kim oldugunu müsterilerinize gerçekten bilmek istiyorum.

Gerçekten, kimsin?

Sizin markaniz, demek istiyorum.

Onlar is, servis ya da ürün hakkinda düsündügünüz zaman diger insanlarin düsünmek ne istiyorsun?

Bunlari marka partinin hayat, ya da belirlenen sürücü oldugunu düsünmek ister misiniz? Bu güvenilir bir arkadas, ya da görkemli bir rock yildizi mi? Bir Volvo ya da ‘Vette mi?

Bu yüzden tekrar … sen kimsin?

Zaten bunu biliyor olabilir, ve bu durumda, ben sizi tebrik! Birçok küçük isletme bu mücadele. Ancak, kendinizi tanimlayan küçük bir yardima ihtiyaciniz olursa, burada kendinize sormaniz gereken birkaç soru:

1. Nasil Su anda benim müsteriler tarafindan algilanan ki? , Müsteriler ve olmayan müsteriler – Eger bilmiyorsaniz, bir hedef pazar segmentinde (20 kisi 10) ile hizli bir odak grup yok. Sormaya hazir bir soru listesi var.

2. Nasil müsteriler tarafindan algilanan olmak istiyorsun? Marka yansitan ve hedef pazar ile rezonansa gerektigini biliyoruz. Bir spor araba olmak istiyorum, ama müsteri bir sedan olmak istiyorsa müsterilerinin farkli bir dizi çekmek için çalisiyoruz sürece, büyük olasilikla ne müsteri degeri yansitmalidir.

3. Ne kadar uzak Su anda ben algilanan olmak istiyorum nasil algilanmasi ediyorum nasil? Köprü ne sürer? Gerçekten köprü gerekiyor, yoksa benim simdiki imajini gelistirmek gerekir?

Bir kez, kisiliginizi daha kesin hale getirmek için zaman algi genel bir fikir var. Yani, kendinize su sorulari sorun:

4. Benim marka insan özellikleri nelerdir? Size gelebilir gibi deli olarak, birçok marka uzman anlayabiliyorum kurulusunuzdaki bir düzeyde herkes üzerinde marka koymak için bu yapmanizi öneririm. Marka erkek, kadin mi? Yasli, genç? Zengin, fakir, orta sinif? Nerede çalisir? Eglence için ne yapar? Bunlar sadece baslangiç ??sorular … daha çok kendinizi düsünebilirsiniz!

5. Benim marka gerçek bir kisi olsaydi, ne adini olurdu? Eger birisi hemen bir resim aklina gelen “, Biff” isimleri duydugunuzda, bu düsünün. Sana bir düzine tür örnekler düsünebilirsiniz bahis! Marka personifies bir isim seçin. Paris, Tom, Jane, Inga, Ian, Jeff, Elsa …

6. Benim markanin “hayat hikayesi” nedir? Biff o nereden geldigini bilmesi gerekir, bu nedenle insanlasmis marka kisa bir, kurgusal biyografi olusturun.

Tüm bu anlamaya bir kez, bir Kisilik Kurulu bina düsünün. Bu marka görsel bir kisilestirme vermekte çok yararlidir. Resimler, hikayeler, basliklari, ya da kisilik tanimlamak için ise yarayacagini düsündügünüz diger görsel referans kesin. Hatta marka kisiligi görüntüler (Biff) ve orta yerine birinin bir fotografi bulmak isteyebilirsiniz. Gururla göstermek ve çalisanlarinizin ne bildiginizden emin olun.

Simdi, ne zaman reklam ve pazarlama malzemeleri olusturmak – baski reklamlardan web sitelerinden ambalaj ve ötesinde tv ve radyo spotlari, için – onlar yansitmak için gereken kisilik biliyorum. Ve siz müsterileri belirlemek hangi ile bir marka sunmak için yolda olacak.