küçük isletme neden ve nasil için twitter

‘Twitter-ayet’ zaten nedir? Twitter onlarin gün bahsediyoruz sikilmis insanlarin sadece bir grup degil mi? Hepsi sadece gürültü degil mi? Ashton Kutcher gerçekten söylemek için bu kadar var mi?

Sosyal medya dahil herkes bir noktada ya da baska bu sorulari duymustur ve tabii ki, her biri için bir cevabim var. Ama bu gerçektir, Twitter burada ve yakin gelecekte herhangi bir zamanda gitmek olasi degil. Yani, Bay ve Bayan I-Merak-al-bu is konum, özellikle, daha iyi, yakinda anlamaya. Küçük isletmeler can ve büyük sirketler olarak çok avantaji olarak, almalidir. Ama bu konuda nasil gidiyor?

Ilk olarak, hizli bir sekilde neden gerektigini bakalim.
– Müsteriler ve potansiyel ile etkilesim için. Twitter gerçek zamanli olarak, daha da önemlisi ne hizli, sirket ile oluyor, ve ilgili haberler yaymak için hizli ve kolay bir yoludur.

– Dünyanizda neler ögrenmek. Bu kadar ya da düsünmek olsun, sanayi Twitter’da temsil edilmektedir. Insanlar bu konuda Tweeting. Önde kalmak, kendi is bilmeniz gerekir.

– Yalnizca sektöründe neler olup bittigini bilmek degil herkese göstermek, ama bunu bir otorite için. Kolayca bunlari daha fazla bilgi gösteren, ya da daha fazla bu konuda konusmak için en az istekli tarafindan rekabet üzerinde kendinizi koyabilirsiniz. Kendinizi bir bilgi kaynagi olun. Insanlar bu cevap ve olarak dogru çekilmek “uzman.”

– Müsterilerinizin ve potansiyel ne söyledigini duymak için. Her zaman istedikleri ya da ihtiyaç insanlara sormak gerek yok. Bazen sadece dogru çikip anlatacagim. Hatta kasitli olarak yapamazsiniz, ama o olur. Yani bu konusmalari katilmak gerekir.

Yani, bunu yaparken hakkinda nasil gidiyor? Kendimi ve nasil yapabilirim “uzman?” Nasil insanlar beni dinlemek için alabilirim? Burada yardimci olabilecek bazi teknikler vardir.

– Eger takip edenler seçici olun. Eger takip etmek istediginiz insanlar izleyin. Eger daha fazla bilgi görünür insanlar izleyin. Neden diger “uzmanlar?” Takip dediklerini dinle. Ama, onlar geri takip umut herkes takip etmez. Çok fazla insan takip ve yeterli takipçileri olan degil bir spam gibi görünmesini saglar. Takipçileri için takip daha da dengede tutmaya çalisin. Bir kaç hafta sonra geri uymazsaniz, un-izleyin. Onlar asla sansi vardir. Ancak, zevk ya da tweets deger aliyorsaniz eger, devam edin ve onlari takip etmeye devam edin.

– Takipçileri bazi düzenli, ilgili içerik verin. Onlari takip için bir sebep. Onlara bakmak ve tweets okumak istiyorum. Onlari makaleler ya da sanayi ile ilgili haber verin. Daha önce belirtildigi gibi, kendinizi alaninizda uzman ya da güvenilir bir kaynak yapmak. Onlari sadece Twitter üzerinden alabilirsiniz özel teklifler vererek deneyin. Yine, onlari aktif olarak takip etmek bir sebep.

– Arada bir, bir sey ticari olmayan ilgili hakkinda bir tweet atmak. Sen insan bir sey size gerçek bir kisi degil, bir bot ya da duygusuz sirket konum biliyorum. Örnegin, trafik ya da ne vardi harika bir hafta sonu hakkinda yorum. Eger sen her seyi yansitan durmak için gerçekten büyük bir soapbox var sürece, siyaset ve din uzak kalmaya çalisin. Ne olursa olsun durusun uzakta birine götürmek olasidir.

– Tweet genellikle, ama denize gitmez. Bir veya iki kez bir gün iyidir. Daha fazla bir sey neredeyse bazi insanlar için rahatsiz edici olabilir. Sürekli alakali ve yararli içerik teslim eger Öte yandan, daha bazen daha iyi olabilir. Kitlenizin frekansa nasil tepki verecegini görmek.

– Birisi size veya sirket ya da yeniden tweets yazinizi söz ediliyorsa, bunlari kamuya açik ‘cevap’ islevini kullanarak tesekkür ederim. Insanlar kabul olmak ister ve güzel bir bakim sirket gibi görünmesini saglar.

– Hedef kitlenizi mümkün oldugunca mesgul. Onlara cevap tesvik edin. Etkilesim – Bu genel olarak Twitter ve sosyal medya gerçek güçlü biri. Bu en yakin arkadas yüzlerce veya binlerce bir konusma olmasi gibi. Sadece onlari sorarsaniz size büyük geribildirim, giris ve müsterileriniz ve umutlari görüsler her türlü alabilirsiniz.

Iyi bir göz atacak olursak, onlarin seyirci ile konusmak için bir platform olarak Twitter kullanan Coca-Cola gibi büyük sirketler göreceksiniz. Küçük isletmeler de bunu yapamam hiçbir neden yok. Bu konuda metodik olun. Baska bir pazarlama yaklasimi gibi düsünülmüs olmasi gerekir. Strateji plani. Sonra gidiyoruz biliyorum. Çevrenize bakin ve diger sirketler ne yaptigini görmek. Sonuçlarinizi ölçün. Ama en önemlisi, bunu! Bu konusmalari yer almak. Twitter küçük isletmeler kullanmak için harika bir araçtir. Rakiplerinizi yok önce, simdi bunu. Zaten varsa, onlardan daha daha iyi yapmak.