagi gibi, marka, sanayi, sirket, vb, web üzerindeki tartisilir ne kadar ölçme ilgilidir. Bu izleme bloglar, sosyal medya, forumlar, vs Sizin bu söylenenleri sirketi, ve neden söylenenleri anlamak için anahtar içerir. Fikir firsat olup olmadigini anlamaya etmektir, ne görünürlük ve bir vizilti üreten sizin web sitesidir. Sosyal medya anahtar kelime arastirma yapmak için kullanilabilecek birçok çevrimiçi araçlar vardir. Birçok yeni araçlari da çesitli kullanicilarin is özel ihtiyaçlarini karsilamak için geldi.

Artik farkli web analitik tür ve ne sizin için ne yapabilirim hakkinda biraz biliyorum, bu arastirma hakkinda gitmek nasil anlamaya zamani.

Nasil baslamak için:

1. Bilmeni istiyorum anlamak:

, Veri toplama baslamadan önce, bu verileri cevap istediginiz sorular belirlemek önemlidir. Bazi örnekler: Nerede benim kullanicilardan geliyor? Web sitesi bir zaman öngörülen süre içinde kaç ziyaretçi aliyor? Ziyaretçilerin web sitesinde yapmak zannediyorsunuz ne yapiyorsun? Hangi sayfa web sitemi birakarak benim ziyaretçiler? Bu, gitmek için arastirma ve hangi alanlarda. Istediginiz kadar derin karar vermek de iyi bir asamadir Bu asamada dogru planliyorsaniz arastirma sonuçlari genis ve arastirma analiz özenle sikici olabilir gibi, size zaman en iyi sekilde yapmak mümkün olacak.

2. Web analitik çözümü seçin:

Google Analytics baslamak için iyi bir yoldur. Ücretsizdir ve yillar boyunca sektöründe önemli bir oyuncu haline geldi. StatCounter baska iyi biridir. Ayrica, çesitli ödeme çözümleri tercih edebilirsiniz. Bu araçlari ile toplama edilecek veriler, ileride yapimi olabilir büyük kararlar için temel olacaktir.

3. Bir danisman kiralamak:

Eger teknik egimli degilseniz, bu profesyoneller verileri üzerinden tarama ve sizinle anlayislar ve raporlar üzerinde çalismak izin vermek en iyisidir. Veriler bakmak için genis ve çok zor olabilir. Profesyonel bir farkli bir bakis açisi ile veri okumak ve bu nedenle daha iyi bakis açisi verebilir. Bu sonunda web sitenizin daha verimli olmak için yol açacaktir web sitenizde kullanici deneyimini gelistirmek kararlar vermenize yardimci olabilir. Bu is için tam zamanli kaynak ise gerek yoktur. Sanal web analitik danismani uzun vadede iyi bir yatirim olabilir.

Yani orada o var. Web analitik temelleri ve ne baslamak için bilmeniz gerekir. Uzak izlemek …