sosyal imleme bir bakis

Social Bookmarking farkli sosyal medya web sitelerinin tanitimi için izin verir. Bu, paylasimi organize, arama, ve çesitli web kaynaklari yer imleri yönetmek içerir. Onlar hatirlamak ya da paylasmak istediginiz gibi bu hizmet kapsaminda, kullanicilarin web baglantilari kaydedin. Kaynaklar paylasilmaz, ancak, yer imleri bulacaksiniz. Bu kavram yeni bir degildir. Daha ziyade, uzun süre piyasada olmustur ancak son zamanlarda ürün ve hizmet tanitimi biçimi olarak popülerlik kazanmistir.

tarih

Nisan 1996 tarihleri ??arasinda uzanan, paylasilan çevrimiçi imleri kavrami kamu ve özel imleri özellikleri vardi IList, lansmani ile görmek girdi. Önümüzdeki üç yil izin verilen kullanicilar klasörlerde yer imleri düzenlemek ve siralamak için, çesitli çevrimiçi imi hizmetler piyasaya gördüm. Bu lezzetli terim “sosyal imleme” icat zaman 2003 yilinda oldu ve etiketleme öncülük etmistir. O zamandan beri, Digg, reddit ve Newsvine gibi çesitli popüler siteleri mücadeleye katildi.

avantajlari

Onun popülaritesi katkida bulunmustur bu hizmetin avantajlari bir dizi vardir. Bunlar su sekilde gösterilmistir:

* Kolay Kullanim: Social Bookmarking kolay ve kullanici dostudur. Kullanicilar sadece internete bagladim herhangi bir bilgisayardan kendi bilgisayardan kendi kisisel yer imleri erisebilirsiniz.
Yer imleri Of * Kolay Paylasim: Bu hizmet arkadaslariniz, aileniz ve diger meslektaslari ile en sevdiginiz yer imleri paylasmak için harika bir yoldur. Bu önemli bir web sitesi hakkinda isbirligi daha kolay olur çok kurumsal yapilarda son derece yararlidir.
* Pazarlama Araci: Social Bookmarking arkadaslar ve aile ile yer imleri paylasimi bize yardimci olur sadece, ama ayni zamanda daha genis bir kitleye hitap eden yardimci olur. Onlar, yorum oy ve en sevdikleri yer imlerini görüntülemek, böylece, büyük bir pazarlama araci olarak bu hizmeti kanitlayan olabilir.
* Insan Bilis: Bu hizmet, dünya çapinda mevcut çesitli bilgisayarlardan imleri konsolide dizi erisim saglar. Bu özellikle müsterilerin çesitli bilgilendirici baglantilarin listelerini saglamak için kolay bir yol olarak bulmak kütüphaneleri için olmustur.

dezavantajlari

Sosyal imleme servisi nedeniyle çesitli avantajlar için son derece popüler hale geliyor olsa da, bazi dezavantajlari altinda olarak vurgulanir ki de var:

* Gayri Terimler: muhafaza edilmesi gereken anahtar kelime standart bir dizi ve yazim hatalari, es / zit anlamli karisiklik, ve diger çesitli sorunlari nedeniyle yanlis etiketleme yol açan etiketleri yapisi için bir standart yoktur.
* Spam ve Yolsuzluk: Bu hizmet yolsuzluk ve karisiklik duyarlidir. Bu nedenle, daha fazla insan kendi web siteleri daha görünür hale getirmek için, SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, baska bir islem dönüyor.
* No Standart yapisi: Bu ilgili diger dezavantaji tekil veya çogul formlari konu basliklari ve kullanim sirasinda etiketleme ile ilgili olarak herhangi bir standart yapinin olmamasi içerir. Web siteleri birçok kez hiç etiketli degildir. Bu normal bir kullanici için oldukça sinir bozucu olabilir.

Ancak, bu hizmet avantajlari kadar dezavantajlari agir basmaktadir. Out sayisiz Bookmarking siteleri online, sen seçin ve kalitesi yüksek bir ve arama motoru dostu olanlar kullanmak zorunda. Bu web sitesi düzgün pazarlanmaktadir saglayacaktir.