lüks pazar perspektifi – zengin tüketicilerin eglence ve rekreasyon daha az harcama plani

Bahar 2002 yilinda baslayan iki defa çalismalar bir dizi en son ankette önerilmektedir eglence ve eglence faaliyetleri için zengin tüketiciler tarafindan harcama düzeyi düsük kaydedin.

Mevcut ekonomi ve gelecek 12 ay için ekonomik görünüm hakkinda olumsuz tutumlar Bahar 2009 Zengin Borsa Takip Çalismasi göre, önümüzdeki yil içinde varlikli tüketiciler tarafindan eglence ve dinlenme harcamalari azaltmak için planlar Amerikan Refah Arastirma tarafindan yürütülen 15. katkida Merkezi.

Son 12 ay içinde bu kalemlerin için harcama göre, önümüzdeki 12 ay boyunca eglence (sinema, konser, spor etkinlikleri, vb) için harcama tüm ABD hane halklarinin en zengin% 10, en Bahar 2009 arastirmada, bir zengin tüketicilerin% 29 azaltilabilir ve zengin tüketicilerin sadece% 3 oraninda artirilmasi. Kalan (% 68) geçen yil oldugu gibi gelecek yil boyunca eglence için ayni geçirmek için bekliyor.

Eglence faaliyetleri (golf, kürek, kayak, vb) için Harcama zengin tüketicilerin% 35 azaltilabilir ve zengin tüketicilerin sadece% 3 oraninda artis olmaktir. Kalan (% 62) geçen yil oldugu gibi gelecek yil içinde eglence faaliyetleri için ayni geçirmek için bekliyor.

Ankete katilanlarin is kosullari ve kisisel hane geliri için olumsuz bir 12 aylik görünüm göstermistir. Ayrica son iki yil içinde kendi ev ve yatirimlarini / tasarruf degerini önemli düsüsler sonucu olarak net deger düsüsler, rapor. Hep birlikte, bu faktörlerin her alanda harcamalarinin azaltilmasi veya ertelenmesi karsi genel bir tutum katkida bulunmustur.

Eglence ve eglence faaliyetleri için harcamalarini azaltmak için niyetleri zengin pazarin genel ruh hali ile uyumludur. Ankete katilanlarin% 80’i onlar azaltmak ya da erteleme harcamalari son 12 ay içinde, önümüzdeki 12 ay boyunca bunu yapmak için bilinçli bir çaba yapacak için genel bir çaba yapmisti, ya da geçmiste bu kadar yapmis hem de bildirdi ve olur gelecekte de devam ediyor.

Anket ABD’de en zengin 11,2 milyon hane tüm Amerikalilarin kisisel servet toplam kisisel gelir ve üçte ikisi yaklasik% 40 için bu hesap nüfusunun temsilcisidir.

Ulusal ankete dahil 640 kadin ve erkek bir 290.000 $ ortalama yillik hane geliri $ 1,2 milyon ortalama birincil konut degeri, 3.1 milyon dolar ortalama net degeri, $ ve 1.4 milyon ortalama yatirim yapilabilir varliklari var. Zengin tüketicilerin bu anket% 95 güven düzeyinde bes puanlik hata en fazla payi vardir.

Bu arastirmalar ne kadar varlikli tüketicilerin mevcut is kosullari ve ekonomi için onlarin 12 aylik görünüm degerlendirmek izlemek, borsa, kisisel hane geliri ve harcama beyaz esya, ev bilgisayarlari, mobilya / mobilya, ev pek çok farkli ürün ve hizmetler için planlari eglence ekipmanlari, rahat ve lüks yemek disinda, eglence, dinlenme, yurtiçi ve yurtdisi seyahat, tasarimci ve olmayan tasarimci giyim, koleksiyon, güzel taki, ve siyasi ve hayirsever katkilari.