ne tatil markalasma hakkinda bize ögretmek

Bu bir marka olusturma ve yapi söz konusu oldugunda, birçok sirket ticari dosya ve görüntü korumak için “kurallar” kurmak zorunda hissediyorum. Kullanimi ve kamu mali kötüye genis açik – Yine dünyanin en çok bilinen markalarindan bazilari bugün tatildir. Kamu mali olmasina ragmen hala marka tutarlilik yüksek derecede saklayin. Renkler yesil ve kirmizi öngören Örnegin, hangi tatil akla geliyor? Nasil turuncu ve siyah hakkinda? Birçok tüketici aninda Noel ve Cadilar Bayrami renkleri bu taniyacagini. Böyle bir parlak yesil yonca veya kirmizi renkli kalp gibi – renk kombinasyonlari ötesinde görüntüleri var. Yine en tüketicilerin dogru St Patrick Günü ve Sevgililer Günü ile bu ortak olur. Yani herhangi bir ticari marka korumasi ve marka standartlarini uygulamak için bir kurumsal pazarlama departmani olmadan, bu olaylar ve tatil kadar sürekli temsil oldugunu nasil?

Bu sorunun cevabi bizim bes duyu yatiyor. Basili isimleri ve logolari gibi statik var en sirketin marka görüntüleri, aksine, tatil derin görme, ses, koku, tat ve dokunma alanlarinda, tecrübelerimizi demirlemis. Noel çam igneleri taze kokusu ve neseli carolers ve ses çagristiriyor. Sükran kabak pasta ve sicak sarabi hos tadi kokusu çagristiriyor. Duyusal stimülasyon ek olarak, biz de duygulari iliskilendirmek. Yilbasi yenilenen bir ümit ve birlik duygusu getiriyor süre Sevgililer Günü ask ve romantizm duygulari karistirir. Ve bu çesitli inanç ve dünya çapinda kültürler tarafindan kutlanan sayisiz tatil için de geçerlidir. Onlar zengin hayatimizin kumas gömülü ve bu nedenle bizim anilar derinlemesine dokunmaktadir. Hiçbir, tatil hatirlamak kolay o zaman merak kategorize ve iliskilendirmek var. Ortak duyusal takviye ile tatil disinda yönetim ve müdahale için gerek kalmadan, kendi iç “marka” tutarlilik gelistirmek.

Yani karsilastirildiginda, mevcut is, ürün veya hizmet bir göz atin. Sadece bir renk, bir sembol, bir duygu ile tespit edilebilir? Nasil görüntü, ses ve duygu ile zenginlestirerek sirket ve marka için daha fazla doku olusturabilirsiniz? Bilgisayar çipi üreticisi Intel, ürün için bir müzikal imza olusturma harika bir is çikarmis. Tanidik dört nota melodi daha kolay hatirlamak için yapim, sirketin marka kimliginin baska bir katman ekler. UPS reklam kampanyalari için daha fazla tanima eklemek için kahverengi kendini tamamladi. “Kahverengi sizin için ne yapabilirim?” Ask ve en tüketicilerin herhangi bir yardim almadan tasiyici belirleyebilir. Reçete adini hatirlamak zorunda kalmadan – Nexium basarili müsteri bir hekime ilgi iletisim kurmasini saglayan bir sekilde “Mor hap” pazarlamaya baslamistir. Double Tree otel için, taze pismis çerezleri her gece yorgun yalniz selamliyorum. Belki tatil tipi marka en iyi örnegi için olusturulan gida ürünleri sirketi Newman’in Kendi, bir “ortak iyi pesinde Shameless sömürü.” Bugüne kadar, aktör Paul Newman tarafindan olusturulan sirket, dünya çapinda hayir kurumlarina 200 milyon dolarlik hibe ve bir sadik asagidaki toplamistir. Diger sirketler süslü bir etiket ile çekmek için çalisirken, Newman’in özverili vermemiz bir yanki.

Sirketinizin bir tatil olsaydi Peki, nasil kutlanir ki? Ne, gibi, görünüyorsun gibi ses gibi tadi ve gibi hissederiz? Ne ruh hali olacagini ve nasil hatirlanacak ki? Daha sonra organizasyon boyunca bu duygu asilamak için yollar arayin. Müsteri deneyimi nüfuz yardimci olmak için yeni ve yenilikçi fikirler bulun. Onlari mümkün oldugunca duyu gibi birçok kullanarak baglayin ve ortak bir duygu size firma ile is yaparken onlari hissetmek istiyorum bulabilirsiniz. Sonunda isinizi hatirlamak için daha birçok yol yaratacaktir. Ama daha da önemlisi bunu kutlamak için yeni nedenler olustururuz.