outboundinbound Telemarketing verimliligi artirmak için nasil

Herhangi bir tele islem etkinligin artirilmasi için çok önemlidir, ancak yöntemin seçimi Telemarketing türüne bagli tamamen baglidir. Telemarketing verimliligi strateji giden ve gelen yani sira yumusak satis ve sert satis pazarlama için farkli olacaktir. En Telemarketing üç ana kategoride bir göz ve satis ve gelir artirmak için istihdam için bazi temel stratejiler ele alalim.

Sabit satis, giden Telemarketing
Giden Telemarketing sirketinizin temsilcisi genellikle hazirlanmis komut dosyasi ile, potansiyel müsteri aramalari içerir. Tüm ürün veya hizmet ile üzerinden satilabilir telefon-bazi kisisel satis çagri gerektirir. Telemarketers umutlari hak veya satis ekibi tarafindan takip için randevu ayarlayabilirsiniz.

Telemarketing muhtemelen bu ortamin yaygin kullanimi nedeniyle kamuoyu ile en sevilmeyen biri olan, ancak is dünyasina is, giden Telemarketing çok iyi yol üretir. Ama Telemarketing temsilcisi belirli bir zaman döneminde satis maksimize etmek için çapraz birçok zor engel vardir.

Telemarketing verimliligi basta olmak üzere birçok faktör tarafindan gelistirilebilir:
Ilk ve en önemli nokta, senaryo mümkün oldugunca uyulmalidir edilir, ve ajanlar bilgi, uzmanlik ve onlar müsteri tarafindan ileri sürülen herhangi bir itiraz isleyebilir böylece temsil ürün veya hizmet güven olmalidir. Komut dosyasi adim yapmak için en iyi zaman konusmanin basinda oldugunu. Telemarketer her zaman kibar ve canli konusma ayni zamanda olmali ve iliski kurmak için çalismalisiniz ve de nokta olmalidir. Telemarketer sert satislari da ürün hakkinda heyecanli hissediyorum ve her zaman onun müsteri ürün veya hizmet satin alinmasina karar verilmistir varsayimi altinda çalismalidir.

Sabit satis, gelen tele
Eger ürün veya hizmetin reklamini ve bir promosyon ilgi kayit veya daha fazla bilgi almak için, siparis vermek aramak için ilgili kisilerin bir dizi var burada gelen tele oldugunu.

Müsteri zaten ilgi gösteren inisiyatif almistir gibi gelen telemarketing, giden biraz daha kolaydir. Müsteri zaten gelen telemarketer bazi dostluk hissediyor ve ayni zamanda çagri almak için ilk kisi oldu çünkü, ona sadakat hissediyor. Daha az uyum satis bu tip saglamak için insa edilecek oldugu gibi, komut mümkün oldugunca uyulmalidir. Giden telemarketing ayni taktik bu durumda istihdam edilmelidir. Hiçbir kapali uçlu sorular sorulmalidir.

yumusak satis, gelen tele
Esas olarak sorunlari çözme ve sorulara cevap içerir çünkü Gelen Telemarketing, sert satis daha kurallar tamamen farkli bir dizi var. Her müsteri benzersiz sorunlar ve sorular, tamamen farkli bir senaryo ile telemarketer sunacak gibi Telemarketing bu tip bir senaryo yoktur. Telemarketer istedigi gibi hizli ve sorunsuz sürede çözülmesi sorunlari ile basari yapiminda daha basarili oldugu takdirde, o eldeki sorunun gerçek bir endise ve anlayis oldugunu müsteriye göstermek gerekir, empati ve güven basarili gelen uzun bir yol Telemarketing verimlilik pazarlama ve gelistirmek. Son olarak, telemarketer yumusak satis her zaman ürün veya hizmet müsteri hesabi üzerine eklenebilir nasil dikkatli olmalidir. Öneri gücü satis hedefleri karsilamada telemarketer yumusak satis en büyük araçtir.
Telemarketing verimliligi elde etmek her zaman kolay degildir. Ama dogru egitim ve dogru tutum ile, herhangi bir telemarketing temsilcisi istenilen hedefe ulasmada son derece etkili olabilir.