dizin ticaret – para kazanmak için çekici bir seçenek

Dizin ticaret farkli ülkelerin hisse senedi endekslerinde islem görüyor. Bu CFD popüler biçimidir. Hisse senedi endeksi temel hisse senetlerinin toplam degeri ölçen bir istatistiksel bir göstergedir. Bir ülkenin hisse senetleri daha iyi performans, bazi veya hisse senetlerinin çok iyi yapmazsaniz, dizin asagi giderken endeksi artar. Bir dizinin stoklarinda herhangi bir degisiklik dizin yansir. Bu inis ve çikislar dizin ticaret cazip bir seçenek yapmak.

Endeks ticaret kisa vadede hemen piyasada veya gelecekteki pazar yapilabilir. Ne olursa olsun kisinin milliyet, ticaret gibi Avustralya 200, FTSE 100, ABD SPX500, Wall Street, Japonya 225 ve daha birçok herhangi bir ülkenin hisse senedi endeksi, yapilabilir. Islem günün 24 saat yapilabilir. Bir çalisma saatleri içinde endeksleri kontrol edemiyorsaniz, ticaret aksamlari ya da ne olursa olsun serbest zaman yapilabilir. Bir sektör hakkinda bilgi sahibi olanlar için, pek çok seçenek var. Bunlar bankalar, kimyasallar, mühendislik, petrol ve gaz, yazilim ve bilgisayar hizmetleri, ulasim, veya baska bir sektör olarak özel sektörü için dizin ticaret serbesttir.

Basarili bir dizin tüccar olmak için, bir ülkenin ekonomik göstergeleri takip etmek gerekir; çalisma çizelgeleri, yorum komisyoncu veya üçüncü taraf arastirma ve görüsler; yorum ülkelerin performansi ve istatistiksel analiz edin. Bu daha iyi bir hisse senedi endeksi ve performansini degerlendirmek için bir yardimci ve dogru karar vermede yardimci olur.

Dizin ticaret gerçeklestirmek için, bir CFD servis saglayici ile bir ticaret hesabi gerekir. Bir ticaret hesabi kurulduktan sonra, size ticaret gibi, ve söz konusu hisse senedi endeksi için CFD satin alirdim hisse senedi endeksi seçin. Baslangiç ??sermayesi harcama sadece toplam degerinin bir kismini, çünkü hisse senedi endeksi CFD ticaret için daha iyi bir seçenektir. CFD farki sözlesmelerdir. Yani hisse senedi endeksi CFD satin almak için sadece farki ödemek için gerekli olacaktir. Dizin CFD, fark ve komisyon veya araci varsa, satmak sonra dikkate alinir ve kar hesabiniza aktarilir.

Tek bir hisse senedi ticareti ile karsilastirildiginda endeks ticaret riski önemli ölçüde azalir. Bir sahis sirketi durumunda çok mümkün ise bir ülkenin endeksi iflas veya derin kaybeder gösteren sansi, neredeyse imkansizdir. Döngüsel bir sektörel performans olmadigindan Ayrica, dizin genellikle bu nedenle bir dizin tüccar riskini azaltir araliginda kalir. CFD sirasinda kaybi sinirlamak amaciyla, size garantili durur veya sinirlari ayarlayabilirsiniz. Dizin fiyat düsük giderse, durdurma siniri yürütülür ve kayiplari bulunur. Bu kisa gidip konumunu örtbas ya da fiyat yüksek gittiginde belirli bir dizin üzerinde alim ve satmak olabilir.

Dizin ticaret özellikle gelisen bir ekonomide üstel kazanç saglayarak, derece karli olabilir. Sadece uyarmak ve izlemek ekonomik faaliyetler ve zararlar veya kitap kar azaltmak için uygun kararlar almak gerekir. Eger endekslerde ticaret iyi bir bilgi olmadan piyasaya girmek Ancak, göz ardi ya da ise, kayip meydana gelebilir.