sosyal medya pazarlama agi firsatlari pazara nasil

Iki gün önce ben Aninda Müsteri Goldmine üzerinde Dani Johnson egitim dinliyordu. O biz satiyoruz üründen büyük bir gelir yaratmak nasil ögretiyor bir satis egitimi ses var. Onun egitimi o biz soguk pazardaki sicak piyasadan satislarimizin en degil yapabilirsiniz söyledi. Peki sicak pazar içine bu soguk pazarlarda açabilirsiniz? Cevap basit, bir iliski kurmak ve bu insanlar üzerinde etki olusturmak. Firsat yoluyla durumda onlara yardimci olmak için ahlaki bir yükümlülük var daha sonra kendi ihtiyaçlari, güç ve hedefleri bulun. Dolar insanlara saf deger saglamak, aklini oturumunuzu alin. Eger gerçekten samimi ya da sadece bunlardan para yapiyoruz insanlar bilir.

Sosyal Medya açisindan, satis mesajlari, ürün ve Sosyal Medya toplumda firsat spam insanlari durdurmak. Bir nedenle, bunu yaptiginizda, siz zaten durus kaybedersiniz. Eger sadece siber uzayda bunu yapmak disinda alisveris merkezleri, marketler, ve park içinde el ilani yapiyor bir satis adam haline. Her zaman bizim potansiyel bize ihtiyaci çok satis, is insaatçilar olmadigini unutmayin.

Ikinci neden, pazarlama agi sadece insanlara satan degil iliski kurmaya ilgilidir. Her zaman bu önemli kurali unutmayin, “insanlar çünkü ürün, hizmet ve firsatlar ama güvendiginiz için sizden satin.” Bu yüzden bir uyum, güven ve sosyal medya toplumda dostluk kurmak önemlidir.

Bu sekilde, zaten süpheli umutlari dönüsüyor ya da ilik potansiyel soguk umutlari yapma.

Simdi SORU sosyal medya toplum ve ne adimlar insanlara ürün ve firsatlar pazarlayacak nasil?

Ben size göstermek için gidiyorum bazi ipuçlari.

1. Hesabinizda herkes ekleyin. Onlar isteginizi kabul ettiginde sadece tesekkür ederim ve uyum, güven ve dostluk insa ediyoruz, çünkü bir mesaj ancak henüz firsat ve ürünlerin hiçbir yunuslama terk söylüyorlar. Önce onlarin güvenini kazanmak gerekiyor! Iste benim komut dosyasi biri “benim teklifimizi kabul ettiginiz için tesekkür ederiz, bu ile bagli olmasi harika” veya, “bu ev is sektöründe büyük insanlarla baglanti için harika.” Sosyal medya insanlar baglanma size zaman gibi bir sosyal toplama oldugunda yeni insanlarla tanismak.

2. Facebook sohbet kutusu veya araciligiyla mesaj besteci araciligiyla onlari kisisel mesaj gönder, Skype, Yahoo Messenger veya Mobil Numara üzerindeki iletisim bilgilerini isteyin. Bu e-posta adresini sormak da önemlidir. Döviz onlarla iletisim bilgileri.

3. Eger diger sosyal ag siteleri kullaniyorsaniz, kendi is sayfa (ayni zamanda Facebook Fan Page Profil olarak da bilinir) ya da benzer bir set-up. Ayrica is sayfasinda bir açilis sayfasi set-up unutmayin. Baska insanlarin iletisim bilgileri yakalamak, böylece çok önemlidir. Isinizi sayfasina gönderebilirsiniz olmadigini sorun.

4. Bir oto-cevaplayici set-up var. Yani takip edebilirsiniz bunlari e-posta araciligiyla. E-posta bir takip yaparken, sadece bunlari da deger saglamalidir ürün ve firsatlar adim yok. Internet pazarlama ilkesini unutmayin – deger, deger, deger ve deger saglamak. Sanayi, finans ve atilim, pazarlama agi sektöründe basarili insanlarin tanikligi hakkinda insanlari egitmek. E-posta basina içerigi olmalidir ¾ egitim ve ¼ sadece satis mesaji için.

5. Onlari arayin, ilgi hakkinda onlarla bir görüsme. Iyi bir dinleyici olmak, onlari konusalim. Onlara çok önemli oldugunu hissetsin. Onlara ilgi olun. F.O.R.M. kullanin (Daha sonra Aile, Meslek, Rekreasyon ve Mesaj çikacaktir).

Kara Kusak Ise alim ve yol arama ve ise üzerinde beceri gelistirmek için Dani Johnson Senaryo Kitap – Ben de size Manyetik Sponsorluk satin öneririz.

Ürün ve Sosyal Medya firsatlari pazara teknikleri çok sayida bulunmaktadir. Ama yapmaniz gerektigini bir sey ürün ve firsatlar insanlar spam olan, her zaman Sosyal Medya toplumu insanlarla ilk iliski kurmak.