is adamlari 3 adimlar için pazarlama pazarlama etkinligini artirmak için

Pazarlama sonuçlari artirmak için arayis içinde, sirketlerin taktik odaklanma egilimindedir. Onlar, daha iyi bir brosür olusturarak web sitesi yükseltme veya yeni bir reklam kampanyasi çalisan endise. Ancak, çogu zaman pazarlama etkinligi en büyük siçramalar birlikte nasil tüm baglari odaklanan geliyor. Burada pazarlama süreçlerini ince ayar ile pazarlama etkinligini artirmak için is adamlari için üç adim vardir.

1. Ne gerek biliyorum.

Pazarlama ana isi güzel, sicak yol ile satis gücü beslemektir. Adim bir daha iyi pazarlama dogru ihtiyaç duyduklari ne kadar ve gida ne tür anlamaktir.

“Ne kadar” kolay temel matematik kullanarak cevaplanir. Satis hedefleri ile baslayin ve geri çalisir. Asagidaki sorulara cevap gerekir:

Yillik yeni is gelir amaci nedir?
Bu kaç yeni müsteriler temsil ediyor?
Aslinda nitelikli firsatlari yüzde kaçi kapatirim?
Yüzde kaçi aslinda haline nitelikli firsatlar açar?

Bu bilgileri kullanarak, kendi hedeflerine ulasmak için satis ekibi için sirayla pazarlama olusturmak gerekir kaç yeni sorular belirleyebilirsiniz. Ortalama islem büyüklügü 100.000 $,, satis insanlar genellikle yakin kendilerine sunulan nitelikli firsatlari% 50 ve sorulariniz% 5 nitelikli firsatlar haline Örnegin, sizin yillik yeni is gelir hedefi 10M $ oldugunu söylüyorlar. Hesap makinesi etrafinda hizli kosmak pazarlama çabalari satis ekibi için 4000 yol olusturmak gerektigini söyler.

Elinde bu bilgilerle, pazarlama planlamasi çok daha odakli hale gelir. Planin her faaliyet bir sekilde sorular üreten ve yol gelistirilmesine katkida bulunmalidir. Bu sonuç için bir program ya da etkinlik iz yapamiyorsaniz, para harcamak yok.

2. Satin alma islemi için pazarlama süreci maç.

Bir darbe madde satan sürece, ürün veya hizmet satin alma karari küçük kararlar bir dizi dayanmaktadir. Pazarlama, dogru zamanda ve dogru kaynaktan umudu dogru bilgiye yaparak, karar sürecini kolaylastirmak ve umarim hizlandirmak için yardimci olur.

Bu ürün veya hizmet satin almak için karar verirken müsterilerinizin geçmesi tüm süreci anlamak için çok önemlidir. Genellikle sirketler bir firsat tespit edildikten sonra neler olup bittigini iyi bir anlayisa sahip, ancak birkaç sürecin ön anlamak için zaman harcamak.

Tipik bir satin alma süreci böyle bir sey gidebiliriz. Umudu:
a) o ihtiyaci oldugunu unutmayin Oluyor
b) seçenekleri tanimlar – genellikle bir çözüm sunmak saticilarinin listesi
c) çesitli çözümler Arastirmalari
d) “uzun bir liste” olusturur ve bir RFP verir
e) “kisa” olusturur
f) demolar için saticilari Davet
g) Çekler referanslar
h) müzakere
i) Alimlari

Bilgi ihtiyaci sürecinde her noktada farklidir. Basarili bir pazarlama programi bu ihtiyaçlari eslesir. Bu sirket satin alma süreci yollarini gezinmek yardimci bir iletisim akisi bunlari yaparak hedef umutlari arasinda farkindalik olusturmak için olanak saglar. Sürecinin her asamasinda alicinin ihtiyaçlarini karsilamak için basarisiz bir pazarlama programi çok nitelikli satis olarak teslim olmayacaktir.

3. Ayni sayfada satis ve pazarlama insanlar alin

Gerçekten satis ve pazarlama arasinda temel bir kopukluk muzdarip kaç sirket sasirticidir. Burada sirket bu sorunu kesin bir isaret. Soru sorun “gelir pazarlama programlari sonucu?” Büyük olasilikla pazarlama insanlar satis ekibi yol üzerinde takip etmez ve onlari izlemez sikayet duyarsiniz. Ve, insanlarin pazarlama en yol degersiz oldugunu söylemek satis duyarsiniz. Kimse bilmiyor, çünkü bir cevap alamiyorum.

Satis ve yanmis yol, bosa çaba, uzun satis döngüleri, ve düsük gelir pazarlama çabalari sonucu kesildi. Iyi bir çapraz fonksiyonel takim gelistirmek için çaba deger.

Ile baslamak için en kolay ve en etkili yerlerden biri kelime “kursun” ortak bir tanimi gelistirmektir. Birlikte satis ve pazarlama ekipleri toplanan ve tanimi için herkes sorarsaniz, büyük olasilikla satis ekibi pazarlama ekibi çok farkli bir görünümü vardir bulacaksiniz. (Siz de satis ve pazarlama kadrosu içinde farkli cevaplar alirsaniz sürpriz olmayin.) Simdi ortak bir tanim olusturmak için birlikte çalisir. Satis onlari teslim etmeden önce yol gelismekte olan pazarlama rehberlik için bu tanimi kullanin.

Bu adimlar pazarlama girisimleri daha etkili olma yolunda iyi bir baslangiçtir. Tabii ki, kendi çabalari daha iyi sonuçlar ortaya böylece süreci sikmak için yapabileceginiz çok daha fazlasi var, ancak bu üç adim alarak size yolda iyi olacak.