isveren marka ne kadar önemli oldugunu

Hiç süphesiz, isveren marka tüm kuruluslarin bir ya da bu sekilde kullanan gerektigini hayati bir yönetim aracidir. Önemli isveren marka kuruluslar için ne kadar vurgulamak yardimci birçok nedeni vardir:

Nitelikli isgücü eksikligi: Dünya ekonomisinde Çin, Rusya, Hindistan ve Brezilya’nin artan etkisi ile, ve daha hala ABD, Avrupa Birligi ve Japonya’da yaslanan nüfus, vasifli isçi talebini artmasi muhtemeldir. Ayrica, teknik olmayan teknik derece derslerinde degisen ögrencilerin dramatik bir degisim özellikle endise vericidir. Çekici isveren örgütleri çok kolay giderek daha rekabetçi bir pazarda üst yetenek ise bulacaksiniz gibi isveren markalasmanin önemini vurgulanir yerdir.

Kaynaklarinizi en iyi sekilde: ekonomik durgunluk sonucunda, kuruluslar kesme maliyetleri ile verimliligini artirmak için baski altinda giderek daha vardir, bu dogru is için dogru kisileri ise kesinlikle gerekli kilar. Isveren marka yararlarindan biri, kuruluslarin daha basarili ise alim yapmak ve en iyi çalisanlari korumak için izin vermektedir. Ayrica, çalisma ortami ile ilgili olarak etkili iletisim yoluyla, kuruluslar böylece ise yetenek dogru pozisyonlarda dogru becerilere sahip olasiligini artirir, kurumsal kültürü ile uyum yetenek çekmek olasiligi daha yüksektir.

Büyüme ve Karlilik: üst yetenek ise ve tutmak büyümeye ve rekabetçi kalmak için kuruluslar için hayati önem tasimaktadir. Dogru uzmanlik, deneyim ve yetenegine sahip çalisanlar, temel is bölümleri büyüme sürücüye yardimci ve bu nedenle ilgili olarak stratejik önemlidir. Ayrica, gelismis ekonomiler üçüncü sektörde varliklarini artirmaya yönelik çalisirken, çalisanlarin is temel varlik haline. Bu nedenle, isveren marka karinizi artirmak için yardimci olur.

Popüler bir sirket olmak: yetenek pazarinda önde gelen arastirma bu mezunlari gibi potansiyel asker en iyi üne sahip kuruluslar için çalismak istediginiz göstermektedir. Onlar düsünebilirsiniz hangi sirketlerin karar isteyen, bu nedenle, potansiyel acemi genellikle aile üyeleri, arkadaslar veya is arkadaslari tavsiyeler alin. Sonuç olarak, tüketici / isveren / kurumsal markalar baglantilidir; bir organizasyon bir sevilmeyen isveren olarak görülür eger öyleyse, bu kurumsal ekosistemin geri kalani üzerinde dramatik bir etkisi olacaktir.

Kurumsal Güç: kendi pazarinda daha fazla etkiye sahip kuruluslar da daha fazla çalisani, talep becerileri nadir veya en sahip olanlar çekmek mümkün olacak. Çekici bir isveren örgütü disinda hiçbir istenen is bu nedenle en iyi yetenek korumak saglamak, en çok arzu edilen isveren olarak kendi kurumsal imaj korumak ile, oldugunu çalisanlarina göstermek için yardimci olabilir.