inis müsteriler – bu yem hepsi

Birkaç ay önce, ben bir nis ve bir hedef pazar tanimlayarak benim is yenilemek için gittigini kocam söyledi. Benim nis yaziyor. Benim hedef pazar – iyi, o zaman, herkes veya hizmet yazili veya düzenleme gerekli bir sey oldu. “Eger SADECE yazili yogunlasarak kendinizi sinirlayici olacak düsünmüyor musunuz?” Diye açik endise ile sordu. “Hayir, hiç de” Ben hizli bir sekilde yanit verdi. Bana saskin bakti. Ben bir balikçi benzetme ona isik görmek yardimci olacaktir biliyordu bu yüzden kocam hikayeleri seviyor.

Ben sordum “Sen size bir cazibesi kullanmak balik gitmek ve solucanlar kullandiginizda? Biliyorum”. “Evet,” hâlâ gözle görülür karisti yanitladi. “Peki, ne yakalamak yapmak ve ne yakalamak mi?” Bazi alay sordu. “Sen kesin bunu çok daha fazla balik yakalamak – ama benim daha büyük” – balikçilik onlardan biri olmak o tutkunu seyler için sadece ayrilmis güven düzeyi dedi. Ben hemen anladim biliyordu. Bir balikçi her zaman yapar – belki de onlar grev “büyük bir” beklemek gibi hayatin anlamini düsünmek zorunda tüm bu zamani. Bu konuda hiçbir kuskunuz olmasin – bir büyük bir arazi istiyorsaniz, dogru yem gerekir. O solucanlar ile ben farkli balik her türlü yakalamak, ama onlarin çogu küçük ve yem çok kullandiginizda Balik bildigi için kocam hemen benzetme anladim.

Ben her zaman solucanlar ile balikçilik sevdi ve ben bir genç iken bile gece gezginleri yükselttik. Gerçekten bir cazibesi kullanmanin yararlari görmedim ve kesinlikle bir balik metal gösterisli bir parça ilgi olacagini hiç düsünmemistim. Ne zaman balik, ben dikkatle kanca etrafinda solucan konumlandirmak ve ücretsiz çekici ve ot görünüyor her yerde döküm. Sonra oturup bekleyin. Ilk birkaç nibbles her zaman beni heyecanlandiriyor ve genellikle denemek ve çok yakinda kanca ayarlayin. Ben balik yakalamak degil ama birkaç atmalarini için solucan tutmak çok degil daha fazla kez, solucan ve kanca balik için çok büyük. Bazen ancak, disari atmak zaman, solucan benim kanca su vurur yerden birkaç metre kapali ücretsiz ve lops tatili ve agirlastirilmis olsun! Bu yüzden normalde gölde tüm küçük balik besleme gün geçirmek.

Bu arada, kocam dikkatli lures seçme ve bir balik yakalamak için onun arayisi içinde farkli döküm teknikleri çalisiyor. O lures sürekli degisiyor neden ona sormak, neden o sadece bir sopa degildir ve onunla yapilabilir, o cazibesine kendi seçtigi birçok faktöre bagli oldugunu söylüyor. “Gerçekten” Kendi kendime acaba – o görünüse göre benim gözünde soru görür ve açiklamak ihtiyaci hissediyor ragmen. Balik Görünüse göre su netlik, saat, derinlik, su sicakligi, yazin su ve tipi uygun yem büyüklügü, renk, sekil ve doku belirlemek (diger seyler arasinda) istenilen. Vay, o kadar çok is gibi görünüyor! Ben balik rahatlatici olmasi gerekiyordu düsündüm. Sonunda bir cazibesi seçer sonra, disari atmalarini ve makaralar ve disari atmalarini ve makaralar ve disari atmalarini ve iyi keder içeri makaralari, ben sadece benim solucan disari atmak ve bekleyin. Aniden, bam, o büyük bir ole bas kanca kadar degil onu, o bu nokta ve bu noktada çalisir. O gerçekten balik karaya istedigi gibi Daha sonra heyecan baslar. Ikimiz yem ve lezzetli bir aksam yemegi yapmak için yeterli – Genellikle büyük bir tane var. Bu zor bir is ve biraz zaman alir, ama hemen hemen her zaman topraklari balik. Içerik ve gurur, kocam fotograf gerekli “Ben yakaladi canavar bakmak” için balik görüntüler ve sonra temizler. Biz Ben yakalanmis balik yemek zorunda, biz uzunca bir süre balik temizleme olurdu çünkü çogu zaman, ben çok mutluyum.

Bir hedef pazar tanimlama bir cazibesi ile balik gibidir. Bir isletme sahibi olarak, hedef pazar tanimlayarak dikkatli basariyla inis müsteri sansinizi artirmak. Nasil yasindalar? Nerede alisveris yapmak? Ne kadar para kazanabilirim? Nerede yasiyorsun? Onlarin hobileri nelerdir? Nerede çalisir? Bu bilgi toplama biraz zaman harcarsaniz, nerede hatti ve nasil arzu müsteri çekmek için en etkili “yem” seçmek için döküm bileceksiniz.

Bir hedef pazar tanimlayarak kendiniz ya da is sinirlayici degildir, gerçekte, yeni ve heyecan verici olanaklar bir dünya çekmektedir.