dijital ve dogrudan pazarlama arkadas iyi olabilir nasil kesfetmek

Is tamamen web tabanli bir e-ticaret sitesi gibi operasyon, ya da web online pazarlama yeni ve yenilikçi oldugunu ve zihniyet içine kayma sonra, onun tüm çok kolay ve pazar arasindaki ana temas noktasi haline gelmistir ise Tüm çevrimdisi pazarlama aksak, eski moda ve etkisizdir.

Ama gerçek bir çevrimdisi pazarlama araci, dogrudan pazarlama, online sektöründe büyüme bir rönesans sayesinde bir sey yasiyor olmasidir. Daha fazla web tabanli veya web-güvenen isletmeler dijital ve dogrudan aslinda en iyi arkadasi olabilir bulgu vardir.

Dogrudan pazarlama teknoloji anlayisli çevrimiçi pazarlamacilar hitap sadece sofistike dogru düzeyde ve gerçek zamanli yanit saglar. Uzun yillardir dogrudan posta egilim web 2.0 pazarlama bire bir kullanici liderligindeki felsefesi ile iyi uyum küçük nis hedefli kampanyalar, daha büyük toplu postalar uzaklasmaya olmustur.

Iyi planlanmis ve bakimi posta veritabani bir web sitesi veya dinamik e-postalarda özel içerik olarak esit karmasik bir yol olarak kullanilabilir. Web sitelerinin çogunlugu artik kullanicilar ve ziyaretçiler hakkinda veri toplamak ve bu verileri kolayca dogrudan posta kampanyalari bizim için, profilli ve uygun tüketicilere ya da isletmelere kaynak yeni veri için kullanilabilir. Dijital baski teknolojisindeki gelismeler de onun uygun olan aliciya her posta mesaji özellestirmek için anlamina, çevrimdisi ve çevrimiçi hem de potansiyel müsteriler ile sürekli bireysel ve hedeflenen iliski var o kadar.

Ayrica, piyasalar da tamamen online pazarlama yöntemleri ile karsilastirildiginda çevrimdisi dogrudan pazarlama aslinda bazi önemli avantajlara sahip oldugunu görüyoruz.

Tiklayin reklam veya dogal arama optimizasyonu Basina Ödeme gibi dijital araçlari kullanarak sadece zaten çevrimiçi olan bu tüketiciler, potansiyel izleyici çok dar bir kesimi ulasir. Isletmeler de kendilerini motoru siralamasinda arama devam eden bir savas diger online rakiplerine karsi rekabet ve hiç tiklayin teklifleri Basina Ödeme artmaktadir buluyorlar.

Çevrimdisi potansiyel ziyaretçiler dogru türde hedef ve onlara web sitesi adresi vererek dogrudan web sitenize gelmek için dogrudan pazarlama kullaniyorsaniz Ama, bunlari çok daha az ile nihai hedef (bir online siparis veya sorusturma) ulasmak için alabilirsiniz Bunlardan sansi diger arama sonuçlari veya rakip reklam yol boyunca avunma.

Bazi markalar bile çevrimdisi kampanyalari tarafindan olusturulan trafik almak için özel olarak, taktik web siteleri, ya da mikro yaratiyor. Bu durumlarda, güçlü bir yaratici temali bir dogrudan pazarlama kampanyasi sonra gelecek dogrudan pazarlama için kullanici verilerini yakalamak için daha fazla firsat oldugu yerde, çevrimiçi yeniden olabilir, ve böylece süreç tam bir daire döner olabilir. Ve web gelistirme düsen taktik mikro ve kullanimi maliyeti ile iyi ve orta ölçekli isletmeler için en küçük ulasmak içinde simdi.

Web tabanli bir is tanitmak için dogrudan posta kullanmanin bir diger daha sasirtici yarari iyi bir eski moda mailler sadece kendi doymus gelen kutularini için baska bir e-posta daha izleyicilerin dikkatini çekmenin daha basarili olabilir olmasidir.

Ve sonra da online bir is daha fazla güvenilirlik veren bir potansiyel müsteri için sonrasi gerçek ve somut bir sey göndermenin avantajlari vardir. Bu, finansal hizmetler ve çevrimiçi rekabet özellikle siddetli, ya da piyasanin lüks sonunda eski tüketiciler ve pazarlama ürünleri hedefleyen markalari sigorta gibi sektörlerde özellikle dogru olabilir.