E-posta pazarlama kampanyalari gelistirmek için sem kullanmak için 4 yolu

Tabii, arama pazarlama su anki tercih listesinde ötesinde potansiyel müsterilere ulasmak yardimci olabilir. Ayrica, marka için bir giris olarak hizmet ve hedef kitleniz ile güvenilirlik ve güven insa yardimci olur.

Fakat birçok e-posta pazarlamacilar için, arama pazarlama dünyasinda baslarken ezici ve anitsal bir görev gibi görünüyor olabilir. Asla korku – dört Arama pazarlama e-posta pazarlama ve sonrasi için ödemek yapma ipuçlari kaçirmayin bir araya getirdik.

Geçtigimiz yil, e-posta pazarlamacilari daha önce hiç olmadigi gibi itilmis bir minimum bütçe maksimum sonuçlar, ve 2010 ayni daha gösteriyor. Neyse ki, e-posta pazarlama çabalari ile arama pazarlama çabalarini entegre her iki program için yatirim getirisi yükseltmek muhtemeldir. Burada isler böyle yürüyor:

1. Noktalari opt-in e-posta arama trafik.

Dogru trafigi tasimak için firsatlardan yararlanmak opt-in noktalari, size sitenizde biraktim kez ziyaretçi ile iletisim devam etmek için bir sans olustururken nerede. Bir haftalik güncelleme, aylik e-bülten, yayinlamak veya su anda indirmek için özel bir beyaz kagit sunuyoruz Örnegin, bu tüm trafik hedef için hangi dogru uygun sayfalari olacaktir. Bu opt-in noktalari son derece Aradiginiz nitelikli trafik almak için optimize edilmis oldugundan emin olun.
Eger film ve televizyon DVD satan bir online magazaniz oldugunu bir an için düsünün. Eger optimize etmek için çok çalismak isteyebilirsiniz bir sayfa ziyaretçi o hafta DVD üzerinde geliyor olacak yeni sürümleri hepsini gösteren bir haftalik e-posta hesabi saglayan bir sayfasi. Bu opt-in noktaya ilgilenen trafik ve degerli içerik sunarak, size marka ve devam eden iletisim ile olumlu bir deneyim yaratiyoruz.
Bu e-posta noktalari opt-in için arama trafik söz konusu oldugunda düsünmek baska bir sey arama reklamlari olabilir ne kadar güçlüdür. Arama motorlarinda reklamlar satin marka tanitmak ve içi posta listesi yetistirmek için son derece etkili bir yöntem olabilir. Onlar gereken bilgi toplama sürecinde oldugunuzda deneyimlerini arastirma bölümünde potansiyel ziyaretçiler hedefleyen bir kampanya olusturmak emin olun.
Bunun bir örnegi üzerinde ile ‘Filmler Sizin Torunlar Will Love’ arama reklamlari yayinlamak olacak bir opt-in çocuklar ve gençler için uygun film bir Top 10 listesi almak için. Ziyaretçi Tarama islemini durdurmak ve satin alma baslamak için hazir oldugunda satis döngüsünün arastirma bölümünde ziyaretçiler mesgul olarak, marka iyi yerlestirilmis olacaktir.

2. Devam eden e-posta pazarlama programlari araciligiyla satis opt-in dönüstürün.

Eger olusturdugunuz tercih listesi üzerinde yol desteklemek ve beslemek için e-posta kullanin. Bu yol sirketinizin marka ve ürünleri için bir karsilama uzatmak özel tekliflere olumlu yanit muhtemeldir, ve onlari mesgul etmek, düsük riskli bir yol sunar. Sadece bir e-posta pazarlama kampanyasi gibi, Unutmayin, bu kampanya hizli bir dönüsüm için bastiriyor daha zaman içinde güvenini kazanmak yerine hedeflemelidir biridir.
Örnegin, online film magaza ben ‘yeni sürümleri’ haftalik e-posta özel indirimli fiyattan bir yeni sürümü için bir baglanti içerebilir, önce de belirtildigi. Alternatif olarak, bu alici markanizin daha iyi tanimak, böylece bir aylik ‘En Yeni Filmler’ listesine almak için kaydolmak için eylem çagrisi içerebilir.

3. E-posta pazarlama altin içine arama tiklama ve dönüsüm oranlari açin.

Hiç Web sitenize analitik bir göz aldim, bu sitenizi bulmak için arama yaptiklarinda kullanmak konu, anahtar kelimeler ve ifadelerin çok çesitli görmek sasirtici. Ama her zaman göstermek ve düsük arama hacmi olabilir uzun kuyruk anahtar kelime öbekleri bazi daha yakindan bakmak alarak ama yine de zemin kazaniyor üst anahtar kelimeler geçmiste asagi deger kaymagini var. Bu pazarlama e-posta geldiginde size ilerisini olmaniza yardimci olabilir gibi, çok dahili site arama ortaya çikan egilimleri dikkat edin.
Ayrica sunmaktadir ek veya dönüsüm en fazla olusturulan baglantilar ilgi yüksek düzeyde ve sitede daha fazla ortalama süre yol eylem çagrilari hangi e-posta unutmayin. Eger gelecekte e-posta ve arama pazarlama kampanyalari için planliyorsaniz gibi bilgileri bu tür degerli olacaktir.
En biz kullaniyorum film magaza örnek bir an için geri dönelim. Aileler yönelik yeni bir animasyon filmi ve bir aksiyon-gerilim filmi: haftalik ‘yeni sürümleri’ e-posta belirgin iki film özellikleri düsünün. Eger segment aksiyon-gerilim arayan gelenlere karsi animasyon filmi link yoluyla geldi bu ziyaretçilerin yardimci olmak için Web analitik veri kullanin, bu segmente liste daha iyi hedef e-posta pazarlama gelecekte sunuyor yardimci olacaktir.
Ya da diyelim ki ‘gerçek olaylara dayanan korku filmleri’ bir arama egilim fark söylüyorlar. Bu durumda, bu konuyu gelecek e-posta haber veya kampanyalari birinin odagi yapmak düsünebilirsiniz. Tabii ki, bu e-posta konu sürekli sitenizin korku filmleri bölümünü ziyaret tercih alicilarin dayali zaman içinde olusturmak oldum listenizin ‘korku filmleri’ segmentine özellikle uygun olacaktir.

4. Parça ve segment e-posta listeleri ve kesimi tarafindan TO analiz.

Bu özel e-posta kampanyalari veya arama reklam gruplarinin sonucu olarak olusturulan listeleri söz konusu oldugunda akilli e-posta pazarlamacilari, liste bölümleme olabilir ne kadar güçlü anliyorum. Segment listeleri hedef kitlenizin ihtiyaçlarini, istek ve tercihleri ??dogrudan konusmak için kampanya ve reklam ince ayar saglar.
Ama segmentinde dogru yapmadan önce, yerinde dogru izleme parametreleri olmasi gerekir. Bu entegre pazarlamanin en almak için geldiginde, izleme oyunun adidir. Savvy pazarlamacilar tekrar dönüstürmek alicilara tespit etmek kolaydir böylece sunuyor e-posta ve arama pazarlama içine kampanya ve reklam grubu veri olusturmak. E-posta kampanyalari ve arama reklamlari tekrar is yol anlama size damat ziyaret daha fazla müsteri için gereken degerli bilgiler verecek – ve dönüstürme – tekrar.
Bizim film magaza için, ilk adim – izleme kurma – kursun kaynak parametreleri ile benzersiz açilis sayfasi URL’leri kullanmak kadar basit olacaktir. Örnegin, “Drama Filmler” vs “Korku Filmleri” arama reklamlari gelen insanlarin satin alma davranisini izlemek için, açilis sayfasi URL’leri olabilir:

Arama reklamlari
www.yourwebsite.com/google_landingpage_1a/?source=gdrama www.yourwebsite.com / google_landingpage_1b /? kaynagi = ghorror

Eger arama Ilanlara bu parametreler ekledikten sonra, onlar aslinda üzerinde dönüstürülen anahtar kelimelerle alakali sunuyor daha iyi e-posta ile bu ziyaretçi kesimleri hedef mümkün olacak. Ayrica kombine arama ve e-posta pazarlama kampanyalari gerçek basarisini belirlemek için tekrar müsteri davranislarini izlemek mümkün olacak. Kursun kaynak parametreleri e-posta pazarlama kampanyalari ile arama reklam gelen ve devam nasil bir örnek görmek için asagidaki örnekleri inceleyin:

e-posta pazarlama teklif # 1
(Alakali teklif ve hedef dönüstürülen hangi arama reklam ile segmentinde listesi)
www.yourwebsite.com/email_landingpage_1a/?source=gedrama1 www.yourwebsite.com/email_landingpage_1b/?source=gehorror1

e-posta pazarlama teklif (# 2) takip
www.yourwebsite.com/email_landingpage_2a/?source=gedrama2 www.yourwebsite.com/email_landingpage_2b/?source=gehorror2

arama ve e-posta pazarlama sinerji
Dogru sekilde tamamlandiktan sonra, arama pazarlama, bilgi dogrudan ve e-posta pazarlama gelistirebilirsiniz – ve tersi (okuyun: e-posta ve arama arasindaki simbiyotik iliski). Gelecekte e-posta kampanyalari olustururken olarak, arama pazarlama çabalari e-posta pazarlama hedeflerine ulasmak yardimci olabilir farkli yollari hatirliyorum. Ben arama ve e-posta pazarlama sinerji var ve inanilmaz sonuçlar olusturmak nereye diger birçok alanda bulacaksiniz eminim!