isiniz için pazarlama stratejileri ideal müsteri belirlenmesi

Hatirlayacaginiz gibi, ben temelde bir is kurmak için çesitli pazarlama stratejileri vardir bahsetti. Bu vizyon, gücü ve biraz azim, is hem de yasam ile birlestiginde ise stratejileri basit ama her zaman kolay degildir, ancak, kolaylik ve hiz ile üretilen sonuçlar ile yiyebilirsiniz.

Bu stratejileri okuma açilmak gibi hatirliyorum, ben ancak ben bunun dogru enerji dogru yönde gidiyor kolayligi ve hizi ile yapilabilir “olabilir”, söylüyorum, kolay olacagini söylemedim.

Ve sen ben dedigi ele zorunda aklinizda tutmalisiniz “insanlik durumu.”

Ben ilk önce açiga çikmasini stratejileri anladim düsündüm, benim ilk tepkim “Ben zaten biliyorum” oldu. Ben çalisti biliyordum ama isin gerçegi benim banka hesabi Gerçekten “biliyordum” onlari yansitir ya da daha iyisi onlari anladim ya da “hayata” yoktu. Sana bir sey biliyorum ama sonuç baska türlü, sag ispat düsünme deneyimli eminim?

Siz ve basari arasindaki gelecek sey “insanlik durumu”, senin engeller, yol bloklari, ve ne Bildiginiz düsünüyorum. Bu okurken engelleri ve yol bloklari farkinda olun:

Vizyon ilk olmali … vizyonunuzu belirledikten sonra, yapmaniz gerekir:

* Pazarlama malzemeleri içinde görme ekleyin.

* Ürün veya hizmete vizyon baglayin.

Unutmayin ben vizyon çalisacagi gelen vakif ve temeli oldugunu söyledi. Bu her hareket için temel, her türlü eylemdir. Olusturdugunuz vizyonu bu nedenle pazar yeri için bir rekabet avantaji getiren, ayni zamanda size aittir. Vizyon iletisim ve birlikte ürün ve hizmet baglama etkili hayati önem tasimaktadir.

Etkili pazarlama bir diger önemli parçasi “ideal” müsteri tespitidir.

Bazi insanlar bir üç nedenden dolayi bir is baslatmak:

Ilham – Bazi bir fikir, onlar takdir ettik baskasi tarafindan veya yasadiysaniz veya gördük bir sey ilham baslar. Onlar ilk envanteri ve bu nedenle is en basindan beri basarisiz ayarlanmis, gerçek kalbin özlem belirlemek için içinde bakmak için zaman harcamak yok. Onlarin kalp içinde degil ve ne taahhüt ne de vizyonu kurulmustur. Bazi, hepsi degil, ancak bazi durumlarda, ilham kisa ömürlü ve daha sonra bir hayatta ama bugünün pazar yerinde gelisemezler sadece bir is için ne gerçekligi ile birakilir. Gerçekten gerekenlere gerçegi bir çikmak için zorlayabilir.

Çaresizlik – bir sey yapmak zorunda çünkü bazi bir is baslatmak. Belki kayip bir is, yaralanma ya da ek gelir için ihtiyaç durumlarda bir is baslatmak için bir neden olur. Bu nedenler arasinda bazi eylem tutmak için motivasyon yeterli iken, is basarisi sizi “özgürce” vizyon yaratacak olan basarili çeker otantik bir yer-otantik bir yer daha çaresizlik kalbinde oldukça yatiyor. Umutsuzluk engeller ve memnuniyetle ya da istenmedigi sorunlar yaratma egilimindedir.

Vizyon ve amaç – en basarili “yerine” isletme sahibi akilda vizyon ve amaç ile is baslar. Steven Covey “akilda sonu ile baslayin” … basarili ve etkili bireysel oldugunu, onlar ile çalismak isteyen belirlemek, akilda “vizyon” ile baslayan ihtiyaç duyduklari ve istediklerini ögrenmek ve bunu saglamak sadece yapacagiz diyor. Bu islemleri tamamladiktan sonra, ideal müsteri kurulmasi baslamis olacak.

Eger ideal müsteri bulma sorusturmak gibi:

Kendinize sormaniz gereken bazi sorular sunlardir:

Ben kim ile çalisir istersiniz? Ne ihtiyaç ve istiyorsun? Benim görme envanter alarak, kim çalismak benim için bir seçimdir? Kim su anda is yapmak için hazir mi? Kim sunan veya ürün almaya hazir mi?

Bu “ideal müsteri” açiga çikarmak baslamak için sadece “birkaç” soru vardir ….

Unutmayin, yalniz is olmasi ya da basarili olmasi için mücadele etmek zorunda degilsiniz. Ayrica stratejileri kanalize dogru yönde dogru enerji “uygulamak” gerekir.