güçlü markalar sirri

Zaman çogu insan McDonald’s’in “Altin Kemerler”, Nike “Swoosh”, veya Disney’in “Magic Kingdom Kalesi” gibi bir sey düsünebilirsiniz ünlü bir marka düsünmek istedi. Bu logolar bir sirketin marka en görünür ve unutulmaz bir parçasi olsa da, onlar sadece bir parçasidir. Bir marka unutulmaz bir logo çok daha fazlasidir. McDonald’s’in, Nike, Disney, hepsi güçlü markalar sirrini anlamak … biz paylasmak üzeresiniz gizli.

Bir sirketin marka olduklarini ve her tüketici temas noktasinda ayakta her seyin iletisimdir. Ve her temas noktasi demek. Basili reklamlar itibaren logolar, radyo jingle, antetli, POP görüntüler, kartvizit ve web siteleri için. Hiçbir sey markalasma sistem disinda birakilabilir.

Bu düsünün. Bir is satis, deger çesitli faktörlere dayanmaktadir. Eger is varliklari düsünebilirsiniz çok seyler, gayrimenkul, mobilya, araç, stok bulunmaktadir. Ancak herhangi bir is vardir en degerli varliklarindan biri genellikle “Iyi Niyet” veya “Blue Sky” olarak adlandirilir. Bu gerçekten bir is degerli kilan maddi olmayan duran varliktir. Diger bir deyisle, marka.
Good Will bir çok sey olusur. En önemli muhtemelen ilk ve kamuoyu algisini ve müsteri sadakat oldugunu. Bu sadakat tüketici ve ne is teklifler arasinda duygusal bir bag üzerine insa edilmistir.

Sizin markaniz sonra müsterinin duygusal bag üzerine kuruludur her sey somutlastirmak için vardir. Disney tekrar bakalim. Ben Magic Kingdom Castle düsündügümüz zaman, ben bir çocuk olarak aile tatilleri hatirliyorum, ben izlerdim Disney Pazar gecesi filmi düsünüyorum. Ben de tüm videolari düsünmek ve DVD çocuklarima bugün izleyin. Tüm bu kale kadar bagli olumlu duygular ve anilar çok sayida bulunmaktadir. Simdi MARKA GÜCÜ var!

“Iyi marka derinlik ve zenginlik var düzenledi. Onlar en iyi ilginç ve güzel bilesen parçalari essiz bir karisimi ile ilginç ve güzel olmasi ile, kisilikleri gibidir. Sadece bütünün uyum bu marka yasamlarinda oldugunu. ”
steve yastrow
Ama Disney böyle güçlü bir duygusal marka olmasi olmasi gerekmez. Ne yapmam gerekiyor arkaniza yaslanin ve ARE ve bir is olarak BE isteyen kim karar oldugunu. Sizin markaniz bu vizyondan gelisecektir.
Markalasma sirketler karisimi girmek yerdir.

Bir marka gelistirmek veya rafine isteyen bir isletme olarak, sizin için bir fantezi logo olusturabilirsiniz orada sanat, grafik odakli sirketlerin sonsuz sayida vardir. Ancak, marka sadece logo olmamalidir. Marka uzmanlari kim yansitacak bir logo olusturma süreci anlamak degil, ayni zamanda bir logo sadece bütünün bir parçasi oldugunu iddia. Michael Millhollen, CVP Productions bas tasarimcisi “bu terlemek gerekir sirketinizin tam anlamiyla marka, ve görünüm, davranis ve is felsefesi her yönüyle olmalidir” diyor.

Bir logo kurulusunuzun kisilik bir yansimasi oldugunu anlamak ve en iyi bu kisilik iletisim kurmak için bütün bir marka sistemi tasarimi gizli oldugunu McDonald’s’in, Nike, ve Disney ana gibi sirketler. Onlar tasarimi ve marka uygulama güçlü markalar gelistirmek için gizli oldugunu biliyoruz. Bu büyük sirketler kendi marka uzmanlari istihdam. Ama marka uzmanlari sira küçük sirketler için kullanilabilir. Eger marka tasarlamak ve uygulamak için bir marka firma çekici güçlü markalar-gizli McDonald’s’in, Nike, ve Disney yillardir bilinen sirri yararlanmak için küçük bir sirket yoludur.