lüks mallar pazara nasil rolex örnegini ögrenme

özgünlük ve özcülük dogustan arzulari vardir
Dünyanin hile ile doludur. “Knock-off” ayni, ancak kalite ve fiyat açisindan farkli anlamina gelen bir terim haline gelmistir. Doga insanlar her insan düsünceleri, inançlari, ve enerji açisindan taklit edilemeyen, özgün bir yaratinin oldugu orijinal olmak istiyorum tarafindan.

Tüketiciler bu insan dogustan mal ve hizmetler ile kendi kalite, deger ve teklik ifade etmek istiyorum ispat geldiginde teklik yani sira kalite ve deger bir görüntü sunmak ve Rolex saatler daha iyi bir örnek yoktur orijinal ürünleri almak istiyorum satin aldiklari.

Rolex Saat 1905 yilinda Horoloji dünyasina girdi Alfred James Davis ve Hans Wilhelm Wilsdorf Wilsdorf kurulan ve Davis Ltd Wilsdorf sirket kuruldu önce onun ile bir saat sirket baslatmak için dogal bir adim oldu bu yüzden siki dogruluk testleri geçti üç saat olustururken Ingilizce ortagi Davis kardesi-in-law kim. Sirket bir aile iliskisi oldu ve bu ismi hepsinde hatirlamak için gerçek bir büyü kolay oldu disinda anlam, kolay çesitli dillerde söylemek, ve kolay olmasina ragmen onlar 1908 yilinda Isviçre’de adi Rolex kayitli.

1915 yilinda sirket resmen Rolex Watch Company olarak degistirildi ve sonunda bugünün basarili pazarlama programinin arkasindaki itici güç olan Rolex SA oldu.

1945 Rolex üretim kahramanlik kurmus
Cenevre, Kew, Besancon ve Neuchatel: 1920 ve 1930’larda Rolex dört ünlü gözlem gelen hassasiyet ve kalite için çesitli ödüller alarak kendisi için lüks bir ad oyulmus. Iç olaylar zinciri Ikinci Dünya Savasi’ndan önce gerçeklesti ve onlar da lüks Rolex Saat evrimi üzerinde önemli bir etkisi vardi.

Ünlü Taç veya Coronet logosu 1925 yilinda ticari marka ve Rolex adina 1926 yilinda arama görünmeye basladi. Sirket ayrica, davanin tasarimi degisti ve Isviçre usta Francis Baumgartner tarafindan tasarlanan hava geçirmez durumlarda kullanmaya basladi. Bu yeni durumda Rolex Saat neredeyse su geçirmez yapti.

Wilsdorf da 1926 yilinda yeni bir nem geçirmez sarma sistemi için patent satin aldi ve bu ek bir su geçirmez çanta ile ilk saat olan “Oyster,” üretti. Istiridye 1927 yilinda Mans yüzerek bir Ingiliz yüzücü tarafindan giyilen ve bu pazarlama kampanyasindan ivme gelecek lüks pazarlama taktikleri için sahne oldu.

Rolex saatler pazarlanan ve merak saatler olarak ilan edildi. Sirket, durumu artan Oyster iyilestirmeler yapti. Su altinda 100 metre su geçirmez çagrilacak ilk saat oldu. Bu basari neredeyse bir gecede bir saat rock yildizi yapti.

Pahali Prens 1928 yilinda tanitilan ve onlarin dogustan gelen benzersiz ve maddi basari ifade etmek isteyen erkekler için bugün hala popüler bir tarzi oldu. Yeni ayarlanabilir alti konumda dengeler da 1928 yilinda tanitilan ve 1932 yilinda sirket kendinden kurmali özelligi tanitildi. 1935 yilinda “Süper Denge” kendi Otomatik Rotor tasarimi gelistirmek tanitildi.

1935 yilinda Rolex Aegler hareketleri için özel haklar satin aldi ve bu sirketin ABD pazarina odaklanmak için izin stratejik bir hareket oldu. 1937 yilinda Rolex ilk kronograf kol saati tanitti. Ingiliz pilotlar mükemmellik ve basari göstermek için savas sirasinda Rolex Oyster giydi. Onlarin esir onlarin asli kaybolmus bu yana Savastan sonra sirket savas her Ingiliz esir yeni bir Rolex verdi. Bu yedek saatler savas sonrasina kadar için ödenen ve bu hareket inanilmaz bir pazarlama araci oldugu ortaya çikti olmak zorunda degildi.

Rolex hala yüksek pazarlama bar setleri
Rolex hala kalite, prestij ve bireysellik vurgulamak yeni saat ve benzersiz pazarlama kampanyalari baslatiyor. Sirket 2.000 saatler bir gün içinde üretir ve Business Week dergisi tarafindan en iyi 100 global sirketler arasinda yer almaktadir. Bu ürün tanima, algilanan kalite ve yaratici tasarim özellikleri ve islevleri açisindan tüm saat üreticileri arasinda için üst noktaya tutar.

Gelenek yenilik karsilar ve Rolex fiyat engelleri kirmak için devam eden bir lüks saat pazarlama kampanyasi olusturmak için felsefe kullanir. Onlarin pazarlama kampanyasi özgünlük ve özcülük yani sira kaliteli bir saat üretim zengin mirasi yatmaktadir.