markasi haline kar kirma optimize edilmis bir müsteri deneyimi ve kayit için 5 adim vaat ediyor

Müsteriler çesitli sekillerde marka karsilasabilirsiniz: ürünleri, ambalaj, fiyat, pazarlama, satis personeli, vb bu kisileri veya temas noktalari kalip markanin müsterinin izlenim her biri. Bu temas noktalari bazilari ürün performansi gibi, açiktir, ve 1-on-1 müsteri etkilesimleri. Ürün manuel, aylik tablolar veya satis sonrasi destek gibi diger temas noktalari, marka etkiler de ince olabilir.

Sizin marka imaji beklentiler olusturur. Bu, sen nasil isledigini ve nasil rakiplerinizden farkli konum kim tanimlar. Tutulmalidir bir söz – özünde, marka imajinizi bir sözdür.

Dogru yönetilen, marka en degerli varlik ve is pazara getiren ne düzenlemesinin biri olacak. Müsteri deneyimi sansa birakilamaz. Bu aktif olarak tasarlanmis ve marka imajini gelistiren bir sekilde kontrol edilmelidir. Bu sürekli kendini tehlikede oldugu her müsteri temas noktasi genelinde marka vaadi ya da marka degerini güçlendirmek gerekir.

Iste marka vaadi için müsteri deneyimleri eslesen 5 kolay adimda sunlardir:

1. nedenlerinizi-to-inaniyorum belirlemek

Müsterilerinizin inanmiyorum eger marka vaadi ilgisi yoktur. Bu nedenle, söz tarafindan desteklenmesi gerekir nedenlerle-to-inaniyorum. Bu otomatik olarak sözünü madde ekleyebilir ve müsteri için özel beklentilerini tanimlayacak.

Örnegin, bir otomobil üreticisi Araba XYZ bir oldugunu potansiyel müsteriler vaat ediyor “ciddi sürücüler için akilli seçim.” Bu akilli bir seçim kilan nedir? Neden müsteri bu sözü inanmak gerekir?

Etkin bir sekilde bu soruya cevap için, üretici iki nedenle-to-inaniyorum … sportif performans ve güvenlik ile verdigi sözü çerçeve olmalidir. Özünde bu iki nedenden dolayi “akilli seçim” tanimlamak ve net bir sekilde müsteri beklentilerini ayarlayin. Ayrica araç tasarim özellikleri, reklam kampanyalari, satici satis yaklasimlari ve müsteri hizmetleri faaliyetleri gibi somut müsteri temas yoluyla müsteri deneyimi tasarimi için sirket belli bir yön vermek.

2. Müsteri temas noktalari belirlemek

Müsteri marka ile temas ettiginde is sürecinde her küçük adim temas noktalari bir dizi içerir. Sizin nihai hedefi her temas noktasi da pazar sözünü güçlendirmek ve yerine sahip olmaktir.

Ticari islemler yürüyün. Nasil müsteri talebi elde edebilirim? Nasil ürünler satiliyor? Nasil müsterilerinize ürün kullaniyor? Nasil satis sonrasi destek sagliyorsunuz?

Pazarlama, satis ve servis süreçlerinin Bu kapsamli eser size markasi ile müsterilerinizin deneyimlerini tanimlayan basit bir temas noktasi harita olusturmak için olanak saglar.

3. en etkili temas noktalari belirlemek

Tüm temas noktalari esit olusturulmaz. Bazi dogal olarak sirketin genel müsteri deneyimi belirlenmesinde büyük bir rol oynayacaktir. Ürününüz dondurma ise Örnegin, tat genellikle ambalaj tasarimi daha önemlidir. Her iki temas noktalari olan, ancak her bir bütün olarak müsterilerimizin deneyimlerini farkli bir etkisi vardir.

Müsterilerinizin genel sürüs deneyimi temas noktalari belirlemek için, kurulusunuz nicel arastirma kurumsal bilgi arasinda degisen teknikler genis bir dizi kullanabilirsiniz. Kullandiginiz yöntemler ürün, ticari islemler ve mevcut bilgi tabani karmasikligina bagli olacaktir.

4. Optimum deneyim tasarimi

Inanmak için nedenler ve müsteri temas noktalari belirlemek ve en etkili temas noktalari tespit edersek, artik Optimum deneyim tasarimi mümkün olursa. Eger sorun varsa, geri dönmek nedenleri–inanmak için ve her neden–inanmak her tusa touchpoint de ifade nasil belirler.

5. Sürekli en iyi deneyimi sunmak için organizasyon hizalayin

Sürekli en iyi deneyimi sunmak için organizasyon hizalama konusunda bütünsel bir yaklasim esastir. Insanlar, süreçler ve tusa her temas noktasi sürücü araçlari belirleyin. Müsterileriniz ile dogrudan temas çalisanlari ötesine bakin.

Arkasi sahneleri çalisanlarin etkileri daha az belirgin ama daha az önemlidir. Benzer sekilde, müsteri deneyimi üzerinde is akisi süreçleri ve araçlari (yani teknoloji sistemleri) etkisini daha az sezgisel ama tutarli teslim için çok önemli olabilir.

Sizin öngörülen müsteri deneyimi ile uyum yok, hangi faaliyetlerin belirleyin. Bu bilesenlerin uyumlu hale getirilebilir böylece onlari ele nasil belirleyin.

son sözü

Eger pazara getirmek her ürün veya hizmet bir müsteri deneyimi verir. Size düsündügünüz bir deneyim mi? Bu deneyim size pazar yaptiginiz sözünü yerine getirmek mi?

Insanlar, süreçler ve müsteri deneyimi sürücü araçlari tanimlayarak, aktif tasarim ve kendi, benzersiz, optimize deneyimi kontrol edebilirsiniz. Eger pazara yapmak marka vaadi her önemli müsteri temas noktasi arasinda ve günde gün tutulacaktir.