Eger uzman yetmezligi muzdarip yok

Ben tesekkür Ben katilmayi basardi iki çok ilginç olaylara hafta ilginç bir çift oldu. Öncelikle Malcolm Gladwell geçen hafta konusmasini dinlemek için mutlak bir zevk oldu. O “Uzman hatasi.” O size uzmanlik alani hakim hissediyorum sonra, uyari ne parçalayarak olabilir belirtileri ya da ne belki yanlis olabilir görmeye durdurmak düsündüren edildi çagiran bir kavram bahsediyordu.

Ikincisi ben ACE Bölgesel Fuari için hâkim olma onuruna vardi. Burada, Kanada’da en iyi ögrenci girisimcilerin bazi basari öyküleri duymak için firsat oldu. Özellikle bir dikkatimi çekti. Halen kendi is derecesi için okuyor nazik bir genç Meksikali oldu. O Kanada’da burada mezun oldu iken ayni zamanda sahibi ve yillik satis $ 1 milyon dolar asan Meksika en büyük ikinci online kitabevi çalisir. Onun hikayesini paylasti olarak, o tamamen farkli bir sirkette çalisan bu is günlük operasyonlarina gün biliyordu ne kadar hayretler oldu, ve ben bu defa uzman hatasindan hepimiz bir ders ya da iki ögrenebilirler birinin oldugunu fark etti Bu sasirtici genç, çaliskan bir adam ve Malcolm Gladwell ilkelerinden.

# 1 – DINLE
Gladwell Genel Hooker hakkinda bir hikaye ve onun izci düsman isgal ayarlanir baslamisti onu anlatmaya çalisiyorum olan Amerikan Iç Savasi’nda Chancellorsville Savasi paylasti. Onlari dinlemedi ve sonuç olarak ordusu sürpriz tarafindan yakalandi ve o kaybetmis asla bu savas kaybetti. Bizim genç küçük ögrencinin müsteri ne gerek bilgi ve ondan satin alacak önce güven faktörleri yerinde olmasi gereken herkesten daha iyi onu söyleyebilirim erken kariyerinin ögrendim. Meksika’da, yetiskinler çok rahatsiz satin alma çevrimiçi. Onlarla yeterince güven insa etmek, hem de telefon üzerinden online yerine kendi siparis için onlari egitmek için onu yil sürdü. O müsteri samimiyet bu yüksek düzeyde tutmak için devam ediyor.

Ders Ögrenilmis – Eger müsteri anket veya geri alinan son ne zaman? Facebook, vb, Linked In Twitter bir saldiri ile, hedef kitle ile gerçek bir görüsme yapmak için kolay olmamisti. , Onlari Anket onlari anket, onlari röportaj – daha iyi ve ne sizinle rahat is yapmak hissetmek için ihtiyaciniz neler yapabilecegini ögrenmek.

# 2 – INCELEME, RE-UYGULAMA, DEGISTIRME
Bu genç Meksikali hikayesini görüldügü gibi, onun genç rakiplerinden daha bir daha ölçülebilir sonuçlar inanilmaz paylasti. O ilk web sitesi müsteri çekme etkili oldugunu ögrendim, bu yüzden degisti. Daha iyi, ama onun analitik henüz daha iyi olabilir söyledim. Bu yüzden daha fazla degisiklik. Sürekli, desen, ve tercihleri ??bakarak onun yaklasimi gözden geçirilmesi ve hizli degisiklikler uygulamaktadir. Onun maliyeti ile ayni isi yapar – o daha iyi oranlari müzakere, onun tedarikçilerden satin aliyor miktarini bakarak, onun müsterileri için onun rekabetçi fiyatlandirma korumak böylece.

Ders Ögrenilmis – Ne kadar siklikla sizin pazarlama etkinligini ölçüyorsunuz? Eger maliyet ve bu en aza indirmek için yollar bakmak mi? Eger, test adet bölünmüs bir yaklasim gözden ve hizli bir sekilde degisiklikleri uygulamak, sonuçlarini gözden musunuz? Her hafta web sitenizin istatistikleri bakmak ve, içerik eklemek daha iyi yapmak için içerik degistirmek için yollar düsünüyor musunuz?

Bazen gelecekte sadece daha iyi olacagini varsayabiliriz ki mesgul olsun, ve sonra baska bir vadide kendimizi bulmak, yani TEKRAR nasil oldu merak, basimizi çizilmeye! IYILESTIRILMESI, TEDBIR, ÖGRENIN, DINLE. Uzman basarisizlik kurbani olmazlar.