ne kadar iyi bir seo danismani seçmek için

Eger temel ögrenme ve ortaya çikan egilimler ve SEO dünyasinda degisiklikleri ile güncel tutmak biraz zaman harcamaya istekli iseniz kendi SEO kampanya yönetmek ve iyi sonuçlar elde edemez hiçbir neden yok. Eger büyük bir site oldugunu ve SEO kullanmak için en iyi stratejileri hakkinda size bilgi ve kampanya uygulanmasi bir kismini veya tamamini yardimci olmak için profesyonel bir SEO danismanlik hizmetlerini kiralamak mantikli pazarlama plani için çok önemlidir ancak eger.

Ama nasil onlar söz sonuçlar elde etmek mümkün olacak saygin bir SEO danismani seçerim? SEO sektöründe bu henüz emekleme asamasinda oldugunu ve nitelikli saglayicilarina akreditasyon en vermek için nitelikli herhangi bir düzenleyici veya meslek örgütleri var. Asagida bir danisman seçerken seyler köknar disari bakmak için bazi tavsiyeler paylasacagim.

deneyim

Danismanlar hakkinda sormak diger siteler için kampanyalarina çalisma deneyimi. Onlar ürün ve hizmetleri yani sira bir is olarak karsilastiklari zorluklari anlamak olmadigi hakkinda bir fikir almak için sektörde ne yaptik baska is bak. Sadece etkileyici görünümlü müsteri o müsteri için dolu tam olarak ne rol bunlari listesi yarismasi için yetinmeyin. BBC de çay yapma profesyonel bir SEO kalite onlari degil!

sonuçlari

Danismanlari müsterilerine Google arama sonuçlarinda en önemli anahtar kelimeler için siralama nerede bak. Bu SEO danismanlari bazi degeri yüksek anahtar kelimeler için bazi iyi pozisyonlari görmek için beklemek gerekir bir süre (6 ay +) için proje üzerinde çalisiyoruz tüm anahtar kelimeler için ilk etapta siralamasi beklemek gerçekçi olsa da.

Ayrica web sitesi siralamasi ne kadar iyi derin sayfalarina bakin. Bazi SEO anahtar kelime az sayida optimize çok iyi ama çogu zaman bir web sitesi trafik toplu sürücü ‘uzun kuyruk’ anahtar kelimeler (genellikle 4 kelime veya daha fazla olusur olabilir olanlar) görmezden.

Görüsler ve referanslar

Hem deneyim ve sonuçlari geçmis veya mevcut müsterilerinden gelen referanslar karsi baglamsallastirilmis edilmelidir. Belki SEO danismani büyük bir marka ile çalisiyor ve sonuçlar iyi görünür ama istemci konusurken üzerine size SEO ile çalisma deneyimi kötü oldugunu bulacaksiniz, ya da bir önceki kurum tarafindan elde edilen sonuçlarin en, önce danisman proje ile ilgili var.

Mesleki itibar

SEO düzensiz olmasina ragmen çok aktif bir profesyonel topluluk var. Yani sira bir danismanlari müsterilerinden gelen referans arayan olarak kendi akranlari arasinda mesleki güvenilirligini arastirmak isteyebilirsiniz. Danisman kendi blog yazar ya da diger güvenilir web sitelerinde yayinlanmis makaleleri olup olmadigini bak. Forum ve topluluklar üyesi nelerdir? Katildiklari ya da herhangi bir SEO konferanslarda konustun mu? Nasil bugüne kadar onlarin SEO bilgi ilgili ve duruyorsun?

Bir tutam tuz ile burada herhangi bir bilgi almak ve bir danisman iyi herhangi bir iyi olmayan SEO toplumda bilinen degilse düsünmeyin. SEO için en yüksek profilli sözcüleri bazi yazma ve artik bir müsteri için basarili bir kampanya çalistirmak için gerekli pratik becerileri sahip endüstrisi hakkinda konusurken çok fazla zaman harcamak da en iyi SEO bazilari düsük profilleri tutmak.

Profesyonel üyelikleri

SEO danismanlari uygunlugu kurmaya çalisirken SEO çok düzensiz olmasi ile en profesyonel kimlik gereksiz buluyoruz. Tarafsiz hakem oldugunu iddia Çogu kurulus SEO çok daha fazla degerli herhangi bir akreditasyon en SEO sektöründe profesyonel ayakta çesit var kanitlamak hangi içeri dahil olmanin ayricaligini için ödeme dizinleri biraz daha fazla.

web siteleri

En SEO ajanslari flas hiperbolik satis kopya ile tasarimlar arayan var ise birçok SEO danismanlari web siteleri sasirtici derecede kötü. Çok fazla almayin bir web sitesi-en iyi danismanlari kendi sitelerinde çalisma süresi harcamak çok mesgul yüksek talep genellikle ve.