plastik su sisesi – kisa bir tanitim

Siseler birçok sekil ve boyut, renk ve boyutlarda gelir. Bulunan en yaygin olanlardan biri plastik su sisesi. Plastikten yapilmis, normalde üstünde bir diyafram ile bir konik boyun, daha genis bir gövdeye sahip. Genel olarak, sisenin agzina plastik bir sise kapagi ile kapatilir. Bu plastik sise karakteristik su, alkolsüz içecekler, mürekkep, süt, yemeklik yag ve tibbin çesitli türleri olarak ev sivi için kullanilmaktadir.

Dogal plastik bilinen ilk yapisi Leonardo Da Vinci baskasi tarafindan formüle edilmistir. O hayvan ve bitki yasam elde edilen tutkallar plastik moda ve organik lifler ile birlestirilemez. Havalandirma üzerine, bu kombinasyonun nihai sonucu biz bu gün var plastik çok benzer olacaktir.

Ancak, 1862 yilinda Uluslararasi Fuar, Londra Parkesine lakapli, orijinal insan yapimi kullanilabilir plastik baslatilan Alexander Parkes oldu. Zamanda plastik üretim pahali arti yanici sorunlari oldugu gerçegi ile nemlendirilmis bir umut verici bir baslangiç ??olurdu, ürün modasi geçmis oldu.

Plastik sise öncelikle 1947 yilinda ticari amaçlar için kullanilabilir olmasina ragmen, üretim gök hizla maliyeti. Bu yüksek yogunluklu polietilen öncülük oldugu 1960’larda sadece idi ve hizla onun hafif egilim ve ucuz montaj maliyetleri nedeniyle üreticiler tarafindan kabul edildi. Plastik sise hizla cam selefi yerini gibi bu büyük ölçüde, gida sektörü etkiledi.

Bizim plastik su siseleri, kalite notlari, kongre ve kisitlamalarin daha yaygin türleri bakalim. Plastik siseler bir dizi teknik kullanarak imal ve malzeme seçimleri alaka baglidir vardir. Yüksek Yogunluklu Polietilen veya HDPE, kadar, plastik siseler için en yaygin kullanilan reçine geregidir. Bu sok-meydan okuyan, maliyet-etkili ve uyumlu bir nem abluka sahiptir çünkü bu madde popüler. HDPE, dogal olarak berrak ve esnek, genis bir ürün yelpazesine yani sira asitler ve kostik ile çok iyi bir uyum, ancak çözücüler ile uyum degildir. Ayrica sifirin altindaki sicakliklarda altinda üstün koruma sundugu, ancak üzerinde 160F ya da hava geçirmez bir mühür ihtiyaci olanlari da dolu sonuçlarla kullanilan olamaz.

Alçak Yogunluklu Polietilen veya LDPE HDPE ile bilesiminde ayni oldugunu. Tek fark, daha derin berraklik yilinda daha verimli doga yalan ve gibi kimyasal dayanikli degildir. Bununla birlikte, LDPE, HDPE sise daha pahalidir. Polietilen tereftalat, polyester ya da daha yaygin olarak adlandirilan, evrensel su siseleri gibi gazli ve ayni zamanda edilen içecekler için kullanilmaktadir. Mükemmel alkol ve hayati yag tikanikligi özellikleri vardir çünkü polyester tercih edilen plastik, arti sok ve çekme dayanimi karsi dayanikliligi yenilmez oldugunu. Bu tür suruplar gibi sicak sivi evine idealdir yüzden yüksek sicakliklara maruz kaldiginda Polipropilen veya PP, yüksek bir süreklilik vardir. PP mükemmel bir kimyasal dirence sahiptir ve 200F kadar kadar isi alabilir. Bu soguk evi sivilara uygun degildir.

HDPE, LDPE veya PP yapilmis olup plastik su siseleri, genellikle güvenlidir ve FDA yönetmeliklerine geçti. Bu su siseleri dayanikli, kullanimi kolay ve çocuklar için güvenlidir.