kalabalik bir pazarda benzersiz olmasi nasil

Rekabet her pazarda, bunu kaçamaz ve ondan saklayamam. Ve pazarda rekabet henüz yoksa, sadece kendi gelecek bekleyin.
Eger bizim seçimler bu gün kadar iyi ya da kötü, gerçekten bir tüketici olarak önemli degil görüyoruz olsun, iyi çok büyük oldugunu kabul olmaz mi? Gerçekten sadece biz bir karar çalisirken kafa karistirici biraz alir.

Ancak bir is sahibi olarak çok önemli, size rakiplerinizden nasil duruyorsunuz? Nasil farkli olabilir? Nasil müsterilerine ve potansiyel hatirlamak alabilirim? Eger cevaplari ile gelip çalisirken basinizi sifirdan.

Ne is sahipleri gerçeklestirmek gerekir onlar ‘norm’ olarak seçerseniz sonuçlari sinirlayici, yerine bir stand yapmak ve farkli olmanin olmasidir. Bu is sahipleri ve basarili is sahipleri arasindaki farktir.
Yani, daha basarili olmak ve Benzersiz Satis Noktasi (USP) bulmaniza yardimci olmak için, size kalabalik içinde öne ki 10 yolu bir araya getirdik.

1. yüksek kalite
Yüksek kaliteli USP yüksek marj, düsük ses felsefe üzerine kurulmustur. Bu USP genellikle “Üstün Hizmet” ve “Güçlü Garanti” gibi diger USPS ile el ele bulunur.

Eger kaliteli düsünmek hemen akla gelen bir marka, uluslararasi saat lideri Rolex oldugunu. Rolex de hacimleri iletisim kisa bir USP deyimi vardir.
Rolex – “Kalite zaman alir”

2. üstün hizmet
Üstün müsteri hizmeti sunmak ve uzun vadeli müsteri sadakati gelistirmek gibi deger katmak için harika bir yoldur. Üstün hizmet mükemmel bir USP oldugunu.

Ne burada bahsediyorum “üzerinde ve ötesinde” müsteri hizmetleri türüdür. Rekabet asmak için, sadece tatmin edici müsteri ötesine gitmeli, onlari aksam, süper zorunda.

3. boyut ve seçimi
Ögeleri en büyük seçim saglayan güçlü etkili USP olabilir. Bunun klasik örnegi Amazon.com oldugunu. Yillardir Amazon’un USP “Dünya’nin En Büyük Kitap” oldu.

Açikça en büyük kalarak kendilerini erken ayirt çünkü onlar hala online kitapçilik en önderlik hem online ve offline kitapçilarda yogun rekabet var ilk ve bugün degildi bile.

4. kolaylik
, Siparis alma ya da mümkün oldugunca ürün veya hizmet kullanmanin birçok engel olarak kaldirarak, size is modelinin merkezinde müsterilerin rahatligi koyuyoruz. “Kolaylik” USP müsterilerinizin ihtiyaçlarina is merkezleme dayanmaktadir.

5. bilgili tavsiye, taninmis bir otorite
USP Bu tür benim alaninda en iyi benim “, fikrini iletisim kurar. Sen “benim bilgi ve deneyim Güvenebileceginiz.
Bu profesyoneller ve hizmet-temelli örgütler için iyi çalisir.

6. özellestirme / çok fazla seçenek
‘Kisisellestirilmis’ bir kitle pazari dünyada güçlü bir seçenektir. Bu bir USP içinde güçlü çekici bireysel özelliklerine daha fazla seçenek ve özel binanin teklif yapar.

7. hiz
Ürün veya hizmet teslim hizini Günümüzün hizli tempolu dünyasinda güçlü bir USP olabilir. Standart hizmet olarak gece veya ikinci gün kargo sunan güçlü bir rekabet avantaji verebilir.

Bu güçlü USP içinde paketlerin gecede teslim garanti basladi Federal Express nakliye dünya degisti:
fedex – “kesinlikle orada gece olmak zorunda kaldiginda”

8. yeni ve benzersiz
Bazen ürün, ürünün kendisi USP oldugunu çok yeni ve benzersizdir. Piyasada orijinal veya ilk hamle olmak kimsenin çogaltabilirsiniz bir USP oldugunu.

Kaçinilmaz olarak, bir rakip ürününüzün bir knock-off veya kopyalama ile ortaya çikacak, ama o zamana kadar, sen USP olarak ürününüzün yenilik ve teklik tesvik edebilir.

Bu ‘ilk’ veya türünün ‘orijinal’ olarak is konumlandirir, böylece rekabet isinir, size USP geçis yapabilirsiniz.

9. güçlü garanti
Net bir, güçlü bir garanti saglanir ne içine kabul ne döner. Amaciniz bu rakiplerinizi teklifler kiyasla cimri göründügü gibi yapar da garanti çok güçlü yapmaktir.

10. düsük fiyat
Düsük fiyati güvence altina alinmasi için bir çok tüccarin bir USP olarak kullanilmistir. Ancak, kar marjlari kesim çok derin bir is veya ürün için nadiren sagliklidir. Yani, ne yazik ki, bir USP için düsük fiyat seçmis olan birçok is artik. Felsefe düsük marjlar, ancak yüksek birimdir.

Is küçük ise, ancak, bir fiyat savasi yola riski.
Ölçek ekonomileri nedeniyle, maç ya da fiyatlari beat kisa süreli ve kolay bir pazar uzun süreli disari zorlamak için gelemez, pazar daha büyük oyuncular. Yani fiyat odaklanarak önce iki kez düsünün.

Her is bir Benzersiz Satis Noktasi var, size benzersiz olmasi nasil tanimlamak için kendi is ve rakiplerinizin biraz ev ödevi yapmak gerekir gerekir. Bu çabaya deger, sadece is sonuçlari büyümeye izlemek iyi.

Eger düsünce için yiyecek verdi umut!