Hindistan B2B is kavraminin yolculuk olmustur ne kadar

B2B pazar pek çok ülkenin ekonomik büyümesinde önemli bir rol oynamistir. Çin ve Hindistan gibi ülkeler ticaret gücünü artirmak için akillica bu is modeli kullandik. Dünya pazarinda daha önce nispeten daha küçük bir yer haline gelmistir ve bu ülkelerde küresellesme onlarin büyük paylari güvence vardir.

Hindistan gibi bir ülkede, orada üreticileri ve tedarikçileri hiçbir sikintisi oldugunu, ancak sinirli maruz onlari geçmiste damat izin vermedi. Bugün Hindistan’da B2B is dünyayi görmek için Hintli firma için bir besik haline gelmistir. Asagidaki tartisma, dünü, bugünü ve Hindistan’da B2B is senaryonun gelecegi ile ilgilidir.

telekomünikasyon büyüme
Hindistan telekomünikasyon sektöründe altin çagini geçiyor. Bu WWW aginin önemli bir parçasi haline getirmistir ülkedeki telekomünikasyon sirketlerinin büyüme olmustur. Yani sira internet devrimi tarafindan sunulan birçok yararlari gelen, B2B pazar çok ülkenin ithalat ihracat kökleri gelistirmistir. Simdi, Hint üreticileri, distribütörler, tedarikçiler ve diger rol oyunculari yabanci alicilar eglendirmek için dogru platform var.

dil engeli asarak
Çin uluslararasi ticarette dil engeli asmak için uzun zaman önce B2B pazar yararlandi. Olsa da, Hintliler Ingilizce iletisim konusunda çok bilgili olan, kendi isletmeler için küresel poz bulmak için dil engeli ile bagli birçok bölgesel üreticileri bulunmaktadir. B2B küresel piyasalarda etkin bir sekilde yabanci ve Hintli is alici ve satici arasinda bir köprü insa ederek bu sorunu çözdük.

Tüm ölçekli isletmeler için B2B
Hindistan’da B2B is küçük ve orta ölçekli isletmeler (KOBI) büyüme ilham kaynagi olan bir modeldir. Bazi uzmanlar bu senaryoda mikro isletmeler dahil çekinmeyin. Hindistan’da KOBI sektörünün bugünkü büyüklügü 140.000.000.000 $ ve bu son derece hizla büyüyor. Out Hindistan’da toplam sanayi üretiminin, yüzde 45 bu isletmeler tarafindan katkida bulunulmustur.

Bildigim kadariyla ihracat rakamlari ile ilgili olarak, küçük ve orta ölçekli isletmelerin toplam Hint ihracat yüzde 40 katkida bulunur. Söylemeye gerek yok, B2B pazar bu etkileyici rakamlar elde etmek için Hint firmalari için büyük bir katkisi vardir. Büyüme orani etkilenen, hükümet özellikle KOBI sektöründe kaliteli üretim gelistirmek için Ulusal Üretim Rekabet Programi baslatmistir.

Ancak, Hindistan’da B2B is sadece KOBI sektörü için bir model olarak çalisir degildir. Hatta büyük isletmeler bunun yarari yaptirmayi ve küresel pazarlara kökleri yayiliyor. Böylece, B2B modeli ülkedeki isletmelerin her türlü için büyüme tesvik ediyor.

Hindistan’da B2B pazar senaryo gelecegi hakkinda konusmak, böylece kirsal gelisme, teknoloji, kalite yönetimi, beceri gelistirme, finans ve benzeri alanlarda gelistirilmesi için büyük kapsami vardir. Bu alanlarin tam potansiyelini istismar olacak sonra, ülkenin ekonomik büyüme orani sinir bulabilirsiniz.