is ‘pazarlama baslatmak tekme

Is ‘pazarlama baslatmak tekme

Yeni bir yilin basinda var ve birçok isletme için bu gözden geçirilmis ya da yeni pazarlama stratejisi tasarimi anlamina gelir. Bu yil için strateji baslamak için mücadele ediyorsaniz, burada olacak almak için birkaç ipucu.

Çalisti ne sopa

Geçen yilki stratejisi gözden geçirin ve yatirim getirisi gösterdi pazarlama taktikleri vurgulayin. Bu yil yine bu taktikleri uygulayabilirsiniz? Basarili niçin Ayrica bak. Yapabileceginiz benzer bir sey var mi? Belki de özel bir promosyon için bir baski reklam kostu ve büyük geribildirim aldi. Is için neden olusturabilir daha promosyon fikirler.

Yeni pazarlama kanallari kesfedin

Daha önceki noktasinda her zaman yeni pazarlama kanallari ve kesfetmek için firsatlar için uyanik olmak önemlidir ‘çalisti ne sopa’ dedi iken. Henüz çevrimiçi cesaret var? Online pazarlama sosyal medya pazarlama e-posta için bir web sitesi kanallari bir dizi içerir. Eger bir web siteniz varsa, web sitesi dogru iletisim bilgilerini ve ilgili bilgileri ile güncel mi? Yeni ürün ve / veya hizmet arastirma sirasinda birçok tüketici bu gün arama motorlarina açin ve web sitenizin markasi ile temas ilk noktasi olacak muhtemeldir.

Ortakliklar düsünün

Bu, tüm isletmeler için uygun olmayabilir ama birçok hizmet tabanli isletmeler için bu bir potansiyel olarak kazançli kursun nesil bir araçtir. Eger siz de yol açar gönderebilirsiniz tercihen, bir tesebbüs ortakliklari teskil ki diger rekabetçi olmayan isletmeler tanimlayin. Hiçbir sey için bir ortaklik denir degil!

Pazarlama taktikleri hakkinda belirleyici ol

Yillik strateji kapsamli ve iç süreçleri, rakiplerinizin faaliyetlerini ve digerleri arasinda hedef pazar bir analizini içerir ancak, yil boyunca dagitmak için gidiyoruz pazarlama taktikleri geldiginde, mümkün oldugunca spesifik olmalidir. Bir baski reklam kampanyasi her reklam ve pazarlama mesaji olmasi gerektigini belirtmek uygulamak için gidiyoruz Örnegin, hangi bilgilerin reklam ve benzeri dahil edilmelidir.

Uygulama plani

Beyin firtinasi ve sonuçlandirilmasi pazarlama taktikleri ise, bir uygulama plani üzerinde çalismaya baslayacagiz. Müsterilerimizin için biz genel pazarlama ve is hedefleri elde edilmesini saglamak amaciyla yer almak gerekiyor aylik ve haftalik eylemler bakarak kapsamli bir uygulama plani öneririz.

Bir strateji olusturma, kullanmak için gidiyor ve bir uygulama plani ortaya koyan konum pazarlama karmasi belirleyen bir zaman alan bir süreçtir ama iyice yapilirsa nasil pazarlama ekibi tarafindan yil boyunca kullanilabilecek bir pazarlama haritasi olarak hareket edecektir.

Bir pazarlama stratejisi bir-olmasi gerekir ama stratejisinin basarisi stratejinin yürütülmesi (ve yürütme tutarliligini) baglidir. Is ‘pazarlama yürütme devamli bir süreçtir ve ideal bir günlük olarak pazarlama çalismasi gerekir unutmayin. Herhangi bir pazarlama sorunuz varsa, bize sormaya çekinmeyin!