etkili bir sekilde müsterilerine konusmak ve dinleyecek

Insanlar her gün-bazen etkili, çogu kez degil konusmak. Ama is söz konusu oldugunda, insanlarin dinlemek yok göze alamaz. Eger müsteri gerçekten ne söyleyeceklerini duymak istiyorum Bu, mümkün olan en etkin sekilde söylemek nasil bilmek zorunda. Herhangi bir durum-is veya baska-bir kisinin ana motivasyon “benim için ne var?”, Sizin dinleyici için çok soruya cevap yönelik olmasi gerekir ki ne olursa olsun anlamina gelir. Verilen

Size noktasi üzerinden almak ve duyulabilir hazirsaniz, sizin yarariniza bir müsterinin kisisel çikar kullandim ve gerçekten dinlemek çok konusmak ögrenmek için okumaya devam edin.

1. hazirlik

Büyük bir satis adim ya da sunum her zaman müsteri geldiginde çok önce baslar. Sattiginiz ne olursa olsun, hiç kimse sizin seyler bilmiyorsaniz satin gidiyor. Hazirlik anahtaridir: kimsenin gerçekten dinlemek istiyorsaniz size bahsettigini bilmek zorunda. Tabii ki, hazirlik sadece ne tür bir sunum konum malzemenin dogasina baglidir, ama burada ekstra mil gidiyor müsterilerine daha sonra haber almak yapacak hatirlar.

Toplanti veya sunum her türlü hazirlarken, neden bahsettigini tüm malzeme üzerine gitmek için önceden zaman ayirin. Siz de konu biliyorum, ve örnekler için kullanilacak özellikleri bol olmalidir. Ayrica önceden müsteri sorabiliriz bu sorulardan bazilari dikkate almak yardimci olabilir. Onlarin ihtiyaçlarini tahmin hizli ve etkili bir sekilde sorularina yanit mümkün yardimci olacaktir.

2. tanitim

Daha sonra, sunmak nasil bahsediyoruz ne olursa olsun, müsteri dinleyecek kadar iyi ile ilgili her seye sahiptir. Yeterince hazirlikli herkes için konusabilirsiniz saat-ama planlamanin bir parçasi en iyi nasil verilen malzeme sunmak olmalidir. Eger örnekler tür kullanimi sadece ne baslar, ya da herhangi bir yolu vardir eger görsel-isitsel malzeme, resimler veya çizimler ile sunum gelistirmek için önce karar verin.

Büyük sunumlar için, karsiniza kilit noktalari aldiginizdan emin olmak için aynaya veya arkadas için uygulama isteyeceksiniz. Tüm müsterileri ile günlük olarak daha etkili olmak için, “mini” sunumlari olarak söylediklerini düsünüyorum. Demek-You’Ll insanlari dinlemek ne kadar daha dikkatli sasiracaksiniz çalistiginiz etkisini zayiflatmak oldugunu “ah” “um” gibi küçük kelime için konusma incelenmesi ve baslayin.

Yani sira, iyi sunulan emin olmak için zaman ayirin: derli toplu zamaninda, giyinmis ve kibar. Sununuz bir bütün paket demek-birtanemsin sadece ne degildir ve nasil kendinizi o yansitmak gerekiyor mevcut oldugunu unutmayin.

3. tutku

Son olarak, bu nedenle müsterilerine konusmaya anahtari onlara tutku tasima oldugunu dinleyin. Bir sey hakkinda tutkulu iseniz, bu, konustugunuz sekilde yoluyla gelir kendinizi tutun sekilde, hatta yüzünüzde gösterir. Hazirlanmasi veya eldeki konu veya öneri için tutku eksikligi telafi edebilirsiniz sunum becerisi hiçbir miktari yok. En etkili hoparlörler insanlar oturup dinlemek kilan bir sekilde her üç birlestirmek olanlardir. Isin püf noktasi kendi kisisel denge ve tutku her seyden önce gelmez yapmaktir.

Eger malzeme hakkinda tutkulu degil, yani ne olur? Hepimiz bir noktada ya da baska hoslanmadigi isler yaptik, ama bunu diger iki takdir tarafindan ne yaptiginizi konusunda hevesli ve enerjik olmak için bir yol bulmak. Bir sey hakkinda tutkulu almak sadece bakis kaymasi anlamina gelebilir. Her zaman ne yapiyoruz onlari yararlanacak ne kadar anlamak için, istemci tarafinda seyleri görmeye çalisalim. Eger tutku yalan nerede onlara budur için hayati ve önemli yaptiginizda onlar gerçekten ne söyleyeceklerini duyarsiniz.

Iyi bir konusmaci ayni zamanda iyi bir dinleyici oldugunu her zaman hatirlayin ve müsterileriniz konusurken dikkatle dinlemek için zaman ayirin. Akilda müsterinin çikarlarini tutmaya özen gösterin ve her zaman insanlar dinlemek kilan bir sekilde konusmaya yolda konum.

Hazirlama, sunum ve dogru kullanildiginda tutku-üç basit kavramlari büyük bir hoparlör yapabilirsiniz. Özel ve kamu hayatinda bu ilkeleri uygulamak ve hayatinda basarili insanlarin herhangi yakindan bakarsaniz, bunlari eylem bulmak için belli bir konum. Önceden hazirlamak ve kendinizi iyi ve malzeme sunmak için zaman ayirin, tutku ile gelecek ve insanlar gerçekten dinlerken bu.