Ev satin kaçirmamaniz gereken 5 önemli ipuçlari

Tipik bir gayrimenkul satin alma kontrol listesi üstünkörü bir göz size zor ve sinir bozucu gayrimenkul satin alma olabilir nasil net bir resim elde etmek için ihtiyaç vardir. Ideal bir gayrimenkul seçiminden ev satin alma anlasmanin kapanis üzerinden tüm yol baslangiç ??devreye girer bir çok sey vardir. Gayrimenkul piyasasinda olaylar ve sorunlar ile bugün, size gayrimenkul satin alma faaliyeti için yola tek parça halinde çikmasi için güvenilir bir “hayatta kalma kiti” olmasi gerekir.

Rahat kurmak

Hayalinizdeki ev seçiminizi yapmak için en iyi yolu, bir yasam tarzi yatirim olma perspektifinden bakmak oldugunu en gayrimenkul uzmanlari stres. Eger gerçekten göze bu gayrimenkul aramayi daraltmak gerekir gibi yine, sizin rahat fiyat araligi belirlemek önemlidir. Eger rakamlar nasil çalisir? Size gelir belirlemek ve giderleri ile miktarini karsilastirmak gerekir. Bu iki rakam arasindaki fark su anki mali durumu yansitan bir top-park rakam verecektir. Mantiksal olarak, rahat tahmini aylik ipotek üzerinde olmalidir bir net olmasi gerekir.

ideal mahalle belirlemek

Hatta satin almak için potansiyel gayrimenkul kisa listenize ile gelip önce, mahallede kosullari bakmak gerekir. Bu imkanlari ve hizmetlere varligi ve erisilebilirlik gibi kritik degiskenleri seçim sürecinde devreye girer gerekir. Ulasim, vergi ve güvenlik gibi diger parametreler de dikkate alinmasi gerekir. Bir kere bütün bu ögeleri kapsayacak edebiliyoruz, içine bakmak gerekir bir sonraki sey bölgede icra edilen imar yasasidir.

mali seçenekleri degerlendirmek

Bu kolayca gayrimenkul satin alma sürecinin en önemli parçalarindan biridir. Açikçasi, kisa listenize dahil görkemli gayrimenkul satin almak isteyeceksiniz. Ne yazik ki, size göze alamaz mortgage ödemeleri nedeniyle saplanip kalmis olmak istemiyorum gibi mali durumu tarafindan belirlenen sinirlamalar ile ugrasmak zorunda kalacaktir. Sizin kredi memuru mali seçenekleri sunmak ve rahat olasi bir anlasma takip edebilirsiniz nerede bir bütçe araligi saglayabilir. Kredi memuru tarafindan çogu durumda, gelir orani için borç tartisilacak ve size açikladi.

Sizin hayalinizdeki ev için alisveris önce borç veren kendinizi “ön nitelikli” olmasi da tavsiye edilir. Bu islem size kadar gerçek finansman seçenekleri ile ilgili olarak göz önünde gereken gayrimenkul türleri için kesin bir sinir vermek mümkün olacaktir.

Bir Emlakçi ile Hook Up

Bir profesyonel ve güvenilir emlak tüm ev satin alma sürecinde önemli bir unsurdur. Sen, tek endise onun gayrimenkul fiyatlarini disarida tutmak kazanmak için bir ile bitirmek istemiyorum. Sen asmakta ve tüm ev satin alma sürecinden geçmesi yardimci olabilir dogru emlak almak durum tespiti dikkate alinmalidir. Emlak arka plan ve kayit bak. Bazi kursun bilgi için akraba ve arkadaslarina sor. Ayrica emlak önceki müsterilerinden gelen geri bildirim almak gerekir.

saticinin istedigi fiyat anlamak

Saticinin istedigi fiyat tüm satin alma sürecinin önemli bir sorundur. Bu rakam ile geliyor satici tarafindan kabul edildi degiskenler analiz etmek ve anlamak gerekir. Sizin emlak uzmanligi bu durumda kullanisli gelecektir. Sen istedigi fiyat sizin satici sizden istiyor ne tam anlamiyla ve son bir rakam olmadigini anlamak zorunda. Dikkatli pek çok kritik faktörler dikkate sonra karsi teklif ile gelmek gerekir. Sizin karsi teklif belirlenmesinde normalde alaninda son fiyat trendleri gözden geçirmek ve mevcut, digerleri arasinda, degerlendirmek hem de gerekir. Eger istedigi fiyat piyasada mevcut egilimleri dayali asiri ya da uygun olup olmadigini belirlemek için esastir.