promosyon ürünleri sektöründe daha fazla çevre dostu ürün ihtiyaci

“Küresel iklim degisikligi” ve “karbon ayak izi” gibi ifadeler 90’li yillarda geri dönüsüm için büyük bir itme animsatan, büyük haber haline geliyor. Bugünün sorunlari aslinda on yil önce ile ilgili olan çevre sorunlari cüce gibi görünebilir. Aslinda, normal olarak karbon ayak izlerini azaltmak için adimlar atiyor “çevre dostu” ile es anlamli degildir sanayi görüyoruz. Örnek olarak, bilgisayar ve teknoloji sektörlerinde her zaman en son gadget’lar ve bilgisayarlar üretmek için plastik ve toksik kimyasallar dayaniyordu hangi, simdi dikkat vardir.

Özellikle bilgisayar ile ilgili ürünler de, promosyon ürünleri sektöründe bir göz atin, bu diger sektörlere kiyasla nasil anlama geliyor? Tarihsel olarak o promosyon sektöründe çevreye zararli seylerle agzina kadar dolu, ve durumun o kadar da kötü görünüyor gibi bilgisayar ürünleri ile birlestirerek görünüyor edilmistir. Bunun nedeni, çok az insan geri dönüsüm bilgisayar ekipmani (devletler yeni bilgisayar geri dönüsüm programlari kabul olarak degisiyor ki) olmak, bu nedenle dünyanin yasam alanlarina kadar kazik olmayan biyolojik bilgisayar atik ton vardir.

EPA “yesil” bir PC’ye bir Elektronik Ürünler Çevresel Degerlendirme Araci (EPEAT) denen seylerle nasil degerlendirir. Bilgisayar donanimi çevre güvenligi büyük ölçüde görmezden gelindi ise her seferinde bir bu konuda bazi haberler dikkat var olmasina ragmen. Avrupa Birligi’nin standartlarina agir dayanarak, EPEAT ya bir bronz, gümüs veya altin derece kazanmak için belirli bir ürün için degisen derecelerde için yerine getirilmesi gereken elli bir farkli kriterleri vardir. EPA henüz herhangi bir bilgisayar veya bilgisayar aksesuar için bir altin degerlendirmesi ihraç etmemistir. Bu amaca yönelik çabalar olsa da, yapilan ve Energy Star puan bilgisayar sonucu olarak popülerdir edilmektedir. Bu, sadece bir% 100 geri dönüsümlü USB sürücü açiklandi bu yil oldu bir EarthDrive çagirdi.

Promosyon ürünleri sektörünün tipik olabilir gibi, yeni çevre dostu ürünler yavas yavas katalog için damlatmali vardir. Yeni bir teknoloji popüler oldu ve hala bir promosyon ürünü olarak görünmesini bir süre alabilir. Biz, bir süredir bazi geri dönüstürülmüs kagit ürünleri geri dönüsümlü plastik ve tabii yapilmis anahtarliklar gibi seyler promosyon ürünleri geri yasadim. Biyolojik olarak parçalanabilen misir bazli plastik yavas yavas birçok sirket ‘katalog sizan ama yine de genel olarak sonuna kadar ne kadar popüler görülecek. Henüz tüm bu popüler degil ve alternatif bir malzeme anladim kadar misir fiyatlari rekor yüksek isabet ile bu bir çikmaz olarak sonunda olabilir.

Promosyon ürünleri sektöründe çok büyük yapmiyor gibi Yüzeyde, dikkate bunlari alarak, öyle görünüyor. Elbette, genel olarak yapilan bir çok daha fazla is var olabilir. Yine de, tüm kasvetli haber degil. Sattigimiz bilgisayar ile ilgili promosyon ürünleri bir çok küçük ve inanilmaz yararlidir. Biz tüm bilgisayar satis degil (belki bir gün!) Ve insanlar inanilmaz uygun bir USB sürücü disari atmak nefret ediyor.

Promosyon ürünleri sektörüne gelen degisiklikler yavas yavas geliyor, ama yine de oluyor degisiklikleri demektir. Çevre dostu bilgisayar promosyon ürünleri için talep biraz daha büyür sonra, bir bütün olarak sanayi gerekli degisiklikleri yaparak baslayacak. Bu biraz zaman alacak, ancak promosyon ürünleri sektöründe kesinlikle plaka kadar adim olacaktir.