kar on stratejileri

Satis organizasyonlari belkemigidir. Müsteriler olmadan, hiçbir is genellikle yoktur. Satis personeli yönetilen ve sonuçlardan sorumlu tutulmalidir. Bu, is eklemek için düzenli olarak hesaplarina aramak için ve yeni is bulmak için bir çaba gerektigi anlamina gelir. Degil birçok devreye satis personeli Bu çok daha kolay ve eklentileri ve iliski kurma için siparis, pazar, almak ve sirketin mevcut müsteri tabanini aramak için bir iç çalisani ise almak daha az maliyetli olacaktir içeri aramalar için beklemek izin verilir . Bir temel arti küçük bir komisyon için, bir sürekli ofiste üreten bir kisi olurdu. Satis personeli kar dogru hareket ettirmek için bu on stratejileri kullanin.

1. / Yinelenen is stratejisi tekrarlayin: var tutarli bir gelir akisi olusturmak için yollari var mi? Hizmet sözlesmeleri, üyelikleri veya aylik rehin düsünün.
2.Referral stratejisi: Eger sürekli yeniden Ferrals almak için yerde hangi sistem var? Örnegin, göndererek birkaç kartvizit içine ya da bakin birisi bir satin alma yaparsa bir indirim ya da ücretsiz ürün sunan bir satis sonrasi Harf tesekkür ederim.
3. Satis stratejisi: Eger satis elemanlari haftalik ne yapmak gerekiyor? Hedeflerine ulasmak? Soguk çagri? Müsterilerinin Çagri listesi? Potansiyel müsterilere pazar? Ag etkinliklere katilmak? Önceki müsterilerden tavsiyeler isteyin?
4. Pazarlama stratejisi: sürekli pazara 3 yolu düsünün. Örnegin, bir ag olay haftada bir kez, dogrudan posta potansiyel müsteriler aylik katilmak veya eklentileri haftalik için mevcut hesaplari arayin.
5. Mesaj stratejisi: Nasil müsteriler tarafindan algilanan olmak istiyorsun? Düsük fiyat lideri? En iyi müsteri hizmeti? Ücretsiz teslimat?
6. Viral stratejisi: Nasil isiniz mesajini yaymak mi? Kulaktan kulaga? Makale yazma? Nisan konusan?
7. Online strateji: online hedefleriniz nelerdir? Eger para kazanmak ya da para harciyorsun? Sirket web sitesi güncel tutulmasi mi?
8. Ortak Girisim stratejisi: kim size satmak ne tamamlayici ürünler oldugu ile ortak olabilir? Eger baskasinin ürünler için sevk saglayabilir ve çok para kazanirsiniz? Size satin müsteriler atifta için baska bir sirket ödeyebileceginiz?
9. Zaman stratejisi: ne olacak? Ne zaman? Ne kadar siklikla? Nerede?
10. Kaynaklari stratejisi: Eger isi yapmak için neye ihtiyacim var? Kim ne alir?

Ne yaparsan yap, sürekli bunu ve bunu göz önünde bulundurun ….. kendiniz ile is yapmak ister misiniz? Ne hos bir deneyim yapar? Ne artirabilirsiniz? Birçok isletme ekonomik olarak zor durumda. Eger bu yüzden sizinle is yapmaya devam sahip oldugunuz müsteri dikkat çekmek için ne yapabilirim? Kesme köse genellikle iyi bir cevap degildir. Ben kisisel bir örnek verecegim. Sehirde iyi kurulmus bir restoranda ögle yemegi için oglum aldi. Oglum bir kola içmek için emretti. Ben fatura var ben garson onun kok koymak saman için 25 sent ücret olmustu bulundu. Ben yönetime sikayet edince onlarin yeni politika söylendi. Sadece yaklasik 10 $ için Sams Club 3000 payet satin almisti. Restoran politikasi onlara çok az para kaydedilir ve müsterilerine tüm rahatsiz. Ben asla geri döner ve ben biliyorum herkese anlatacagim. Eger organizasyon için tanitim bu tür ister misiniz?