seo ve online itibar yönetimi

Insanlar Internet pazarlama veya arama motoru optimizasyonu kullanan birçok nedeni vardir. Bunlardan biri kendi online itibar iyilestirilmesi içerir.

Dönem “online itibar yönetimi”, ya da ORM, online medya her türlü boyunca içerik ile temsil gibi bir kisisel ya da profesyonel, is veya sanayi itibar tutarli arastirma ve analiz uygulamasi olarak, tanimlanir. Ayrica, bazen Online ün izleme olarak adlandirilir.

Pazarlama bu marka ve görüntü degerini bilmek ve anlamak. Internet dayali ve bir is kendilerini pazara internet kullaniyorsaniz görebilirsiniz tüketici kararlarinin etkisi ile birlestirin. Örnegin arastirma, degerlendirme de dahil olmak üzere, en yüksek ‘sosyal medya etkinligi’ ile markalar kadar 18 kadar% tarafindan gelir bir artis gördük göstermistir. Ve bugün, tüketicilerin% 51 üzerinde bir sirket veya ürün kendilerini egitmek için bir dükkanda bir satin alma yapmadan önce internet kullaniyor.

Tüketiciler bilgi toplamak için seviyorum. Bu yüzden sirket ya da marka için arama yaparken, arama motorlarinda bulmak önemlidir. SEO itibar yönetimi içine baglidir yerdir. Arama motorlari otomatik olarak varlik ya da deger nedeniyle baska bir yere bir sirkete güven vermeyin. Tüm online görünürlügünü nasil anlayan ilgili.

Yani diyelim ki bir sirket oldugunu söylüyor ve sirketinizin adini artirmak ve internet üzerinde daha görünür olmak istiyorum. Online itibar yönetimi ile size yardimci olmak için ne strateji alacagini? Bir pazarlama dizi, halkla iliskiler ve arama motoru pazarlama çabalari birlestirmek isterim baslatmak için. Web sitesi ve sirket adi çok görünür ve önemli anahtar kelime pozisyonda olan tanitim için iyidir. Eger çok görünür ancak kötü basin gibi tüm yanlis nedenlerle, için bir sirket iseniz, iyi basin ile degistirebiliyor önemlidir. Iyi bir SEO sirketi arama motorlarinda negatif degerlendirmeleri disari itmek ve pozitif olanlar ile bunlarin yerine yardimci olacaktir.

Izleme sonuçlari ek olarak sirket yardimci bir SEO sirketi alacak bazi stratejiler nelerdir? Önce bir blog kurmak yardimci ve daha sonra önemli anahtar kelimelerle makaleler saglayacaktir. Makaleleri sirket veya ürün ile ilgili herhangi bir sey hakkinda olabilir, fikri onlari geri sirket web sitesine isaret ve arama motorlarinda degerini yukari itmek sahip olmaktir.

Ikinci olarak, bir sosyal medya profil olusturmak isteyeceksiniz. Sosyal medyayi kullanarak online itibar gelistirmek için en güçlü ve henüz kolay yollarindan biridir. Ilk dört sosyal medya siteleri bu nedenle siralamasi etkiler arama motorlarinda üst yetkiye sahip. Eger katilan gereken dört büyük medya siteleri nelerdir? Bunlar:

* Facebook
* Twitter
* Baglantili Çikis
* Myspace

Bu basit adimlari yerine koymak edildikten sonra, ikinci adim izleme ve katilimci baslayacak. Sosyal medya gruplari ile bir hesap olusturmak yeterli degildir, angajman kurallari vardir. Sen Profil güvenilirlik ekler bir sekilde katilmak zorunda. Katilimci sadece sirket söz hakkinda ve nasil harika, ama gerçekten anlamli degisim ve katki yapma, konusma digerleri çekici degildir. Bunu yapmak zaman ve devam etmektedir çaba gerektirir.

Son olarak, sizin sonuçlarini izlemek gerekir. Eger sirket ve ürün adi online bahseder yakalamak ve size söz ve nerede kim bildirecegiz Google ve Yahoo uyarilari ayarlayabilirsiniz. Eger sirket adina anahtar çalisan adlari için her seyi izleyebilirsiniz.

Zaten, web sitenizin istatistiklerini degilseniz Ayrica, izleyebilirsiniz. Bu web sitesi (ler) arama motorlarinda anahtar kelimeler ve namebrand veya ürün adlarina göre daha fazla frekans ile gösteren olup olmadigini belirlemek isteyeceksiniz. Eger kurumsal sitesinden ürün veya bagli siteler için her seyi izleyebilirsiniz.

Online itibar yönetimi oldukça etkilidir ama zor ve olmak zorunda degildir. Biraz çalisma ve biraz izleme ile, onun görünürlügünü iyilestirme ile birlikte seçtiginiz yönde sirketinizin itibarini hareket etmesine yardimci olabilir.