kartpostal tasariminda dikkate temel unsurlari

Eger etkili oldugunu duydum ve satislari artirmak için iyi bir yol oldugunu çünkü kartpostal pazarlama girmek istiyorum neden olasi nedenlerinden biridir. Bu dogru ve kanitlanmis olsa da, bu da kullandiginiz ya da bu strateji kullanmak istiyorum bir yeri vardir demektir. Bu yüzden soru, nasil insanlarin günlük onlarin posta aldiginiz diger kartpostal arasindan disari ayakta sizin kartpostal sansi yükseltirim? Bu sorunun cevabi kartpostal tasarimi yatiyor.

Eger etkili kartpostal tasarimlari yaratmak için dikkate almak gerekir ki bazi unsurlari vardir.

1. renk

Tasarim ve renkleri metinler ve görüntüler iki baskin içerigi gelmesi muhtemeldir. Bu metnin arka plan görüntüsü içine karistirmak degil çok önemlidir bu yüzden her ikisi de esit derecede önemlidir.

Nesneleri ya da ayrintilarini bir yeri vardir bir görüntü varsa, metin arasinda kaybolmak yok emin olun. Yerine tek renkli olanlar veya hemen hemen tek tip tonlari bu kontrast renkler ile oynayin. Örnegin, görüntü metin için açik sari seçerek, agirlikli olarak beyaz ise harfleri görüntü karsi ayarladiginizda ‘yok’ yapacak.

Birlikte iyi gider kontrast renkler tercih edilir. Eslestirilmis Bazi renkler, zit olsa da, iyi görünmüyor. Baskasinin görüsünü alarak Deney ve tekrar kontrol etme.

2. Düzen ve içerik dengesi

Düzeni basit ve kolay tarama ve okuma için insa tutun. Kartpostallar genellikle “x 6” yani oldukça küçük bir alan üzerinde çalisma 4 bir alani saglar. Sorun bu alani optimize etmektir. Optimize ederek, bu mümkün oldugunca çok elemanlari ile size kramp kartpostal anlamina gelmez. Sen denize gitmeden bunun en iyi sekilde yapmak gerekir. Daha kalabalik bu okuyucularin kartpostal dikkat edecegi daha az, görünüyor.

Içerigi gelince, ayrintilar ve bosluk arasinda denge koymak gerekir. Bos bir alani isgal alani düzgün kullanilmaktadir sürece olumsuz bir özellik degildir. Tasarim tararken bu bos bir alani aslinda gözler için bir ‘nefes’ ve beyin saglayabilir.

Buna ek olarak, kartpostal tasarimlari nesneler arasinda denge duygusu yaratmak. Bu düzensiz tasarimi veya kartpostal görünüste çiplak yapmamaya hem görüntüleri ve metinler yeterli ögeler vardir sadece, simetrik olmak zorunda degildir.

3. harf büyüklügü

Bu yazi geldiginde, serif kullanarak, Times New Roman gibi, serif Arial gibi yazi biçimleri sans daha Okuyucunun daha kolay anlamasi artar söyleniyor.

Harfi vurus ucunda küçük çikintilar ile harfleri ilgilendirmeyen serifs, sans serif yazi karakterleri dolayisiyla bu isaretleri, kelime sans yok iken.

4. kopyalamak

Kopyalama veya metin, minimum tutulmalidir. Kelimelerin bol ekleme otomatik olarak çekiciligini azaltmak olacaktir. Isik okuma için kartpostallar içindir unutmayin.

Eklemek için birkaç bilgi daha fazla varsa, madde isaretli veya numaralandirilmis seklinde koyun. Içerigini kisa görünmesini saglayin. Paragraf kaçinilmalidir.

Eger kartpostal tasarimlari için çogu zaman kullanmak zorunda degil bu yüzden bir grafik tasarimci danisin veya baski sirketleri ücretsiz sablonlari alabilirsiniz.

Kartpostal tasarimi okudugunu asla unutmayin. Eger artan satis alabilirsiniz önce, okuyucu artirmak gerekir.