derin marka yerlestirme kesfetmek

Biz var olan bir hayali yer olarak bir eglence ürünü düsünürsek tüketicilerin dogal olarak kabul böylece, o zaman mantikli bu hayali yerine marka bilgileri koymak gerekir.

Rahat oturma odasinda koltukta yalan ve dikkatle bir 007 film izlerken yavas bir Cumartesi ögleden sonra,, sen gibi Omega sik filmde gösterilmektedir çesitli markalarda, umurumda bile dikkat, ne de olmayabilir Aston Martin ve benzeri. Ama bilinçaltinda bu markalarin isimleri ise James Tahvil ile ilgili, temsil ettikleri bilmek ‘macera ve lüks yasam tarzi heyecan verici, hatirladim. Evet, bu bir bilinç ile bir pazarlama araci degil, bize arkasindaki mantik açiklayacak saglar.

her yerde marka yerlestirme

Hepimiz katiliyorum “Sex and the City” dogru, ünlü gösterisi olabilir? Eger Carrie Bradshaw favori ayakkabi markasi hatirliyor musunuz? Evet, göstermek ve gerçek hayatta hem de çifti 500 $ maliyeti Manolo Blahnik, bir .

Nasil Ingiliz film yildizi Jude Law dünyanin etkiliyor? Onun film Alfie iyi bir örnektir. O filmde büyüleyici bir tavir kadinlarin bastan çikarici bir uyum ve sik takim elbise giyer. Ama nasil böyle güçlü bir sevimli karakteri korumak mi? Soru Jude Law dogrudan kameraya karsi karsiya ve içtenlikle kitleye konusuyor hangi filmin bir dikkatle tarz komplo büküm tarafindan cevaplanir: Ben sadece Gucci giymek!

“Autobahn” adli online oyun katilan, herhangi bir sürüs aksesuarlari saklamak için adim olabilir. Magaza magaza genis görünümünde olan sanallastirma ve Michelin lastik logosu için benzersizdir. Sanal para kullanarak lastik satin almak istediginizde, bilgisayarin mesaj kutusu gibi kurulum sitesi, mola gücü, frication katsayisi ve Michelin lastik X-ICE derecesiyle bilgi saglar. X-ICE faktörü kirma ve kar ve buz üzerinde aracin hizlanma performansini artirabilir, buzlu günlerde sürücülerin güvenligini saglamak aracin direksiyon yanit korumak ve aracin daha kararli olun. Tüm bu oyuncular Michelin grubunun yüksek teknoloji ve performans deneyimi ve zevk için bir firsat verir.

Hepimizin simdiye kadar gördügüm tüm marka yerlesimleri hatirlamak çalisti, hepimiz benzer örnekler bol ekleyebilirsiniz eminim. Bütün bu durumlarda arasindaki benzerlik ürün ve markalarin is bilgileri eglence içerigi bir parçasi haline gelmistir olmasidir! Biz onlarin “Marka yerlestirme” olarak sunulan ürün ve marka is bilgileri ve eglence ürünleri arasindaki pazarlama iletisimi formu ve yakin kombinasyon isim.

Marka yerlestirme, hizla gelisiyor. Çesitli film, TV sovlari, ödül törenleri, müzik videolari, müzikaller, oyunlar, konserler ve oyunlar tamamen olmustur ve yaygin tüm markalarin is bilgileri her türlü dalmis var. PQ Media Research bir arastirmaya göre, reklamlarin genel ödeme yerlesim 2005 yilinda 3,5 milyar ABD dolarina ulasmistir. Nielsen Media arastirma arastirmaya göre, 12.867 reklam yerlesimleri 2005 yilinda Amerikan TV yilinin ilk çeyreginde ilk on prime-time TV programlari arasinda vardi. Amerika pazarinda Yankee Group raporunun bir tahmin göre, sonraki yillarda, oyun-show reklam sektöründe hizla büyüyecek. Bu pazar alani 1 milyar ABD ulasmak için mümkündür. 2010 yili Dolar geçen yil sadece 200 milyon ABD Dolari ile karsilastirildiginda. 007 serisi film marka etkisi bir 1,2 milyar prim BMW Oto Firma getirdi. 007 kahramanlarin iletisim nedeniyle, Pierce Brosnan filmlerde giydigi Omega saatlerin fiyati aniden Isviçre üçüncü siniftan saatler birinci sinif atladi.

Markalar Yerlestirme özel efekt

Marka yerlesim artan popülaritesi için temel nedeni tüketicilerin reklamlar kendilerini ilgilenmiyor olmasidir, ve hatta kasitli reklam bilgileri önlemek olacaktir. Medya ve internet gibi interaktif medya görünüm çesitlendirilmesi ile, kayit Tivo kullanabilirsiniz zaman TV eglence içerigi ile is bilgilerini birlestiren dogal bir seçim olur, reklam önlemek için gösterir.

Sirketler ayni zamanda bir “sihirli” efekti olusturmak için bazen bir pazarlama stratejisi olarak marka yerlestirme seçin. A 1982 film bir marka kaderini degistirdi. O zaman, seker üreticisi Hershey muhtemelen simdiye kadar Hershey en basarili pazarlama stratejisi olabilir bir film komplo, içine Reese’in Adet-bir seker marka yerlestirmek için karar verdi. Bu filmi Steven Spielberg’in yönettigi için, filmin adi “ET” dir! Yayimlandiktan sonra üç ay içinde, Reese’in adet satis hacmi yüzde 65 oraninda artmistir. Sadece sinemalarda oynamadi, ama ayni zamanda video, televizyon ve daha sonra DVD ile insanlara biliniyordu. Arti dünya çapinda dagitildi. Reese’in Adet bir pazarlama karari çok sayida maruz medya var. Bunun ötesinde, gibi olaganüstü eglence ürünleri “ET” derin tüketiciler tarafindan hatirlanir. Kalpleri dokundu ET gibi filmler onlarla duygusal iliskiler kurdu. Bu temelde, tüketicilerin dogal sevdikleri filmlerde yer aldi markalar ile duygusal baglari kuracak. Filmde, küçük bir çocuk evinin içine yabanci cezbetmek için Reese’in adet seker kullanilir. Bundan sonra, birçok erkek onlar da evlerine dostu yabancilar çekebilecek umuduyla, Reese’in adet seker aldim. Çocuk bulundu ve filmlerde gösterilen markalar satin, onlar filmde küçük bir çocuk olmak istiyorum gösterdi! Film yayinlanmadan önceki önce Reese’in adet satildi asla 800 tiyatro müsterilerine satmak için bu marka satin basladi. Diger bir deyisle, marka yerlesimleri onlar filmleri istediklerini elde etmek için hedef kitlelere ‘araçlari saglar. Marka yerlesimleri çok aktör bir filmde oynamak ya da rolü bazi özelliklerini vurgulamak için bir araç haline rolü ile söz konusu oldugunda, markalarin rolünün bir parçasi haline gelir. Marka yerlesimleri rol ile ilgili seyirci bilgi verecektir, izleyiciler aktörler arsa oynadigi rolü belirlemek için bir rol ve yasam tarzi özel görüntüler, açikça rol algisini güçlendirmek ve ayni zamanda iliski izleyiciler ve film daha keyifli hale getirmek için rolü arasinda.

Markalar Yerlestirme karakteri

Marka yerlesimleri bir “sihirli” olmasina ragmen-gibi etkisi, alistirma koydu zaman, sorun çok ile bir araya gelecek, ve bu aslinda markalarin yerlestirme yanlis anlayis kaynaklanmaktadir. Örnegin, yerel Çin üretilen film “601 telefon” yayimlanmasindan sonra, ürün ve marka yerlestirme Bu filmin asiri hakkinda Çin’de ünlü bir web sitesinde görüslerini ifade pek çok insan vardi. Bir izleyici “601 telefon” bir arsa kötü degildi düsündüm, ama onu rahatsiz yapilan bu filmde iki mobil reklam yerlesimleri vardi. O arsa ve telefon reklam ortaya çikmasi çok zoraki bu yerlesimler oldugunu baglamak için çok zor oldugunu düsündüm. Baska bir izleyici reklam yerlesimi hakkinda gerçekten deliydi, ve söyle dedi:? “Bir film içerebilir kaç adet bir film konusunu konsantre degilse, ancak reklamlar ekleme ve sponsorluk kazanç daha fazla ilgi, bu olmayacak iyi bir film. ”

Gerçekten de, sponsorluk ve reklam farkli, marka yerlestirme iletisim daha “ince” seklinde olmalidir. Her seyden önce, markalar, ürünler, isletmeler ve diger is bilgileri eglence ürünleri ayrilmaz bir parçasi haline gelmelidir. 007 film sinemalarda gösterildigi zaman, açilis önizleme ekleyebilirsiniz, ve TV’de gösterildi zaman, ekranda TV sponsor olan isletmelerin kösesi ve logolari TV istasyonun kanal logosu ekleyebilirsiniz . Ama kimse böyle bir James Bond’un Aston Martin araba, o içti o giydi OMEGA izle ve Bollinger Özel Cuvee Sampanya gibi 007 filmde çikti markalar, degistirebilirsiniz. Insanlar gerçekten bunlari degistirmek istiyorsaniz, sadece bir sonraki film kadar bekleyebilir. Marka yerlestirme amaci hedef kitlelere markalar, yerine onlari markalar bilgi almak için zorluyor belirlemek ve kesfetmek için izin vermektir. Marka yerlestirme etkisi mevcut mutlu bir deneyim kaybetmeden izleyiciler markalar bilgi ile temasa izin eglence ürünlerin içerigi ile markalar bilgi bir araya getirmektir. Biz sanal bir yer olarak bir eglence ürünü düsünürsek tüketicilerin dogal olarak kabul böylece, marka yerlestirme bilgileri mantiksal olarak bu sanal yerde bulunmasi gerekir. Izleyiciler için, onlar eglence ürünleri tadini çikariyor zaman, para gerçekten önemli bunu koymak zaman ve dikkat ne, bir sorun degildir. Bu nedenle, “601 fotograf arama” ani marka yerlestirme film arsa onu müstakil ve ciddi tüm duygu etkilenen sirf kitlelere çok sinirlendirdi nedeni anlayabiliyorum. O o bu film koymak onu para, zaman ve ilgi için onu degeri alamadim geliyor!

Basarinin en önemli faktörü

Nasil basarili bir marka yerlestirme basvurabilir? Audi bizden ögrenmek için çok basarili bir örnektir. 2002 yilinda Audi nihayet yeni nesil yeni bir aile modeli tasarimi seçti: “Audi Tek Çerçeve Grille” Tasarimci baglantilar büyük bir izgara olusturmak için giris ile tampon. Islevsel olarak, tasarim bu tür daha iyi bir sogutma etkisi ile yüksek güçlü motor saglayabilir. Tasarim açisindan, ön çok “saldirgan” yeni Audis ‘bir görünüm biter. Tüm serisi, A3, A4, A6, A8 TT için, bu tür bir tasarim konsepti kullanir. Bu nedenle, Audi tasarim konsepti sadece basari degil, basarisizlik saglayacak – bu tüketicilerin lehine ve kabul kazanmak gerekir. Bu hedefe ulasmak için nasil? Audi tüm kaynaklarinin kullanimi yapacaktir. Bir Çin lideri Münih, Almanya Audi fabrika ziyaret ettiginde, sirketin yaptigi konusmada arka plan olarak Audi A6 yeni ön tasarimi taslak seçti. Bu tasarimi ile, Audi pazarda baslatmak için hazirlamak için birkaç konsept otomobil tanitti; 2004 yilinda Cenevre Motor Show, Real Madrid’in Ronaldo, Luis Figo ve Raul bir vizilti olusturmak için davet edildi … marka yerlestirme filmde onun iyi ifadesini “Ben robot “. Audi görevi bu filmde basrol için bir araba tasarimi oldu. 15 önde gelen mühendis ‘zor is olmak üzere toplam sonra, süper konsept otomobil Audi RSQ dogdu. Bu araba bilim harikasi ve teknoloji, orta yüklenmis motor, ters kelebek kapilar dolu, havali tasarimi oldukça geleneksel tekerlek daha da küresel tekerlekleri oldugunu. En önemlisi, Audi’nin tasarim ekibi için bu öncü IÖA tasarimi temel amaci Audi marka göstermek ve en son aile modeli tasarimi için hazirlamakti.

Gelecekte olusacak bu bilim kurgu filmin konusunu, Audi marka çagrisimlari güçlendirdi ve bu insanlarin Audi’nin yeni bir aile modeli tasarim bir göz için bir firsat verecek degil sadece, ayni zamanda bir gelismis ve teknik marka dernek getirecek bu. Bu filmin küresel lansmani ile birlikte, RSQ tüm dünyada tasinan ve film severlerin ordularini görmek için geldi. Ayni zamanda, basili reklam ve ag konu olusturulan ve çok sayida PR-ilgili makaleler Audi için yayinlandi. Biz bu iletisimin temel konusu “gelecek soklara mevcut” oldugunu görebilirsiniz. Tüm iletisim faaliyetlerinin, RSQ için en temel görüntü, benzersiz ön tasarimidir. Bir süre için, RKARE bir PR konusu ve ayni zamanda herkes hakkinda konusmak için sevilen bir konu haline geldi.

Tam hazirlanmasi ve böyle bir sekilde piyasa egitim sonucunda, Audi’nin benzersiz görüntü açik bir sekilde insanlarin zihninde ütülü edilmistir. Ve bu gelisme, teknoloji ve yenilik olarak olumlu dernekleri ile yakin bir iliski insa etti. Yeni Audi A6, bir kez daha teknoloji ve parlak bir gelecek ile tüketicilerin taninmasi için ararken, tüketici dogal olarak kabul edecek!

En Audi basarisi özetleyelim. Audi basarili bir ortaklik seçti çünkü öncelikle, bu ünlü film yildizi Will Smith ile, deneyimli 21. Century Fox sirketi. Ikinci olarak, ayni zamanda Audi marka çagrisimlari ve degerleri ile paralel çalisan, eglence projesi olarak bir bilim kurgu filmi seçti. Buna ek olarak, RSQ de film ve derin mantik ve komplo ile yakin temas için bu filmin basarisi için önemli bir faktördür ayrilmaz bir parçasi haline gelir. Daha da önemlisi, Audi etkili yerlestirme kaynaklarini kullanmak ve ayni zamanda kendisi yerlestirme ve filmin yaygin etkisi ile yerlestirme etkisi güçlendirilmesi hedefe ulasmak için bu filmin sürümü ile büyük ölçekli tanitim gerçeklestirdi.

sonuç

Su anda Çin, marka yerlestirme uygulamasi insanlar kesfetmek için bekleyen birçok gizemler hala var aralarinda artis, ve büyük bir pazar olusturuyor üzerinde bulunmaktadir. Marka yerlestirme derinliklerine gitmek için farkli sanayi, pazarlama uygulayicilari ve marka yöneticileri için, aslinda medya ve eglence sektöründe derinliklerine gitmek için, ve kendi iç kurallari ve çalisma knacks ayirt etmek, benzeri görülmemis bir fikir gelir. Eglence, deneyim ve iletisim gelecekte tüm sektörlerde en önemli egilimleri vardir. Bu gerçegi marka yerlestirme derinliklerine giden en iyi neden olabilir olsun sadece zaman gösterecek.