kar içine crm veri açmak için nasil – bir pazarlama bakis açisi

Bir önceki yazimda size karli bir CRM stratejisi gelistirirken kendinize sormaniz gereken bazi sorular bir kontrol listesi ile paylasti. Bu makalenin odak CRM (Müsteri Kaynaklari Yönetimi) projesi ölçülür ve ile-in Pazarlama organizasyon yönetilebilir net hedefler kurarak basarili olmasini saglamaktir. Ayar hedefleri CRM projesi de dahil olmak üzere herhangi bir büyük proje taahhüt için her seyden önemlidir ve size arzu yatirim maksimum getiriyi elde saglayacaktir.

Hatta örgütleri mevcut süreçlerin dikkatli analiz tamamlanmistir sürece kendi CRM uygulama yapmaya baslayamaz. (Ben çok ben odak alanlari degerlendirmek bir dizi soru saglanan önceki yazima yorum yazan tesvik edecek). Bu analiz tamamlandiktan sonra daha sonra organizasyon için önemli olan ne unsurlar belirlemede daha avantajli bir konumda olacaktir. Burada yerine etkili bir CRM stratejisi koymak sonra bir dakika sürede anlamak mümkün olacak unsurlardan bazilaridir.

• piyasaya yeni ürün etkinligini bir anlayis ve mevcut müsteri tabanina ücretsiz ürünlerini satmak için becerisi kazanir
• sizin abone kayip orani ve müsteri kaybi arkasindaki nedenleri anlamak belirleyin.
• en karli müsteri ve maksimum sonuç için mesajlasma ve bu segment için reklamini yaptiginiz özel terzi bulmaniza yardimci olmak için etkili segmentasyon analizi Davranis.
• Bir müsteri birakmak ya da büyümeye seçer neden önemli büyüme veya risk faktörleri belirleyerek tahmin modelleri olusturma ile kurulusunuzun.
• özel müsteri segmentleri artirmak veya gelir azalma anlamak Yardim
• un-karli ve karli müsterileri belirlemek

Daha da CRM yatirim saglamada bir sonraki adim belirli, ölçülebilir, ulasilabilir ve somut hedefler olusturmaktir. Ben size müsteri davranislarini kolayca erisilebilir ile ilgili tüm verileri oldugunda orada istihdam bazi örnek hedefler ana hatlariyla.

• iyi 20% en karli müsterilerine reklam ve mesajlasma hedefleyerek% 2 oraninda karlilik gelistirin.
•% 4 en karli müsteri segmentine oranlarini artirarak% 2 genel karliligi artirmak
• sadece 6 aylik süre içinde örgütün bir kez satin almis müsterileri arasinda% 5 oraninda gelir hizlandirin.
• artik sirketlerin ürün ve hizmetlerini kullanmak neden anlamak için bir yil-in firmadan satin degil her müsteri arayarak% 4 oraninda müsteri yayik azaltin
• Yeni bir ürün ya da hizmet sunma ile% 40 oraninda net olarak tanimlanmis bir kesimi ile gelir büyütün.

Simdi hedefleri açikça tanimlanmis olmasi size yatirimdir getirisini anlamak için çok daha iyi bir konumda bulunmaktadir.

CRM proje Gidiyor almak için tüm verilerinizi sorunsuz hareket eder ve daha iyi is kararlari vermek için on-demand veri erisim saglamak için Waggware gibi bir sistem entegratörü temas benim tavsiye oldugunu.

CRM Bir sonraki yazimda etkisi CRM tartisacagiz Bu temel örgütsel bölüm için ayarlamaniz gerekiyor Satis organizasyonu ve ne amaç ve ölçümler olabilir