jüt çanta ve pamuk torbalari arasindaki fark

Daha çevre dostu olmaya gelince, tüketiciler bir kayip her ikisi de pek çok yönden yararli olarak jüt veya pamuk torbalari söz konusu oldugunda satin almak için her zaman vardir. Pamuk ve jüt çuvallarda Her ikisi de ayni yesil kimlik bilgilerine sahip. Jüt sosyal sorumluluk tarafinda daha fazla olsa da, pamuk gezegen için organik tarafinda daha fazla oldugunu. Burada jüt ve pamuk torbalari yararlari üzerinde bir dökümünü:

Jüt yararlari:

Pamuk daha yumusak ve ince-gerçekten saglam bir çanta için iyi elemanlari oldugu gibi Güç-Jüt çanta organik pamuktan daha daha saglam ve güçlüdür.

Fiyatlandirma-Jüt daha tropikal ülkelerde bulunan ve bu ülkelerin çogu zaman yasam daha düsük maliyeti ve jüt üretimi yogun oldukça emek olmasina ragmen, emegin düsük maliyet jüt çuvallarda oldukça ucuz yapar. Pamuk üretimi ve üretim ile karsilastirildiginda, üretim ve yük pahali oldugunu. Eger pamuk agir siniflarda karsilastirdigimizda olsa, jüt çuval daha ekonomiktir.

Sosyal sorumluluk-Jüt genellikle Banglades, Hindistan ve Tayland yetistirilir. Bu pamuk nedenle jüt üretimi küçük tarim topluluklarinin çok sayida destekler aksine mekanik hasat için uygun degildir çünkü üretim emek yogundur.

Dogal lif-Jüt sadece pamuk böylece biyolojik olarak parçalanabilen ve kompost dostu yapmak gibi tamamen dogal bir elyaftir. Onlar artik son kullanma tarihini ulasmis veya bir çanta olarak kullanilamaz sonra, onlar toprak verimliligi artirmak için toprakta nihai asamalarinda kullanilir. Bu nedenle, jüt çok düsük çevre karbon ayak izi vardir.

Çevre dostu büyüyen uygulamalari-Jüt çiftçiler nadiren veya hiç kimyasal madde kullanimi ve jüt normalde dogal olarak büyüyebilir alanlarda yetistirilir. Agaçlar nadiren jüt tarim açmak için kesmek ve jüt büyüyen toprak üzerine yerlestirilen küçük bir kimyasal yük de mevcut.

UV koruyucu-Eger daha UV koruyucu seçenek ariyorsaniz, sonra jüt çuvallarda en iyi bahis vardir. Bu çantalar da giyim üretimi için iyi yapar organik pamuk daha fazla UV koruyucu.

Isi-Apart UV koruyucu olmaktan gelen yalitim, jüt çanta da mal maruz kalan isi en aza indirmek için düsük maliyetli ve kisa vadeli bir çözüm sunar. Onlar izolasyonlu sogutucu çanta kadar maç yok iken, bu çanta bir kisa vadeli bir çözüm sunmak ve çok kasap ve manav tarafindan tercih edilmektedir.

Yumusaklik-Jüt çanta nedeniyle pamuk torbalari daha kesinlikle pürüzlü olan dünyevi dokusu daha saglam ama daha iyi bir tutus için izin verir.

Promosyon-Çünkü kendi çevreci, saglamlik ve jüt yararlari, bu sirket için iyi bir promosyon ürünüdür. Jüt promosyon çanta dostu toprak ya da yeniden kullanim ve geri dönüsüm kavrami için gidiyor ürünler var konsept magazalar için iyi çalisir.

Pamuk torbalari için Yikama-yetenek-karsilastirildiginda, jüt çuval her zaman yikanabilir degildir. Bu çantalar, plastik kaplama ile birlikte gelir eger öyleyse veya plastik astar olmadan üretilen, kolayca disari silinir.