marka klasik odak asan, mini cooper durumunda yeniden sekillendirilmesi

Daha klasik seyler, bunlari asmak için daha zordur, daha basarili olduklari, daha zor bunlari degistirmektir.
Kez, tüketicilerin ilgi degisim ve pazar ilerleme hizi ile, bir kez basarili markalar degisen trendleri takip için mücadele gerekir.
Marka görüntüleri tüketicilerin zihninde algilari, çünkü arada, tek bir degisiklik yetismek için gerekli hizi elde edemez. Akim, açik talimatlar ve görüntüler güncelleme için sistematik yaklasimlar tutmak hedefe ulasmak için olmazsa olmazlardan.

Mini Coopers kez kez ve egilimlerin sembolü olarak kabul edildi. BMW için uzun yillar, bekleyen, toz kapli olan bir degerli tas bulma gibi oldu. 2000 BMW tarafindan Mini Cooper taahhüt gördüm. Kisa bir süre sonra dünyanin en high-end otomobil pazarinda reorientated olduktan sonra, yeniden tasarlanmis, çogaltilamaz ve repacked, Mini Cooper hakim oldu. Fazla 800 bin Minis 2001 ve 2006 dünya üzerinde 70 ülkede satildi.

Böyle büyük bir basari elde böylece nasil BMW marka canlandirmak mi? Mini Cooper eski eleketromekanige Orada içinde, bir göz atacak olursak aslinda sir birakir. BMW üç gerekli stratejik adimlar atmistir: Yargi, yönlendirme ve yeniden sekillendirilmesi. Onlar dogru zamanda ve yerde, dogru sekilde dogru seyler yaptim.

mini cooper degerlendirilmesi

BMW 1994 yilinda ROVER birlesti sonra, sasirtici, marka Mini Cooper muhafaza bu yatirim ve yeni modeller tasarlamaya karar verdi. BMW derin Mini Cooper küresel marka degerini fark olmasidir.

BMW baskani Sayin Panke bir keresinde söyle demisti: ROVER için, Mini Cooper kaba bir elmas gibiydi. Insanlar çok yakin zaman gerçek degerini göremiyorum. Aslinda insaat, malzeme ve tasarim sanatsal zevkleri içeren Victoria ustalarin muhtesem eserler vardir bilmiyor, bu onun eski mobilya atmak isteyen bir kisiye benzer.

Süphesiz, Mini Cooper marka kendine özgü mizaç ve çekicilige sahip. 1959 yilinda ilk Mini lansmani itibaren 2000 yilinda eski Mini modellerinin durdurmasi için, Ingiltere’de üretilen bes milyondan fazla Mini Coopers satildi. Tüketiciler kompakt, basitlik, benzersiz bir sekilde ve uygun fiyat üzerinde yogunlasti.

En önemlisi, bu essiz modeli ile birlikte bu marka esitlikçi ideal bir sembolü ve o zaman moda gençlik herkes için bir zorunluluk haline gelmistir. Bir isçi aileden olsa bile, bir göze olabilir. Zengin ailelerden gelen olanlar onlar için bir satin ebeveynleri sorabilirsiniz. Mini sahip için yapmaniz gereken tek sey genç bir adam ya da kadin idi. Kadin mini etek ve o zaman erkek tavuskusu gömlek gibi, Mini araba gençlik ile ilgili idi. Bu, ucuz pratik ve ilginç oldu. O zaman, genç olmak ve Ingiliz olmak dünyanin en havali sey vardi. Mini gençlik ve Ingiltere için duruyorlardi.

konumlandirma çekirdek tüketici

Gerçekten hedef pazar anlamak için yeni Mini basarisi için önemlidir. Mini giyim bir tür olarak kabul edildi, kim giymek istiyorsunuz? BMW bulundu, su anda, olasi Mini alici aslinda böyle o kadar yas, maas, cinsiyet ve meslek ve yani istatistiksel parametreler tarafindan tarif edilemez. Olasi alicilar reklam alani, milyarder, yazar, ve zengin ailelerde dogan serin gençler doktorlar, avukatlar, ve insanlar olabilir. Farkli kimlikler, durumlari ve yastan insanlar ayni nedenle Mini gibi olabilir. Aralarindaki benzerlik, benzer zihniyet, yasam tarzlari ve karakter sahip olmasidir.

Tüm bu tüketicilerin yasam ayni çikarlarimizi. Onlar zarif ve essiz lezzetleri var. Onlar bayagilik, tekrarlama ve monotonlugu ile iliskilendirmek yok. Bunlar tutku ve yaratilis yasam tam yapmak istiyoruz. Onlara Mini Cooper, kendilerini eglendirmek için bir yol anlamina gelir. Deniz kenarinda sokakta alacakaranlikta rüzgar bir Mini sürücüler, aslinda sürücü tamamen yasam keyfini ve kendini eglenceli zaman. Bu hiz veya saf anlamda deneyim ama bireysellik bir manifesto degil. Bu araba dizginsiz ücretsiz bireysellik ve mizah sembolize eder.

Mini yeniden sekillendirilmesi

Bu nedenle, eski ROVER tasarim ekibi ve BMW mühendisleri birlikte yeni Mini gelistirmeye basladi, onlarin sorunlarini çok netti: yeni modeller tür dizayn edilmelidir ne? , Hitap hedef tüketicilerin taleplerini karsilamak ve kursun ve Mini marka mirasi koruyarak henüz yaratici kalmasini nasil? Yeni araçlarin eski modelleri ile hiçbir iliskisi olsaydi marka tanimi kaybeder. Bu eski model hayranlari için kolayca taninabilir yeni mini ön tasarim yapar tasarim kurami bu tür oldu. Ayrica, BMW mühendisleri tarafindan kabul edilen dünyanin en iyi gelismis teknolojileri tamamen sürüs deneyimi yükseltilmis ve güvenilir kalite ve elisi garanti sagladi. “Eski Mini benzer sekilde, Mini Cooper eglence ve tutku dolu araç bir tür.” Üstün bireysel ürünleri markasi ile “bireysellik” dernek yapilir, böylece benzersiz bir bireysel yollarla Mini hedef tüketici ile iletisim.

Eger bol etkilesimleri ve görkemli tasarimlari disinda, Amerika’da Mini web girdiginizde, ne en çok etkileyen? Bu yükleme sürecinde atasözü var? Birçok bir örnektir: YOK IKI MINIS TAM ALIKE ARE. Her yükleme sayfasi her atasözü farklidir, ve cümle kaliplarini, dilbilgisi ve tadi Mini hedefi tüketiciler gibi iletisim yöntemleri vardir. Marka kendi bireysel “dil” tüketici ile iletisim kurar.
Biz Mini baslatilan zaman tanik bu essiz iletisim tarzi nedeniyle, sokaklara Mini Cooper yapilan bir Ford Excursion SUV oldu. Bu Auckland stadyumda özel bir izleyici üye yapti Mini tekligi ve cesaret oldugunu. Stadyumda 12 kaldirildi koltuk alani özellikle Ingiliz VIP yerlestirmek için ayrilmistir.

sistematik yeniden sekillendirilmesi metodoloji

Yeni Mini Cooper basarisi rastgele ne de anlik ne oldu. BMW yüksek statülü insanlar için derin bir anlayisa sahip, lüks marka isletme ve yönetim deneyimine sahip ve en önemlisi, açik bir yönelim ve sistematik bir yaklasimla yukaridaki kaynaklarini entegre.

Mini Cooper durumda, yeniden sekillendirilmesi bu marka sistematik bir prosedür oldugunu görebilirsiniz. Bunun nedeni, marka imaji isletmelerin ürün, hizmet ve tüketici davranislari ‘aklin tüm bir sonucu olarak olusur. Daha basarili marka daha derin ve daha net tüketicilerin zihninde bir izlenim olacaktir vardir. Tüketicilerin zihninde köklü bir izlenim degisen zorluk bir dag kaldirma veya bir okyanus dolduruyor benzer. Colgate giyim verilen ve BMW gida saglanan, biz güçlü marka sembolü gösterim, çünkü tüketicilerin marka algilari degistirecek, hayal edebiliyorum. Tüketicilerin belirli bir marka gibi “Oldsmobile” üzerine Amerikali tüketicilerin algi olarak, “eski” oldugunu düsünüyorsaniz, bir degisiklik tek basina iletisim yoluyla elde edilemez.

Isletmelerin tüketicilerin algilari ve pazar gelistirme egilimleri kesfetmek ve davranislari degisti, bu sistematik marka degerlendirmeler baslatmak için isletme için gerekli olacaktir. Mini Cooper durumunda Önerilen, önemli olan isletmelerin düsünüyorum ama tüketicilerin ne düsündügünü degil. Tüketicilerin görüsler, kurumsal ve ürünlerin mevcut durumu entegre sonra, isletmelerin gelecekteki gelisme egilimleri ve çerçeve systemize olabilir.

Isletmelerin marka varlik ve deger bir marka gelisimini desteklemek için yeterli buldugunuzda, hedef isletmeler açikça ve tam olarak stratejik tanimlari bir dizi marka tam yönelim açiklamalidir. Bu asamada, isletmeler aslinda gelecegi tanimliyoruz. Aslinda duymak, görmek ne tüketiciler, lezzet ve deneyim tanimliyoruz, ve hangi tüketicilerin satin almak arzu ya da olacak verecektir. Bir marka tanimini yapmak için zorluk yatiyor: markalar kalitsal ve yaratilis elde edilir, böylece mükemmel geçmis, mevcut ve markalarin gelecegi ilgili nasil.

Tüm tanimlari hazir oldugunuzda, isletmelerin marka tanimi farkli önemli noktalari ve yönleri ile yerine getirilmesi, böylece kronolojik bir adim adim uygulama plani olusturmaniz gerekir. Sirketler bu gerçeklestirmek gerekir: Markalar iletisim ancak tüketicilerin zihninde olusturan tüm kurumsal davranislar, sonuçlarinin sorun degildir. Mini Cooper tüketicilerin farkli detaylari ile eglenceleriyle dolu essiz bir sehir yasam deneyimi gelemedi eger, marka bireysellik karanlik ve ilginç olacak. Markalarin bazi yönlerini tüm özel amaçlara hizmet ise, marka gücü çok güçlü olacaktir.

sonuç

Markalar yeniden sekillendirilmesi için anahtar yatiyor: yani tüketicilerin saygi, mevcut marka varliklari saygi ‘mevcut algilari ve güncel trendler ve tüketicilerin degisen’ sistematik bir yollarla algilari ve tam yetenegi de adim tüm kaynaklari ve faktörler adim seferber.