pazarlama yönetimi ve ab

Pazarlama metinleri çogu pazarlama öncelikle bir yöntem olarak görülebilir dogal bir yapiya sahip bir mantiksal süreç oldugunu iddia:, pazarlama karmasi kullanarak, karisimi kullanimina dayali bir pazarlama plani gelistirme, pazarlama ortami anlamak uygulanmasi bir stratejiye uyulmasi saglamak için bir kontrol yöntemi kullanarak, son olarak ve, bir strateji ile planliyoruz. Bu pazarlama süreci yorumlanan ve degerlendirilir düzenli ve degisiklikler rekabet üzerine etki pazar degisiklikleri dikkate almak için karisim kullanimi yapilir. Pazarlama Bu görüs pazarlama teorisinin çok uluslararasi dayanir çokuluslu sirketler, ilgili ve küresel emelleri oldugunu göstermektedir gibi görünüyor. AB pazari hedef pazar nüfuz için kullanilan kültür, rekabet ve organizasyon stratejileri açisindan bir farkli pazar olusturmaktadir. Bu farkliliklar üzerindeki etkileri, bir ülkenin is planlamasi müdahale olmasina ragmen, AB uluslararasi stratejileri ile genisletmek ve satis, kar, pazar paylari ve örgütsel ivme açisindan büyük oyuncular ile rekabet için dünya çapinda sirketler için bir firsat olarak kabul edilir.

Pazarlama bir diger temel konu ag ve etkilesim teorileri büyüme ve önemidir. Bu görüs sirket ve kuruluslarin dünya pazarlarinda ticari avantaj elde etmek birbirleriyle dolayisiyla ag etkilesim ve ne sekilde bakar. Ag ayni devlet çerçevesinde arastirma ve gelistirme maliyetlerini veya isletim paylasimi, benzer taseron veya bilesenler kullanarak olabilir. Açikçasi, hiçbir iç engellerin bir ticaret blogu, AB içinde kendi aglari olusturur olmak. Havacilik Isbirlikleri, araç üretimi ve mühendislik tüm kendi iç pazar agi dayali bir Avrupa bakis açisi gelistirilmesi sponsor var. Pazarlama Bu ag ve etkilesim yaklasimi AB ag çalisir ya da etkilesim nasil bilgi ile kararlarini etkilemek için güçlü olmak madde gösterir.

AB, canli ve çesitli kültürel mirasi ile, zengin, çesitli pazar oldugunu, bu AB olusumunun bir sonucu olarak 15 devlet içinde bir uyum süreci var olmasina ragmen, farkliliklar hala var demektir. Bunun yerine is birligi sonucunda basit olmaktan çok, o çünkü düzenleme taninan ve son derece karmasik olabilir bir küresel pazarda yeniden gerekir olmalidir. Bu Avrupalilar bir yüksek gelirli ortalama ve kültürel farkliliklarin taninmasi gibi oldugu unutulmamalidir. Bu fark etmis olacak ya da bu firmalarin ihtiyaçlarini karsilamak için basarili bir pazarlama stratejisi gelistirmek için iyi bir sans var.

Ayrica AB sirketlerinin pazarlama faaliyetleri Avrupa’da gerçeklesen degisikliklerin birden fazla cevap için uyarlanmasi gerekmektedir. Ancak, sirketlerin pazarlama faaliyetlerini degistirmek nasil açik bir sekilde belirlemek mümkün degildir. Bazi sirketler genel stratejisinin yani sira pazarlama faaliyetleri ile radikal bir degisiklik karsi karsiya. Diger sirketler mevcut strateji ve pazarlama girisimleri küçük degisiklikler dikkate olasiligi daha yüksektir. Sik sik oldugu gibi sadece “altin kural” yoktur olmasidir “altin kural.” AB sirketlerinin mevcut ve gelecekteki faaliyetleri bu degisikliklerin etkilerini arastirmak dikkatli temelinde, Avrupa ortamda degisikliklere pazarlama tepki degerlendirmek gerekir.