Pazarlama malzemelerden daha fazla sonuçlar elde etmek için 5 ipucu

An bir dogrudan yanit metin yazari olarak uzmanlasmak karar (hangi pazarlama malzemeleri dogrudan bir yanit almak anlamina gelir, dahil hiçbir orta kisi bir satis temsilcisi gibi, var) Ben yemek olsaydi belirleyecek bir sey olacagini biliyordu biftek ya da yagmurluk ve peynir yemek.

Ve bir sey nedir? Sonuçlar benim müsteri için var.

Bu nedenle, iyilestirilmesi sonuç benim oldukça büyük bir odak noktasi haline geldi. Hatta bir tutku diyebilirsiniz. (Olmayan Bazi insanlar neredeyse güzel gibi bir saplanti içinde çagrida bulundular.)

Ne olursa olsun, burada pazarlama malzemelerin dönüsüm artirmaya yardimci olabilir 5 ipucu.

1. Eger konustugunuz kim oldugunu biliyorum. Kimsenin benim çoban köpekleri gönderecegiz “kadin benim potansiyel müsteriler” veya (Evet, gerçekten Mary Kay veya Arbonne veya böyle bir sey satilan birinden dogrudan bir alinti oldu) “deri olan herkes benim hedef pazar” oldugunu söylüyorlar duyarsaniz (hepsi 3) evinize ve kolunu düsene kadar onlarla almak oynamaya zorlamak. Cidden, akla gelebilecek en kasvetli sonuçlari ile sona erebilir hizli yolu denemek ve herkese konusmaktir. Belirli bir müsteri ile gelip – daha spesifik daha iyi – ve pazarlama malzemeleri, müsteri dogrudan konusmak emin olun.

2. Eger, özellikleri faydalari degil yazmak emin olun. Bu bir olasilikla “almak” degil, ayni zamanda en kritik biri için en zor biridir. Insanlar sadece özellikleri hakkinda konusmak bu yüzden sadece sattiginiz almak için degil insanlar için soruyorsun, faydalari degil, özellikler satin.

Yani özellikleri ve faydalari arasindaki fark nedir? Özellikler bir ürünün bir açiklama vardir – örnegin, bir diyet hapi hakkinda konusuyor eger, bir özellik, ürünün bir hap söyledi. Bir yarari ürün saglayan bir çözüm olacaktir – bu durumda, agirlik kaybetti.

Kadar muhtemelen gibi, birisi ürününüzü satin almalisiniz neden hakkinda yazmak. Bu haplari gibi çünkü hiç kimse diyet haplari satin alir, onlari kilo almak. Ürün veya hizmet saglayan çözüm düsünün ve bu konuda yazmak.

3. Bu baslik üzerinde çalisin. David Ogilvy, ünlü reklam adam ve bir reklam Man Itiraflari yazari, insanlar baslik dayali pazarlama malzemeleri okumak için karar oldugunu söyledi.

Baslik olmalidir: a. potansiyel müsterilerinize, b konusmak. bir yarar, c içerir. hedef pazar daha fazla okumak zorunda bu yüzden zorlayici. Bu kelimelerin temelde bir avuç istemek için bir çok sey. Yani süreç acele etmeyin – size özel parça için en iyi baslik olusturmak için gereken kadar zaman alabilir.

4. Eylem çagrisi unutmayin. Insanlarin sonra ne yapmak söylemek lazim. Bunlari ne yapmak istediginizi söyleyin yoksa, muhtemelen bir sey yapmayacagim vardir.

Potansiyel müsterilerinize bunlari ne yapmak istediginizi biliyor sanmayin. Onlar yok. Onlar zihninizi okuyamaz. Ne de istiyorum. Onlar mesgul insanlar. Onlar zaman ya da seyleri anlamaya enerji yok. Onlara ne yapacagim söyle, ya da bir sey yapmak degil zaman sasirmayin.

5. P.S. ‘s veya basliklar kullanin. Dipnotlari (PS) bir satis parça ikinci en çok okunan öge vardir. Üçüncü nedir? Basliklar. (Fotograf, sema veya diger resimler altinda kopyasi.) Simdi biliyorum ki, sizin adet bu ögelerin birini veya her ikisini kullanabilirsiniz yollarini düsünün. Belki orada özel bir teklif koymak ya da özellikle ikna edici bir yarar vurgulayin. Ya da bir sonraki adim olarak istediklerini tekrar söyleyin. Ne yaparsaniz yapin, bu alani bosa harcamayin.

Hatta sadece bu ipuçlarini birini yapin, daha iyi sonuçlar görmeye baslamalidir. Bes üzerinde çalismak ve size sonuçlari gelistirmek ne kadar hayran olabilir.